Mahzenler. | Define işaretleri ve anlamları

Mahzenler.

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı
Selamun aleykum saygıdeger dostlar,bir konuda yarmınız ve yorumunuza ıhtıyacım var,mahzen girişlerini ele veren unsurlar hakkında,tunellı bır mahzen odası,giriş ortalama 15-20 mt mesafede olmalı dıye tahmın edıyoruz,girişin oldugu kısma istinat duvarı denılen bır yapı yapılmış,duvar zemın altında,tabı burası hafıf yamac bır yer,merak ettıgım ise giriş yanı kapı bu duvarın tam olarak neresınde olur ve derınlıgı nedır,daha once tecrube sahıbı arkadaslar yardımcı olursa memnun olurum,duvarın tam orta kısımlarında ust uste 3 kaya var,bunun altı giriş olabılırmı?3 kayadan sonra duvar 2mt kadar devam edıyor,saygılarımla.

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Cevap: Mahzenler.

Kıymetli kardeşim sen acemi değilsin şüphe ettiğin yerde haklı olabilirsin yerin coğrafi durumuna ve ne amaçla kullanılacağı mahsenmi mezarmı vs. değişir foto da olmayınca pek söylenecek bir şey kalmıyor ama boşluk çubuklarını kullanmasını biliyorsan sana en doğruyu söyleyeceği kanaatindeyim bol şans...

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

Kıymetli kardeşim sen acemi değilsin şüphe ettiğin yerde haklı olabilirsin yerin coğrafi durumuna ve ne amaçla kullanılacağı mahsenmi mezarmı vs. değişir foto da olmayınca pek söylenecek bir şey kalmıyor ama boşluk çubuklarını kullanmasını biliyorsan sana en doğruyu söyleyeceği kanaatindeyim bol şans...

(alkış) (alkış) (alkış) (alkış) (alkış) (alkış)

burada bizim yorumumuz değil önemli olan yorum senin çubuk vs ile boşluğu takip ederek aldığın izlenimdir. sana en çok sen yardım edebilirsin. bu alana daha önceden ; lacivert ustanın dediği şekilde boşluk baktın mı? sana nasıl bir yön verdiler? düz mü yoksa kavis aldın mı?

Kervan07

Admin

dikili kaya varsa hemen altı giriştir! duvarın olduğu yerde giriş uzakta olmaz...bu yer yamaçda ise işin kolay...

orada bir çok işaret olmalı..resimler konuna eklersen iyi olur..selamlar

KANAS_USTA

Admin

duvar kuzey guney ıstıkametlı mı yoksa dogu batı ıstıkametlımı ?
20 metre ise sayet sanırım duvar kuzey guney ıstıkametlı olup tunel dogu batı ıstıkametlı ve bu duvar dogu trafında olmalı tabı verdıgın metraj dogru ıse.
soruma yanıt alayım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı

Lacıvert usta,ben 3-4 cesıt cubuk yaptım denedım burdakı akulu olan dahıl,malesef benım elımde pek calısmıyor,o acıdan bosluk testını tam yapabılmıs degılız buda olayı zorlastırıyor suan işaretlerle ve gorduklerımızle hareket edıyoruz.

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı

dikili kaya varsa hemen altı giriştir! duvarın olduğu yerde giriş uzakta olmaz...bu yer yamaçda ise işin kolay...

orada bir çok işaret olmalı..resimler konuna eklersen iyi olur..selamlar

Duvarın oldugu yerde kervan usta,3 dıkılı kaya var,duvarın ortasında kalıyor,3 kayadan sonra duvar 2mt sonra son buluyor,bu yer yamac hafıf rampa,arkada 20mtde ana kayalık,bir cok işaret var tabi,koltuk tam bu duvarın yanına 3 mtye yapılmıs,koltugun yanında yapma kapı var,koltuk kapıya bakıyor,kapının uzerınde kabartma bır daire,icinde magara seklınde 20cm uzunlugunda oyma yapılmıs,oyuk dırek 3 kayaya ve duvara bakıyor,arkada ana kayada sag ayak ızı ve murc vsvs..bayagı işaret var,resimde bol mıktarda var,şımdılık konusalım gerekırse eklerım.

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı

duvar kuzey guney ıstıkametlı mı yoksa dogu batı ıstıkametlımı ?
20 metre ise sayet sanırım duvar kuzey guney ıstıkametlı olup tunel dogu batı ıstıkametlı ve bu duvar dogu trafında olmalı tabı verdıgın metraj dogru ıse.
soruma yanıt alayım.

Kanas usta,duvar dogu batı cephelı,duvarı sırtına aldıgında yuzun guney-sırtın kuzey oluyor,tunel dogru ıse kuzey-guney ıstıkametleı cıkıcak,arka ana kayalık ortalama 15-20mt cıvarı belkı daha kısada olur uzun olmaz,koltuk duvarın yanında dogusunda,mahzen dıye suphelendıgımız arka kısımdakı an kayalıkta asker bustune benzer bır kafa var,yorum sızın.

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı

(alkış) (alkış) (alkış) (alkış) (alkış) (alkış)

burada bizim yorumumuz değil önemli olan yorum senin çubuk vs ile boşluğu takip ederek aldığın izlenimdir. sana en çok sen yardım edebilirsin. bu alana daha önceden ; lacivert ustanın dediği şekilde boşluk baktın mı? sana nasıl bir yön verdiler? düz mü yoksa kavis aldın mı?

Dedigim gibi usta,cubuk kullanamadım elımde calısmıyor cunkı,cubuk işinede pek guvenmıyorum açıkcası.

Kervan07

Admin

orada kayaliklarda bir çok işaret olur ve bu işaretler dikili kayalarin yada 3 olan ne varsa orada son bulur.. zaten koltuk da mahsen olduğunu söylüyor. burada yapman gereken işaretli dikili kayanin altindan girişi bulman. bahsettiğin 3 dikili kayanin birinde mutlaka işaret olur. belki orda fark edemessin ama resimlerde net belli olur. bazende kabartma işaret olur..
bu duvardan yukariya çık ve ordaki işaretleri bul ve resimle. yerinin ne kadar değer arz ettiğini ancak işaretler verir..sen resimleri ekle, ben ve değerli ustalarim yardimci olurlar..
selamlar kolay gelsin