Kader25

Admin
Bana da deli ünvanı vereceksen tamam 😅
Şaka bir yana abi, mahçup olurum diye gerçekten gitmeye korkuyorum, hiç tecrübem olmadı.
Sen tespitini yap.
Benim tespitime gore yer burasi de.
Ben acsam burayi acardim.
%100 emin miyim? Degilim. Amma acacaksam burayi acardim. Siz yine de teyidinizi yapin ona gore hareket edin de.
Karari kendileri verecek, biz bildigimiz kadariyla bildiklerimizi soyleyecegiz.
MAHCUP OLURUM bakiş acisindan kurtul insallah. Nice adamlar gordum 20 yillik cubukcu inan daha cubugu tutmayi bilmiyorlar. Adami dinlesen bu isin Profu gibi konusuyor. Asagidaki Lahiti soyluyor, bir tik daha gidiyor lahit icindeki elmas ve degerli taslardan bahsediyor (vicdansiz :)) )
Arazi en guzel okuldur. Test merkezine benzemez. Amma isin basinda da test merkezsiz olmaz.

Kader25

Admin
Eyvallah Abi, söyledim zaten, yine de ısrar ettiler bakmam için.
İşi resmi izinle, resmiyete dökmeyi teklif edeceğim, eğer kabul ederlerse şansımızı deneriz. etmezler ise ben yokum diyeceğim.
Adamin tapulu yeri, ruhsata para mi yeter :))
Adami masrafa sokma. Zaten oksitlenmis bakirdan baska sinyal almadigin yerde bir umut olacak.
Tarla duzenlemesi yapsun, tas kalmasin.
Taslari kenara alirken rengi ve sekli farkli taslara da dedektor tutsunlar. ( Bu bilgi yeni :) )

Kader25

Admin
@Kader25 ustam ben 2 yada 3 mm 316L çelik çubuk alsam olurmu kalınları bende zor çalışıyor enerjim yetmiyor bioenerjim düşük galiba
Bosluk icin
3.2mm aleminyum kaynak teli.
Metal icin
2 mm gumus kaynak Teli
(%35-45 kadmiyumlu varsa ucu yesil renk olandan yoksa ucu mavi renk olandan al. Mavi her zaman bulunur) kullan.
Her ikiside hirdavatcilarda satilir.
Almaya gidersen benim yazdigim sekilde soyle.
Not: plastik pipetten vb.kundakla kullan her zaman.

Dusuk enerjilide her ikiside iyi calisir.
Sen celik kullanma insallah.

1460

Kullanıcı
Bosluk icin
3.2mm aleminyum kaynak teli.
Metal icin
2 mm gumus kaynak Teli
(%35-45 kadmiyumlu varsa ucu yesil renk olandan yoksa ucu mavi renk olandan al. Mavi her zaman bulunur) kullan.
Her ikiside hirdavatcilarda satilir.
Almaya gidersen benim yazdigim sekilde soyle.
Not: plastik pipetten vb.kundakla kullan her zaman.

Dusuk enerjilide her ikiside iyi calisir.
Sen celik kullanma insallah.
Sağolasın ustam Allah razı olsun 🤲🌹

demreli

Kullanıcı
Bu bizim ders kitabimizda yoktur.
Bunu bilen hocada yoktur.

Bu usul baska bir okulun mufredatinda yok.
Bu nedenle kesinlikle tavsiye etmiyorum.
Hangi kitap bu bilmiyorum ama denemek lazım. Çubuk vs herşeyi teferruat önemli olan aradığın şeyin frekansıni yakalamak. Eline altın alıp da yaparsın zihninde imaje ederek de yaparsın bunu. Hangisi çalışıyorsa

El-Ensari

Kullanıcı
Adamin tapulu yeri, ruhsata para mi yeter :))
Adami masrafa sokma. Zaten oksitlenmis bakirdan baska sinyal almadigin yerde bir umut olacak.
Tarla duzenlemesi yapsun, tas kalmasin.
Taslari kenara alirken rengi ve sekli farkli taslara da dedektor tutsunlar. ( Bu bilgi yeni :) )
Anladım Ustam, Teşekkür ederim, hayırlısı olsun inşaallah.

El-Ensari

Kullanıcı
Tebrik ederim kardasim.
Basarilarinin devamini dilerim.
Bu yasananlardan alinacak tecrubeler;

1-Bosluk icin aleminyum cubuga devam. Ayni cins cubugu devamli kullanmak, hep ayni arabaya binmeye benzer. Ilk kez bindigin bir arabayi istop ettirme yuzden elbet fazladir. Devamli kullandigin aracta heyecan olmaz, telaş olmaz, rahat kullanirsin. Ayni cins cubuk da bu rahatligi saglar.

2-Anladigim kadariyla tespit yaparken yanindakileri uzaklastirip bakmisin. Bu dogru bir uygulama, bu uygulamaya devam edilmeli. Ben bulurum isterse yanimda olsunlar dememeliyiz.

3-Cubukda ustalastikca kabloya nadiiren istiyacin olacak. Birde metale bakarken numune almadan tespit yaoacaksin. Numunelerde bazi durumlarda kullanilacak.
Ben numuneleri teyit asamalarinda kullanirim. Zira numelerle bakmak cok zaman alici bir islem.

4-Kim ne tespityaparsa yapsin onemli olan kendinizin tespitidir. Tespit isleminden sonra soze: Benim tespitime gore soyle soyle denmelidir. Kimin tespitinin dogru.oldugu islem yapilinca anlasilacaktir. Bu nedenle gideceginiz alanla alakali size bilgi verilmemelidir, sadece arsanin yerinin gosterilmesi yeterlidir.

5-Metal tespiti hususuna gelince;
Gerekenleri soylemisin.
Cekinme.o odalarin oldugu alana git.
Odalar saf duzeninde yani bir hattin ustune dizili seklinin 45 metre uzagina geç.
Kazigini cak 5 dakika bekle, sonra etrafinda don. Metal sinyallerine bak. Var mi? Sinyal alinan yere dogru ipleri cektir. Misal her odadan bakir sinyali geldi baska bir metal sinyali yok. Yaliniz odanin birinde hic sinyal yok, yani o odada metal yok. Bahce sahibine soyle nasibini orada arasin, seni de unutmasin :))))

Ves-Selam.
Eyvallah Ustam, teşekkür ederim, bir gelişme olursa paylaşırım inşaallah, Allah'a emanet olunuz.