Lütfen Düşüncelerimizi Yazalım... | Define işaretleri ve anlamları

Lütfen Düşüncelerimizi Yazalım...

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
değerli arkadaşlar,
dünyamız da, din dediğimiz de başlıca,
müslümanlar,hıristiyanlar ,hindular, budistler ve ateistler ilk akla gelenlerdir.
sayısal olarak,hıristiyanlığın ilk sırada yer almasına, islamiyetin ise ikinci sıra da bulunmasına rağmen,yapılan araştırmalar da ,içinde bulunduğumuz yüz yıl içinde, islamiyetin, ilk sıraya yükseleceği öngörülmekte.
bu kısa genel bakıştan sonra, ALLAH katında tek din islamdır,inancıyla yaşayan biz müslümanlar, son kitabımıza da son peygamberimize de ,kısaca dinimiz islama ve kutsallarına yürekten inanır, canımızdan da aziz biliriz.
zaman zaman,bazı bedbahtların ,yüce peygamberimize ve kitabımıza karşı, fütursuz saldırıları karşısında ,yer kürenin üzerindeki bütün müslümanların, tek vücut olarak nasıl misliyle tepkiler verdiğine de şahidiz. hatta çoğumuz bu çirkin davranışlar karşısında isyana gelmişizdir.
düşüncelerinizi istediğim konu bu noktan sonra başlıyor.
peki,islam harici inaçları gayri müslim olarak adlandırdığımız, diğer inanç guruplarının ,her hangi birinin mensubunu,(örneğin hıristiyan olan pek çok tanıdıklarımız vardır)esnaftır komşudur vs.
bir kurban bayramında, bayram namazında görsek. akabinde biz müslümanlar gibi kurbanda kestiğini bizler gibi bu günün dini vecibelerini yerine getirdiğine şahit olsak,
bu bizler de bir etki yaparmı yaparsa nasıl bir düşünceler içinde oluruz. yoksa hiç önemsemez bana ne der geçermiyiz.
bu konuda düşüncelerinizi bekliyorum.

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Selamun Aleykum;Öncelikle bu konuda bir insan düşüncesi ne olursa olsun; Allah(cc) yarattı diye görüp sevgi,merhamet ve saygıyla yaklaşmak gerektiğini herkesin kalbi duygularla düşünceli yaklaşması gerektiği bence bilinmektedir, bunu Allah o insana bildirir.Gayri müslim bir insanın hem dünyasını hemde Ahiretini kurtarabilmek için İSLAM'da doğru bildiklerini güzel bir anlatımla ifade ederek onada bu uyanış için yardımcı olabiliyorsak ve sebebi olabiliyorsak(Müslüman olabilmesi için) bu kişininde Allah ile kendi arasındaki ibadetlerine şahit olabilecek bir durumla karşı karşıya gelipte görmüş isek ki bu belki Namaz,Oruç,Zekat vs ibadetlerini yerine getirirken aldığı sevabın aynısıda kendisine geleceğini bildiğimiz için bence en güzel duygu sevgi adına ne dersek az kalacak bir güzelliktir

ikizceli

Vip Üye
ve aleyna aleyküm selam erdem kardeşim.
bir çok arkadaşımız okumasına rağmen cevaplama gereği duymamış.sağ olsunlar, belki zaman darlığı belki acaba ne yazabilirim düşüncesi engel olmuştur. belki de benim için hiç bir önem taşımaz düşüncesi oluşmuştur.
aslında amacım ,sizlerin düşünceleri neticesinde, kendimce bir mesajı sizlere sunmak arzusudur.
sevgili erdem kardeşim kalbi teşekkür ediyor seni bu vesile ile gördüğümüz için de memnuniyetimi belirtmek istiyorum.

