kurşun harita | Define işaretleri ve anlamları

kurşun harita

ertug

Kullanıcı
arkadaşlar bu kurşun haritayı bir arkadaşım mezar sitelinden çıkarmış 20cm yakın toprak altında uç kısmını görmüş çevresinde tümülüs varmış ben bölgeyi görmedim sizce bu harita ne anlatıyor yardımcı olursanız sevinirim saygılar

KANAS_USTA

Admin
Cevap: kurşun harita

üzerinde herhangi bir rakam sayı var mı onu araştır
bu bır harıta ıse harıta esıttır yuzey bulguları yuzey cevresı bulguları ıle harıta uzerındekı derelerı eşleştır gerekırse krokı cız geri dön kardeş.

drapeta

Kullanıcı
slm.. bana sorarsanız harita deyil kroki.. yani dışarıya deyil içeriye ait bir kroki.. ve onun için girişi bulmalısın.. parçayı bulduğunuz yerde giriş arayın eğer bulursanız içerde yol bulmanıza yardımcı olacak anahtar elindeki.. saygılar.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
kuyuyu bularak işe başla burada tümülüsler işarat alınarak yapılmış planlı bir gömüler zinciri var bu mezardan çıktıysa mezarlıktaki işlerle olaya başlamak lazım burada kaç tümülüs var dere çatalları yol çatalları çeçme mezarlıktakı uyduruk farklı mezarlar meşhur ağaç biraz atmak gerekirse tümülüs ikiyse ikisinin net arasında siteye yetecek iş var ama mutlak surette kuyu var kuyuya yakın yerde gömülü üzerinda çizgi halinde haç olan siyah taşı elleme onu ben kaldırıp malını alayım derinlik 120 cm kadar

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
konu bir yıl sonra gündeme gelmiş ama sahibi devam etmemiş.
üyelerimize bilgi adına çalkaya ustamızın işaret ettiği gibi bölgenin bir haritası olduğunu bilmenizi isterim.
haritaları sadece deri vs. gibi düşünmeyelim. yerinde bir kayaya da çizilmiştir. kurşun üzerinede. bu türler genelde kaya altlarına konmuş.
üzerlerine domuz yağı ile kamufle edilene bile rastlayabilirsiniz.

adrenalin68

Kullanıcı
üyelerimize bilgi adına çalkaya ustamızın işaret ettiği gibi bölgenin bir haritası olduğunu bilmenizi isterim.
haritaları sadece deri vs. gibi düşünmeyelim. yerinde bir kayaya da çizilmiştir. kurşun üzerinede. bu türler genelde kaya altlarına konmuş.
ustam bir mermer harita krokisi de ben de var, bi yardım eder misin?

adrenalin68

Kullanıcı
Çalkaya28 Ustam siteye yüklediğim bir harita var, ilgilenirseniz sevinirim.

ertug

Kullanıcı
arkadaşlar konuyu açalı bir yıl oldu konuya ilgi olmayınca bende önemsemedim ikizceli ustanın dedeği gibi yeni farkettim bu kurşun harita benim elimde değil yeride bilmiyorum haritita sahibi ogünün şartlarında beşbin tl para istiyordu parayı veren düdüğü çalar hesabı haritanın çıktığı yeri gösteririm dedi ogün den bu güne kadar arayıp sormadım çalkaya usta güzel şeyler bahsetmiş ama benim gibi emeklilerden o para çıkmaz