Kuyudan Cikan Silindir Bicimli Tas | Define işaretleri ve anlamları

Kuyudan Cikan Silindir Bicimli Tas

tolga2147

Kullanıcı
Dostlarim bi paylasimda bulunacam bilgisi olan varsa .. Gecen yil bir arkadas bana geldi ve biseyler anlatti benim de gelip gormemi istedi gittik ararstirma yaptiktan sonra bir yere karar verdek ve kazidilar 1.5 mtr derinlikten silindir hacimli 50 kg dolayinda tas cikti altinda da da bir sey cikmadi kaziyi biraktilar sizce ne ifade ediyo

Meltun

Kullanıcı
Dostlarim bi paylasimda bulunacam bilgisi olan varsa .. Gecen yil bir arkadas bana geldi ve biseyler anlatti benim de gelip gormemi istedi gittik ararstirma yaptiktan sonra bir yere karar verdek ve kazidilar 1.5 mtr derinlikten silindir hacimli 50 kg dolayinda tas cikti altinda da da bir sey cikmadi kaziyi biraktilar sizce ne ifade ediyo
Sn;tolga
Taşın durumunu silindir hacimli 50 kg'lık ağırlığından başka bir izahat vermemişsiniz. Bu durumda;

1-Log taşının parçasıdır.
2-Taşta boşluk arayınız varsa,aradığınız taştadır.
3-Bu durumda altından bir şey çıkmaması normaldir.Saygılarımla

tolga2147

Kullanıcı
Taste birsey yoktu baktik icine ustundede herhangi bir sey yoktu

tolga2147

Kullanıcı
Bu arada kuyu dedim ya kuyu yoktu ustu kapaliydi kazarak ortaya cikardik

Meltun

Kullanıcı
Böyle bir taş mı?

tolga2147

Kullanıcı
Evet ama az daha uzun ve ince bu tastan

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
o bahsettiğin, sütun parçasıdır, birisi kuyuya atmıştır. define ile kesin alakası varmıdır? bence yoktur.

karanar

Kullanıcı

o tip taşlar kuyuya kova indirmek için kullanılır. ama sizin bahsettiğiniz taş biraz daha büyük gibi. muhtemelen kuyunun duvarlarını ya da içerisine mahsen yapmak için kullanılan, taş vb.gibi ağır bir şeyler indirmek için kullanılmış. işi bitince yada kuyu kuruyunca içine devirmişlerdir...
bu arada kaçak kazı yapmak suçtur. kazdığını söylediğiniz arkadaşlarınıza bunu hatırlatınız. eğer izinleri yoksa muhakkak alsınlar.