TEVFiK

Vip Üye
ikizceli
bu günün dini vecibelerini yerine getirdiğine şahit olsak,
bu bizler de bir etki yaparmı yaparsa nasıl bir düşünceler içinde oluruz. yoksa hiç önemsemez bana ne der geçermiyiz.:(
bu konuda düşüncelerinizi bekliyorum.
Tevfik.
(beğendim)
ne yazıkki ben ne kurban bayramını yaşıyabiliyorum nede diğer bayramları.:confused: bunun içinde bu bayramlar benden çoooooookk uzağımda kalıyor:( Saygılarımla.:rolleyes:

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Kıymetli hocam malumunuz dinimizin topluma bakışı bellidir Yaratılanı yaratan dan ötürü seveceğiz müslümanlar olarak edebimizle ahlakımızla komşuluk ilişkilerimizle çevremizdeki insanlara örnek olacağız bu ister şu dinden ister bu dinden olsun fark etmez Allah cc. indinde kafirin dahi kıymeti vardır kulum demiş yaratmıştır nasılki beyaz rengin ne olduğunu anlayabilmemiz için kara renginde olması lazımsa iyiliğin nasıl bir şey olduğunu fark edebilmemiz için kötülüğünde olması lazım çevremizde bulunan gayri müslümlerin ister göze batmamak niyetiyle ister ticari kaygılar taşıması neticesinde isterse gönlü dinimize ısınma arzusuyla olsun bazı hallerinde bizlere benzemeye çalışıyorsa bu içimize yerleşmeye çalışan art niyetli bir casus dahi olsa bu insanlara diyebilirimki müminlere karşı olan sevgi şefkat yardımlaşma duygusundan çok daha fazlasını göstermeliyiz düşman dahi olsa cıvanmertliğin insani duruşun ne olduğunu lafla değil bizzatihi yaşayarak göstermeliyiz...
Müminlerde sadır olan dini vecibeleri onlarda görmenin hazzı çok fevkalede etki yapacaktır çünkü en önemli sebep biz müslümanlar olarak çok iyi örnek teşkil etmişizki bizlere karşı tutum ve davranışları olumlu yönde değişti adeta tavırlarıyla bende müslümanım diye haykırıyor bundan daha güzel ne olabilirki...
Amma bizim onlara gönlümüz ısınsın bizlere daha yakın olsunlar içimize fitne sokmaları çok daha kolay olsun maksadı arka planda var ise onada çok çok dikkat etmemiz uyanık olmamız lazımdır...

gandalf

BozkurT
Kullanıcı
ben çok memnun olurdum diğer dinden hangisi olursa olsun
fark etmez müslümanlığı seçmesi vede doğru yolu bulmuş olması beni
çok memnun ederdi ustam ama lacivert24 ustamında dediği gibi işin içinde
bir fitnelik varsa tabiki bunu bilmemiz mümkün olmaz ozaman yapacak bişiy yok
çünki insanların iç yüzünü görmek pekde mümkün olmuyor ustam.

ikizceli

Vip Üye
KATILAN FİKİRLERİNİ BEYAN EDEN ARKADAŞLARIMA ,çok teşekkür ediyorum.
yorumlardan,ard niyet taşımadan gönülden yapılan böyle bir neticenin biz müslümanlar için bir mutluluk bir sevinç vesilesi olacağının beyanını görüyorum.katılım artarsa , çoğunluğun ayni düşünceler içinde olması büyük ihtimal olacağını düşünüyorum.
kunuyu açarken,düşündüğüm ve vermek istediğim mesajımı vermeden, katılan olursa bir kaç arkadaşımızın daha düşüncelerini beklemek istiyorum.

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
ve aleyna aleyküm selam erdem kardeşim.
bir çok arkadaşımız okumasına rağmen cevaplama gereği duymamış.sağ olsunlar, belki zaman darlığı belki acaba ne yazabilirim düşüncesi engel olmuştur. belki de benim için hiç bir önem taşımaz düşüncesi oluşmuştur.
aslında amacım ,sizlerin düşünceleri neticesinde, kendimce bir mesajı sizlere sunmak arzusudur.
sevgili erdem kardeşim kalbi teşekkür ediyor seni bu vesile ile gördüğümüz için de memnuniyetimi belirtmek istiyorum.
Sizin gibi güzel bir insanla muabbet etmek benim içinde memnuniyettir,Çünkü hani bir söz vardır;edersen alimle sohbet alırsın mertebe,edersen cahille sohbet dönersin merkebe.Düşüncelerimi burada bulunan (bence çok değerli insanlarsınız)tüm arkadaşlara beğendirebiliyorsam bu benim içinde gurur kaynağıdır,Eyvallah

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Şekilde de olsa mümin gibi kişinin davranması
Sadece düşündürücü bir tablodur benim için
Neden acaba dedirtir
Papaz arkadaşım vardı
Ramazan ayında ve dini bayramlarda
Çok saygılı hareket eder ve