Kuzey Irak'ta Ermeni Varmıydı?

MURATS44

Kullanıcı
Esselamu aleyküm.
Hayırlı geceler arkadaşlar. Ben bir soru sormak istiyorum. Bilgisi olan açıklama yaparsa sevinirim.
Kuzey ırak topraklarında zamanında ermeni toplumu varmıydı acaba? bulunduğumuz yer şehir dışında ve şantiyemizin hemen arka tarafında dağda bir mağara var. buralara bu zamana kadar el değmemiş. Mağara bölgede tek. Küçük bir mağara ama yanında da sanki elle kazılmış gibi ufak bir bölüm daha var. Şu an orda değilim bir haftaya kadar gidecem. Resim çekip eklemeye gerek var mı acaba? O bölgede zamanında ermeni yaşamışsa bölgenin daha geniş resimlerini çekip ekleyebilirim. Bilgisi olan var mı acaba? Teşekkürler.

karanar

Kullanıcı
kuzey ırakta ve ırakın genelinde de ermeniler vardı, halen daha var. ama nedeno mağaranın ve işaretlerin ermenilere ait olduğunu düşünüyorsun. ermeniler mağaraları pek kullanmazlar.

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Hemşo nerelerdesin
Afkanistandasın diye düşünüyordum
Iraktan çıktın
Dikkat et
Derin sularda yüzüyon :D
Hemşo oralarda ermeni varmış
Keşke fotoğraf koysan hangi dönem olduğuna ustalar bakardı

MURATS44

Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar. Teşekkür ederim herkese.
:) Derin sular olmazsa sığmıyoruz . Yer kalmamış gibi Kuzey ırağa düştük. Ocak ayından sonra allahın izniyle memleketteyim.
Orda ermeniler vardı ve hala var diyorsunuz. Bulunduğumuz bölge şehir dışı. ve mağara bir tane. bu bölgede hiç mağara yok. Etrafında dikkat çeken birşey de göremedim. Fazla bilgim olmadığında bilenlere sormak istedim. Şu an malatyadayım ama kısa süre içinde tekrar dönecem. Resim o yüzden ekleyemedim. Gerçi bişey olacağını sanmıyorum ama :) merak işte. Olaki tutar ... :) Şehir dışı olduğundan şantiyenin kepçesini bile kullanırım rahat rahat.

Hemşo:) Afganistanı nerden çıkardın. işid den aşağısı kurtarmıyor. afganistanda el kaide var ya, burda hepsinden var. Macera olsun işte. :)

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Hemşo:) Afganistanı nerden çıkardın. işid den aşağısı kurtarmıyor. afganistanda el kaide var ya, burda hepsinden var. Macera olsun işte. :)
Nedense Afganistan aklımda kalmış
Aman dikkat et gardaşım
Allah a emanet ol

MURATS44

Kullanıcı
Allah ac razı olsun karanar. Teşekkür ederim.

Ha afganistan ha ırak. Değişen bişe yok hemşo. İkisi de amerikan işgalinde. Gerçi burda amerikalı kalmadı ama gizli gölgeleri var. Durum çok karışık.

MURATS44

Kullanıcı
Çok zor . Maalesef dönen dolaplar dillendirilmiyor. Yakın gelecekte çok büyük tehlikeler var ama nedense kimse üzerine düşmüyor. boş konular hep gündem oluyor.