Kuyu Ve Define Şüphesi | Define işaretleri ve anlamları

Kuyu Ve Define Şüphesi

juten

Kullanıcı
Herkese iyi günler umarım doğru yere konu açmışımdır biraz acemiyim kusurum varsa affola. Değerli üstadlarım drek konuya girmek gerekirse, ben kıbrısta yaşıyorum ve bu ada cidden küp, mezar kısaca define yuvası.. Ben eski bir rum evinde kalıyorum (belki 70-80 senelik) bundan 5 sene evvel evimin önüne bir kuyu kazdırdım 18 metre derinliği var. Kazarken 7. metrede kuyunun kenarlarında bir çöküntü bir boşluk çıktı. Aldırmadık tabii.. devam ettik suyu bulunca durduk gerekli işlemleride yapıp kuyumuzu açmış olduk. Aradan 3 ay geçti kış ayına girdik ve kıbrısa ilkkez kar yağmıştı baya soğuktu. 2 gün evden çıkmamıştım. Markete gitmem gerek oldu haliyle dışarı çıktım ve çok anormal bişey ile karşılaştım. Kuyumdan duman çıkıyordu. Yani ben öyle sandım.. Kim görse aynısını söylerdi. Yaklaştım baktım kuyumdan çıkan şey buharmış. Okadar yoğun bir buhardıki gökyüzüne doğru rahat 30-40 metre yükseliyordu, duman gibi düşünün.. kuyunun içi zaten görünmüyordu bile.. üzerindeki tahtalar buharın etkisiyle sıcacıktı.. kuyunun kenarındaki karlar erimişti.. Meraktan bir kovaya ip bağlayıp kuyuya salladım. Kovanın içindeki suyla neredeyse çay demlenirdi çok sıcaktı.. İşin özeti 5 senedir kuyum her kış ayı (havalar soğuyunca) buhar çıkarıyor. Hava nekadar soğursa buhar okadar yoğunlaşıyor, su okadar ısınıyor. İnternette ilgili hiçbir konu bulamadım. Bazı bilir kişiler baktı çoğu yorum yapamadıysada bazıları kışın altta kalan sıcak toprak yüzünden ısınır dedi bazılarıda o kuyu kazılırken çöken boşlukta bakır madeni olabilir diyor.. çok daha saçma yorum yapanlarda var :D Kuyumundan 4-5 metre uzak boş bir alanda elektrotlarla baktığımızda boşluk olduğunu tespit ettik. O boşluğu kepçeyle kazma riskine giremedik çünkü biraz geniş bir boşluk. Mağara gibi.. Bir fikriniz yada öneriniz var mı?

ersan

Admin
ustam sitemize hos geldin .
yazdiklarini okudum akila en yakin gelecek olan olay ustam burada elektrod cubunlan buk bir mara seklinde bosluk tan basetmisin.
2 ci olayda 5 mt derine indimi ordaki boslu duvarini acmisiniz burda olacak olan olay ordaki maraya asadan maranin icine ,,geyzer,,kaynar su olasili cok yuksek o yuzden buyle o buharlar cikabilir ve geyzerdeki yer alti suyu senin kuyu suyunlan birlesebilsin .

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
İlginç
Peki ustam bu suyu yukarı çektiğinizde
Sıcaklık dışında kokusunda renginde
Tadında bir değişiklik varmıydı

Bu arada mekana hoş geldiniz
Kıbrıs ın her yerini gezdim
Çok güzel
Çok seviyorum
Kıbrıs a sevgi dolu selamlar

juten

Kullanıcı
ustam sitemize hos geldin .
yazdiklarini okudum akila en yakin gelecek olan olay ustam burada elektrod cubunlan buk bir mara seklinde bosluk tan basetmisin.
2 ci olayda 5 mt derine indimi ordaki boslu duvarini acmisiniz burda olacak olan olay ordaki maraya asadan maranin icine ,,geyzer,,kaynar su olasili cok yuksek o yuzden buyle o buharlar cikabilir ve geyzerdeki yer alti suyu senin kuyu suyunlan birlesebilsin .
Hoşbulduk hocam teşekkürler.. Evet gayzer diyende oldu ve açıkcası çok düşündüm kuyuya inip o boşluktan fener tutup bakmayı birtürlü fırsat bulamadım. Yaparsam fotoğraflar sizlerlede paylaşırım esenle kalın :)

İlginç
Peki ustam bu suyu yukarı çektiğinizde
Sıcaklık dışında kokusunda renginde
Tadında bir değişiklik varmıydı

Bu arada mekana hoş geldiniz
Kıbrıs ın her yerini gezdim
Çok güzel
Çok seviyorum
Kıbrıs a sevgi dolu selamlar
Hayır ustam tadıda kokusuda gayet temiz rengi berrak. Şuan başka yerdeyim döndüğümde mutlaka fotoğraflayacağım ^^
Hoşbuldum kıbrısa yine bekleriz yaz aylarını tercih etmenizi tavsiye ederim :)

wolf_52

Kullanıcı
hoş geldinz öncelikle mekana, şu dur diymem bende lakin akla en yakın mantıken jeotermal kaynağın yanında kuyu açmış olma ihtimalidir,jeoloji mühendis, bir arkdaş illaki bulursunz, kıbrıs kara yollarında çalışan, söyleyin size ne olduğnu net açıklar

juten

Kullanıcı
hoş geldinz öncelikle mekana, şu dur diymem bende lakin akla en yakın mantıken jeotermal kaynağın yanında kuyu açmış olma ihtimalidir,jeoloji mühendis, bir arkdaş illaki bulursunz, kıbrıs kara yollarında çalışan, söyleyin size ne olduğnu net açıklar
Araştırırım ve mutlaka sorarım bilgilendirdiğiniz için teşekkürler ustam