Kuş Kabartması | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

balkaya34

Kullanıcı
Kusun oldugu yere Fotograf makinasinin kılıfıni koydum.Görünsün diye

Ekli dosyalar

• IMG-20200824-WA0007.jpg
    IMG-20200824-WA0007.jpg
    382.8 KB · Görüntüleme: 16

KOMAGENE

Vip Üye
Kusun oldugu yere Fotograf makinasinin kılıfıni koydum.Görünsün diye
şimdi bunun malının yerini bildiğimden ve çıkarmasının basitliğinden ve zor durumda kalmaman için burda zor durumdan kasıt bir kaç yakın dönem osmanlı parası olduğu için ruhsatlı kazı masrafından ruhsatlı kazı yapamayacağından özel mesaj ile size yerini söyledim
zaten yeni resimlerde çıkarıldığını teyit ettin buraya yazmakta artık sakınca yok usta

balkaya34

Kullanıcı
şimdi bunun malının yerini bildiğimden ve çıkarmasının basitliğinden ve zor durumda kalmaman için burda zor durumdan kasıt bir kaç yakın dönem osmanlı parası olduğu için ruhsatlı kazı masrafından ruhsatlı kazı yapamayacağından özel mesaj ile size yerini söyledim
zaten yeni resimlerde çıkarıldığını teyit ettin buraya yazmakta artık sakınca yok usta
Teşeķkür ederim ,, eger başka bir seyi uoksa uğraşmam.

KOMAGENE

Vip Üye
öncelikle neden özel mesaj ile çözümü söylediğimi yukarda belirttim
ustamıza kuşun boyutunu sordum normal ebatlarda bir kuşun yaklaşın bir karış altında malı kayanın içindedir bu kuşun boyutu güvercinden küçük yanı yaklaşık yarım karış altına denk gelir daha sonra ustad kuşun kırıldığını söyledi konuya resim atmasını rica ettim attı ve içinden birkaç para alındığını söyledi
başka yerde parası bulunmamaktadır her ihtimale karşı kuşun bulunduğu yani kırıldığı yerın iki karış etrafı dedektör ile kontrol edilmesini tavsiye ederim

balkaya34

Kullanıcı
öncelikle neden özel mesaj ile çözümü söylediğimi yukarda belirttim
ustamıza kuşun boyutunu sordum normal ebatlarda bir kuşun yaklaşın bir karış altında malı kayanın içindedir bu kuşun boyutu güvercinden küçük yanı yaklaşık yarım karış altına denk gelir daha sonra ustad kuşun kırıldığını söyledi konuya resim atmasını rica ettim attı ve içinden birkaç para alındığını söyledi
başka yerde parası bulunmamaktadır her ihtimale karşı kuşun bulunduğu yani kırıldığı yerın iki karış etrafı dedektör ile kontrol edilmesini tavsiye ederim
Eyvalla ,Teşekkür ederim

KOMAGENE

Vip Üye
musadenizle bir not bırakyım burdaki ölçü kuşun kanadının açık olmayışı ayaklarının olmayışı ve kartal olmayışı bunların olması durumunda parasının yeri ve miktarı değişecektır

gıral

Vip Üye
musadenizle bir not bırakyım burdaki ölçü kuşun kanadının açık olmayışı ayaklarının olmayışı ve kartal olmayışı bunların olması durumunda parasının yeri ve miktarı değişecektır
ustam iki kayanın ortasında bi güvercin vardı
taş olarak
bu güvercin vadiye doğru bakıyordu
güvercinin duruşu kanatlarını kapamış yuvada durur gibiydi
arkasındaki kayada ise yırtıcı bikuş ağzını açmış vaziyetteydi
sanki güvercini ham yapacak gibiydi

usta resim yok kusurabakma
olsaydı daha iyi anlaşılırdı mevzu

KOMAGENE

Vip Üye
ustam iki kayanın ortasında bi güvercin vardı
taş olarak
bu güvercin vadiye doğru bakıyordu
güvercinin duruşu kanatlarını kapamış yuvada durur gibiydi
arkasındaki kayada ise yırtıcı bikuş ağzını açmış vaziyetteydi
sanki güvercini ham yapacak gibiydi

usta resim yok kusurabakma
olsaydı daha iyi anlaşılırdı mevzu
ustam öncelikl kuş kayada kabartmamıydı boyutu ne kadardı yok kaya kuşa mı benzetilmişti iki kuşun ebatı aynımıydı?