Magra kilise | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Magra kilise

Uğur600

Kullanıcı
Benim gördüklerimde hiçbir tehlike yoktu.
Hepsi ana kayaya açılmış, girişi açık olan yerlerdi. Sadece 1 yerde; 3 metrelik bir kuyuya inilip kısa bir tünelle geçilen bir kaya kilise gördüm. Sonradan orayı bulanla tanıştım bir ortamda. Güzel malzeme çıkarmış ve hepsini teslim etmek zorunda kalmış. Belki müsait olunca hikayesini yazarım.

Burada dikkat e dediğiniz husus şudur:
Kaya kilise içi de ALFA işareti varsa illa oranın görevlisinin mezar odasida vardır.
Ve genelde alt kattadir. Bu nedenle tabanda ve yan duvarda boşluk bakılmalıdır. O mezarda da altından bir hac bir kitap ve bir asa illa olur.
Koleksiyonerler 3 unu 1 arada isterler.
Bizim burada ana kayaya oyulmuş 3 odalı yanında doğu tarafında sızan ve kuruyup baharın akan ince Bi su gozesi var ALFA işareti göremedim ama tepesinde üçgen işareti ve oymalar mevcut

KaranLik

Kullanıcı
Duvardaki Niş in altında yada arkası
Duvarda yuvarlak derin tepsi gibi oyuk altı yada arkası
Kilise içi kör noktalarda kuyu yani içeri girince sağ taraf genişlik verdiği yer yada sol tarafın genişlik verdiği yerlerde kuyu arayabilirsiniz. Mağara da en geniş odasında duvarda yada köşelerde kuyuya yada odaya giriş

Uğur600

Kullanıcı
Duvardaki Niş in altında yada arkası
Duvarda yuvarlak derin tepsi gibi oyuk altı yada arkası
Kilise içi kör noktalarda kuyu yani içeri girince sağ taraf genişlik verdiği yer yada sol tarafın genişlik verdiği yerlerde kuyu arayabilirsiniz. Mağara da en geniş odasında duvarda yada köşelerde kuyuya yada odaya giriş
Sagolasin usta