Mağaradan Çıkanlar

Veli

Kullanıcı
Oncelikle herkese selamlar saygılar magara içinde gördüğüm seyleri sizlere anlatmak istedim bir yerde bir mağaraya denk geldim mağaranın ağzı çok küçüktü bir insan zor geçiyordu içeri girdigimde çok şaşırdım magara çok büyüktü içinde ayrı ayrı odalar vardı icerisi çok karanlıktı feneri açtım baktım bir yerde farklı bir delik gözüme çarptı delik dediğim insan girebilecek şekilde oraya girdim baktım aşağı doğru gidiyor ama gidilmesi zor iple inilecek şekildeydi delikten iceri feneri isittm ilk gözüme carpan kapak şeklinde düz yapı görünüyordu aşağı indik kapağı kırdık altnda taşlarla kapalıydı arada boşluk vardı taşları aytladk altndan toprak çıktı toprak çok yumuşaktı biraz aşağı indik toprağın içinde kemikler vardı aşağı indikçe faklı şeyler çıktı toprak çok yumuşak toprağın içinde taştan yapılmış balk çıktı küçük ama balığın dişlerini bile yapmışlar devam ettik aşağı yaklaşk bir buçuk metrede yukarda gördüğüm kapak taştan yine çıktı ama parca parca çıkıyordu aşağıya doğru indikce yumuşak bir toprak çıktı sanki toprağı elemişler içinde en ufak toz dahi yok aşağı indikçe toprak sürekli renk degistiyor birde o kapak taştan sürekli çıkıyor burda biraktk burda bisey varmıdır benim aklım burda kaldı yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

gıral

Vip Üye
Çokgüzel biyerdesin bugerçek. Ayrıca tarifine bakılırsa burası önceden açılmış mezar. Yanimağara falan değil. Oçıkan taşlar kum vs devam et işareti. Umarım muvaffak olursunuz. İnşallah çalışmalarınız yasaldır. Kolaygelsn

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Ustam konuyu alakasız yere açmışsınız
Konuyu taşıdım
Lütfen dikkat ediniz

Veli

Kullanıcı

Veli

Kullanıcı
Çokgüzel biyerdesin bugerçek. Ayrıca tarifine bakılırsa burası önceden açılmış mezar. Yanimağara falan değil. Oçıkan taşlar kum vs devam et işareti. Umarım muvaffak olursunuz. İnşallah çalışmalarınız yasaldır. Kolaygelsn
yardımcı oldugun için çok teşekkür ederim ustam

KANAS_USTA

Admin
Kardeş selamun aleyküm.
Mağara bir tapınak.
Bulduğun balık kilise yani tanrının desteği anlamına geliyor.
İnsanı tamamlayan şey eşi değilmi hz.adem yaratıldı ardından ona eş olarak Havva yaratıldı yani desteklendi.
Burdaki balıkta bayanı simgelemekte.
Burda güzel bir mezarın var.
Balığın baş istikameti mağaranın güney köşesine mı bakıyordu merak ettim doğrusu yön hadi önemli değil diyelim kafa istikametinde iri bir taş varmıydı.
Sonuç olarak balığın ya altında yahut karşısında bir kuyu olması gerekiyor akabinde sağlam bir bayan mezarı seni bekliyor

Veli

Kullanıcı
Kanas ustam bu dedigim yer kuyu gibi zaten kenarları mermer kaya burda hiç taş çıkmadı kenarları kaya içi toprak dolgusu balk toprağın içinde çıktı bu dedigim yer kapakla kapalıydı bide içinde kömür çıkıyor ince kiremit şeklinde taşlar çıkıyor normal taş yoķ yumuşak toprak çıkıyor bazı yerlerde kumla karışık çıkıyor sürekli renk degistiyor

ersan

Admin
Veli ustam basetin seylerin ta coku ayni burda arkadaslar acti 6 mt islenmis toprak kazildi 4 mt de basi asaya diru kuyru havaya bakan 14 cm yzunlukta bir balik cikiyir arkadaslar 2 mt kazdimi yer alti..kilsesi..cikiyor 6 mt tunel derinlinden giriliyor ve 17 mt sonra tam 1 ci odaya erilmis tam 4 tane oda en buyuk odanin tavaninda oyulma bir yazi varmus..HEROS..ve 4 tane de horasan siva var ve onkari kirdimi ystam er tunelde 12 set cesed cikmis hic bir esiys ve metal olarak cikmamis ..bu senin basetin yerde ayni .ugrasmaya deymez.