Kuyu Ya Gireceğiz

oezos

Kullanıcı
Arkadaşlar ustalar çobanlık yapan bi akrabam var yayla da bir kuyu bulmuslar halatla icine giriliyormus asagiya inince iki tane oda var mis iki odanin ortasinda alt tarafi genis üste dogru gittikce inceliyormus bayramdan sonra buraya gidip bakmayi düşünüyoruz daha önce böyle bir yapıya denk gelen gören duyan var mi nelere dikkat etmeliyim

Bir yerlerden gönderildi

esrarengiz2828

Kullanıcı
bu kuyu işleri çok teferruatlı ekipmansız girilmeycek kadarda tehlikelidir gaz tuzak ve benzeri tehlikeler olacağı için kamera sistemi veya ona benzer bi sistemle önce onun içini gözlemlemelisiniz ve tek kesinlikle üç kişi olmalı telsiz edevat olmalı daha sonra düşünün kuyuya inmeyi bunlar varsa can günliğinizi biraz sağlamış olursunuz bu gibi yerler içerisinde kaybolma ve yolunu bulamama riski bile var onun için içeri çokk gidiyosa bile işaretlenerek ilerlenmeli resimleri görmeden anca böyle bi yorum geçerli olur sanırım benim düşüncem bu yönde önce can güvenliği

oezos

Kullanıcı
Daha önce meraktan icine inmiş çobanlar sadece iki oda ve ortasinda bi direk olduğunu görmüşler sağı solu incelememişler

Bir yerlerden gönderildi

Mirkut

Vip Üye
Bosluk alabiliyorsaniz kuyunun cevresinden dolanarak baglantili girisler varmi yokmu ona bakabiliyorsaniz bakin ve kuyu doseme taslardan yapiliysa farkli renk veya isaretli tas bakin. Birde cevre reaimlerinie genus acili cekerseniz yuzeysel olarak iyi olur. Selametle

oezos

Kullanıcı
Boşluk için gerekli malzememiz yok ustam gidince bol bol resim çekerim bayramdan sonra gideceğiz
Rabbim herşeyin hayırlısını versin inşallah

Bir yerlerden gönderildi

Moderatör tarafında düzenlendi:

MAVRAN

Super Moderatör
Önce can güvenliği hiç bilinmez bir gaz birikmesi olur o gün girdiklerinde birşey olmamıştır olmayacak diye bir şey yok, asla hiçbir şeyi yerinden oynamayın. Kuyuya inerken bi yardimci ip alın kuyu başlangıcından giriş arasında olan mesafeyi ölçün ve kuyu içinde olan oda yüksekliğinde ölçmeye çalışın. Fark ne kadar bilmekte fayda var. Mutlaka Maskeleriniz yanınızda olsun. İndiginiz yerden çıkmakta var lütfen bunu dikkate alın ve kuyu dışında bir kişi beklesin. Bir saatte sözleşin o saatte çıkan olmassa kurtarma ekiplerine haper verilsin. Bu konuda profosyonel kişilerden destek alın lütfen. Unutmayın sizleri evde bekleyenler var. Onların bir gülüşü bir ömre değer onları bir ömür boyu aglatmayin. ALLAH yardımcınız olsun.

tuncers

Kullanıcı
kardeş bana sorarsan kuyularla felan hiç uğraşma derim ben şimdiye kadar 2 tane kuyuya girdim birinde ben kuyudan çıkarken kuyudaki 10 kadar büyük taş parçası yerinden sökülüp kuyunun tabanına düştülür o sırada ben kuyunun tabanında olsaydım sağ çıkmam imkansız gibi bir şeyddi ikinci girdiğim kuyuyada bu işlere yeni başladığım zamanlar girdim o zamanlar sağdan soldan duyduğum yalanlara inanıyordum tabi kuyuya girdim kuyuda sallanan taş varmı ona baktım kuyu içindeki bütün taşları yokladım sallanan bütün taşları yerinden çıkarıp kuyunun tabanına attım 2 gün sonra kuyunun olduğu yerin yanından geçerken bir baktım ki kuyu çökmüş allahın hakkı 3 tür dedim bir daha da ne kuyuya girdim ne de yanından geçtim....