Lefterin yaşam yeri | Define işaretleri ve anlamları

Lefterin yaşam yeri

Sedegor

Kullanıcı
Yasaklı
Selamın aleyküm ustalar ordu bölgesindeki lefterin yaşam yeri ile ilgili bilgisi olan varmı teşekkürler
Sen bilgiden önce ne kadar definecisin onu yaz hele bi, öyle kolaymı sandın Lefterin definesi peşine düşmeyi , ne kadar iyisin , ekibin ekipmanın varmı ? Gömücülerin cogu gelip alsınlar malı diye degil gelirlerse almaya ölsünler diye gömmüşlerdir.

Son düzenleme:

Sedegor

Kullanıcı
Yasaklı
Kartın açık oynasanda. Sen derek çat.
Hocam konuyu nereye çekiyorsun anlamadım.ben kart kullanmıyorum.sen nasıl fikrini paylaşıyorsan bende fikrimi söylüyorum..kabahat buysa susmayı da bilirim..direk sus diyebilirsin.alınmam
[/QUOTE]
Dil Sende
Konuyla ilgisi olmayan yazılar silinmiştir. Sedegor ustam sizde bilgi varsa ve istiyorsanız arkadaşa ulaştıralım. Ne yapıp yapmayacağını kendisine bırakalım.
Eyvallah ! BaBa !

gencdefine

Kullanıcı
Sen bilgiden önce ne kadar definecisin onu yaz hele bi, öyle kolaymı sandın Lefterin definesi peşine düşmeyi , ne kadar iyisin , ekibin ekipmanın varmı ? Gömücülerin cogu gelip alsınlar malı diye degil gelirlerse almaya ölsünler diye gömmüşlerdir.
Yok ustam yaşam yeri neresi diye sormak istedim

balkaya34

Kullanıcı
Selamın aleyküm ustalar ordu bölgesindeki lefterin yaşam yeri ile ilgili bilgisi olan varmı teşekkürler
@gencdefine Selam, Lefter Ordudamı yaşadı acaba önce bunu bulmak lazım,
Sonrada HARAMİ dereyi bulmanız lazım, HARAMİ derede 3 degirmenin üst başındaki Ilk değirmeninde doğusunda LEFTERİN arpa tarlaları olacak,
Bir diğeri de yine KAPI bayanında etrafında LEFTERİN arpa tarlaları olacak, bunlara Papazın tarlarıda diye bilirler,,
Lefter Papazdı, En azından ben öyle duymuştum, Yani Eşkıyalara yardımcı ve yataklık edenlerden birisi bu papazdı,,

Son düzenleme:

gencdefine

Kullanıcı
@gencdefine Selam, Lefter Ordudamı yaşadı acaba önce bunu bulmak lazım,
Sonrada HARAMİ dereyi bulmanız lazım, HARAMİ derede 3 degirmenin üst başındaki Ilk değirmeninde doğusunda LEFTERİN arpa tarlaları olacak,
Bir diğeri de yine KAPI bayanında etrafında LEFTERİN arpa tarlaları olacak, bunlara Papazın tarlarıda diye bilirler,,
Lefter Papazdı, En azından ben öyle duymuştum, Yani Eşkıyalara yardımcı ve yataklık edenlerden birisi bu papazdı,,
Öncelikle selamın aleyküm Ustam benim yaşadığım yer lefterin yaşadığı yer olarak biliyorum

balkaya34

Kullanıcı
@gencdefine Bir belge buldum, Bu belge LEFTER i anlatır, Belki işine yarar,

,,,,,,, Kapı kayanın solunda 3 arşın uzunluğunda bir yılan resmi kapı kayadan geçtikten sonra yedi keseciler keçi deresine indik. Yolu kaybetmemek için yol boyunca kırk bir adet klavuz taşı diktik. Bu taşların 39 uncusu putludur. Kapı kayaya sarı ve çatal kaya tam 45 dakikadır. Nihayet bu yolda ikiye ayrılır. Birinci arpa tarlası LEFTER in mevkiine , ikinci şahin kaya ve kartal kayaya gider. Şahin kayanın ortasında bir mağara küçücüktür. Mağaranın kapısın altında kurşunla çakılı dört adet çingene çivisi çakılıdır. Bu mağaraya 3 basamakla girilir,,,,
Internet arama motoruna ,Lefterin Arpa tarlası diye yaz ,Ilgili yazılar çıkar, Daha geniş bilgiler varda , Bu yeter herhalde,