MASABAŞI UYDU İŞLERİ | Sayfa 13 | Define işaretleri ve anlamları

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
bi noktaya öncesinde GPR radar sistemi ile bakılıyor. 9 metre derinlikte oda ve yakınlarda 3 metre derinlikte 1 mezar olduğu söyleniyor.
aynı noktaya surfer ile baktığımda 7,5 metre derinlikte oda gösteriyor.
en son da eart görüntüsünü photo editörün renkleriyle oynama yapıyorum. çıkan sonuç aşağıdaki gibi.
Ustam
Oda ve mezar neresi
Ya da bu resme göre
Hanki renkler diyeyim

kocyigit01

Usta
Super Moderatör
Ustam
Oda ve mezar neresi
Ya da bu resme göre
Hanki renkler diyeyim
@necatnecat ustam aklina yeni sorular gelmeden muhtemel sorulari cevaplayayim :)

@aliveli44 ustam bu noktaya daha once hic gitmedim. bi arkadasim bolgeye elinde GPR radar sistemi olan birisini getiriyo. cihaz sahibiyle arziye giderken buranin 100 150 metre ilerisinde bi isaret goruyo. cihaz sahibi araziye gitmeyelim buraya bakalim diyo.
soz konusu yerin konumunu tam kordinat olarak bana vermedi. yaklasik tarif etti.
ben once surferden baktim konumu gonderdim. arkadasin dedigi ise; cihaz sahibiyle senin attigin konum hemen hemen ayni dedi.
yakinlarda bir tane de mezar oldugunu soylemis. sonra ben o konum eart goruntusunu aldim biraz renklerle oynama yaptim bu goruntu cikti ortaya. arkadasa gonderdim.
ben gondermeden once cihaz sahibi arkadasa 1 numarali dedigim yerde mezar, 2 numarali dedigim yerde oda oldugunu soylemis.

Ekli dosyalar

• 20211129_170225.png
    20211129_170225.png
    243.2 KB · Görüntüleme: 9

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
@necatnecat ustam aklina yeni sorular gelmeden muhtemel sorulari cevaplayayim :)

@aliveli44 ustam bu noktaya daha once hic gitmedim. bi arkadasim bolgeye elinde GPR radar sistemi olan birisini getiriyo. cihaz sahibiyle arziye giderken buranin 100 150 metre ilerisinde bi isaret goruyo. cihaz sahibi araziye gitmeyelim buraya bakalim diyo.
soz konusu yerin konumunu tam kordinat olarak bana vermedi. yaklasik tarif etti.
ben once surferden baktim konumu gonderdim. arkadasin dedigi ise; cihaz sahibiyle senin attigin konum hemen hemen ayni dedi.
yakinlarda bir tane de mezar oldugunu soylemis. sonra ben o konum eart goruntusunu aldim biraz renklerle oynama yaptim bu goruntu cikti ortaya. arkadasa gonderdim.
ben gondermeden once cihaz sahibi arkadasa 1 numarali dedigim yerde mezar, 2 numarali dedigim yerde oda oldugunu soylemis.
Ustam
O zaman sizin de
Yeni konu açmanız şart oldu

Nasıl konum alınır
Hanki programla neye nasıl bakılır
Renkler v.s.
Bı zahmet anlatı ver

TimuR964

Super Moderatör
konuda 2 çeşit sistem mevcut bildiğim android ve vindows bunlardan hangisi ise sorunuz sistem dahilinde cevap verebilirim sizin kullandığınızı cevaplayamam bilmediğimden kafa karıştırır bu konudaki sistem uzerinden renk sıkalasıda dahil sisteme uygun olursa bilgi akışı kolay ve anlaşılır olursurfer sistemi ile ilgilenenler önce konumlarındaki sapmayı belirlemeliki hedefe ulaşabilsin renk skalamız yarı saydam 4 renkler için bu görseli ekledimBARIŞ 2.PNG

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
renk bulunduğu konum şekil @necatnecat
Mesela orada lahit değil de normal mezar olsaydı rengi ne olacaktı+ buradaki renk açık mavi bu rengin olduğu başka şekiller de olsa hepsi lahitmi olur+ yanındaki pembe yuvarlaklar neyi temsil ediyor + dikdörtgen şeklinde ama rengi farklı yer görürseniz nasıl yorumluyorsunuz :)