Mağara Girişindeki Işaretler

DefineHaritasi

Kullanıcı
Üstten görünüm

Üstten çekim, yaklaşık 4 metre inilmesi gerekiyo içine giremedik, içi çok ama çok büyük
Yılan - Balık - Kafa - 3 Kuş - 1.Balığın üstünde 2.Yılanın üstünde 3.Kafanın üstünde yavru uçan kuş
Gerisi size kalmış ustalarım, yorumlarınızı bekliyorum

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
sizlerden önce ziyaretçileri olmuş. son resim bunu daha iyi veriyor. görünen kadarıyla içerde ne olduğu pek emin olunmasada ,el işçiliği belli. söylediğiniz bulguların biri hariç diğerleri görünmüyor.

sağ kısımda traşlanmış.
burayı ,

burası veriyor. çok önceleri açılmış olabilir. oymanın ve başın bakış yönüne dikkat ediniz.

aliömer

Kullanıcı
Ustam mağarada farklı yönlere giden tünelerin olduğun düşünüyorum. Mağarada su kaynağı yada su olacağını doğrulayacak emareler varmı. Ayrıca mağranın iç kısımlarında odalar olabilir. Gördüğüm bir örnek mağranın iç kısımlarında üç ayrı noktada üç ayrı oda bu odaların girişleri tek bir taşla kapatılmıştı. Tahminim mezar veya mezarların olduğu bir bölüm. Malın olduğu ayrı bir bölüm. Üçüncü bölümde doğal uluşum olan tünel

Son düzenleme:

DefineHaritasi

Kullanıcı
Ustam su kaynağı, su olacak emareler yok benim bildiğim kadarıyla, ama balık varsa su da olmalıdır diye ikimzde düşünüyoruzdur herhalde, ustam üst görünümde düzlük baya bi belli oluyodur, devam ediyodur, ilk resimde girişin sağında havalandırma bacası var,öyle düşünüyorum, ikizceli ustamın 2.resimde çizdiği yer

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Dediğin işaretlerin hiç birini goremedim, bilemiyorum belki gözlerimde bi sorun var. Merakta ettim doğrusu onları çizip yuklersen aydınlanmış oluruz.
Alan zemin altı oda türleri için uygun. Zaten resimde görünen işçilik ve kesim izleride bu konuda şüphe götürmez bir izlenim veriyor.
Daha önce açılmış bu gibi yerlerde bişey çıkacağı ihtimali zayıftır.
İçerisi tehlikeli olabilir, özellikle dehliz ve tüneller.
dikkatli olun, selametle

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
sevgili kardeşim, bu görüntü ile içeriye yorum yeterli olmaz. ne söylense tahminden ileri gitmez.
ben çizdiğim baş işaretine binaen içerde mezar ihtimali çok kuvvetli. aliömer uztamızın işaret ettiği gibi tek oda değil. su olayına gelirsek. iki ihtimal de olabilir eğer varsa tünel kenarındadır,açılacak bir çalışma yapılmaktan kaçınılmış olabilir. bazı yerlerde su açık odada değil,kenar lardan geçen bir düzenekte yapılmış olur.
burada sana sadece tavsiyelerde bulunabilirim.
hiç içeri girmeden,üzerinden bir boşluk ve maden tespiti ,hakkıyla yapılırsa, yapıtın tamamına ve varsa içerdeki bulguları öğrenme şansı doğar.
ikinci olarak ,çevresinde bana göre başka gizemler olacağı ihtimalidir.
resim büyütünce bozuyor. ama ben yinede işçilikli yerler olacağı ihtimaliyle ,alanın geniş incelenmesini öneririrm. sağlıcakla.

DefineHaritasi

Kullanıcı
Sağolasın ustam, mağaranın sağ tarafında belirgin, herhalde yakılmış orası, çok detaylı incelenmesi gerektiğini düşünüyorum, başka işaretlerde olabilir, hemen bi çizimini yaptım, çizime bakılıp normal resme yeniden yakınlaştırarak bakın göreceğinizden eminim, özelikle ağzı açık kafa en sizce de harika değil mi, yorumunu dikkate alıcam,teşekkürler