Kurt deresi (janavar deresi) | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Kurt deresi (janavar deresi)

zukowsk

Kullanıcı
Usdadım ben asla alınmam , Her görüşe saygi duyarım , ancak bilerek ifade etmekde fayda var derim, Bu bilgiler resmi olmayan bilgiler, Yani bunların kayıtları devlet arşivinde yok,
Gelelim 650 ton meselesine , Eger konu hakkinda Tapusu varsa alıyor, Ben Bogaz kalede bir merkezde kazı yapildigini ,Çukuru gördüğümde sorup öğrendim, Orda baska ülkelerden gelip kazı yapmışlar ,Oysa orası tarihi Sit alanı,
Kaldı Ki benim uğraşı alanım EŞKIYA belgeleridir, Bu isaretlerden hiç bir yerden bir mikdar alınmadı,
Ben sadece bu konudaki isaretleri tesbit edip.resimleyip siteye koyuyorum, Bunda bir sakinca görmedim,
sakıncalı birşey zaten etmiyorsun usta ben sadece merak ettim ve senden öğrenmiş oldum bu meseleyi eyvallah

Deli Fırat

USTA
Super Moderatör
Eşkiyalar nerdesiniz?bir eşkiya haritasi ama tamamini soylemediler ve tuzak yapmaya čalışdılar ve sonradan yeri oğrendikten sonra gidib kendileri almaya čalışmak niyetleri olunca, bizde soylermuyiz işaretlerin yerini.

Savalan eteklerinde, kurt deresi, derebin ičinde bir göl olacak, gölün yaninda vir kurt oturmüş vaziyette. Ondan bir mesafeylede dagın sinesinde bir magara girişi var . Buyuk degil bir kurtun geče bileceginden buraz daha buyuk. Magaranin onunde bir seki var orada ikinci bir kurt oturmus.aşagida bir kač milometre mesafede samanlu köyu yada saman savuran köyu vardır bu koyden bir yol gelir gölün hemen yaninda yolun sonu olur ve orada atlarini bir taşa bağlayib kendileri magaraya čıkarmışlar.

Bu bir eşkiya gomusudur. Haritasini bilen varsa..... iki kurt bir magara. Derede bir göl ve etrafinda kurt kayasi
Gardaşım eskiler iyi bilir ben eşkıya belgeleriyle çok uğraştım başımdan bir olay geçti bütün belge ve arşivleri yaktım dahada uğraşmadım İran Irak taraflarında da çok araştırma yaptım ama dahada eşkıya işlerine girmem bak burayı bilirsin burada da bulundum ( gelye eli bege)

Ekli dosyalar

• IMG_20240131_014137.jpg
    IMG_20240131_014137.jpg
    540.8 KB · Görüntüleme: 12

Eli bey

Kullanıcı
Gardaşım eskiler iyi bilir ben eşkıya belgeleriyle çok uğraştım başımdan bir olay geçti bütün belge ve arşivleri yaktım dahada uğraşmadım İran Irak taraflarında da çok araştırma yaptım ama dahada eşkıya işlerine girmem bak burayı bilirsin burada da bulundum ( gelye eli bege)
Ustam aslında siz bu işin gerçeğini biliyorsunuz çünki geliye elibeg denen meşur yer aslında 2 elibey biri ezidi diğeride sanırım ezidi ve bu belgelerde geçen eli begin sırrını çözmüş biriyim kanıktlarımda

IRAN sınırlari

Kullanıcı
@IRAN sınırlari merhaba kardeş,,
Kurt deresi aslinda kurt deresi degil takma isimdir, Bu sitede ANJELIKA konusunu okuyun, Anjelika nın mezarini kurt dereye yapdik der, Yani biz kurt dere adini takdık der, yani öyle kurt resmi filan yok ,Görüntüde mezarda yok,,, Bu konulardaki bilgilerin tümü bu sitede var burdan okuyabilirsiniz ,, Ayrıca bu derede magrada olmaz,,
Aslinda bu alan KARA ORMAN mevkiidir,,
Merhaba. Vallah Anjelika kelimesini search yapdiğimda bisey yok fakat sizin bu anjelika bana anlatiginiz yazisi gorunuyor