Medeniyet Mi, Eşkiya Mı? Ve Malı Nerede Olabilir? | Define işaretleri ve anlamları

Medeniyet Mi, Eşkiya Mı? Ve Malı Nerede Olabilir?

Abdullah313

Kullanıcı
Ben bölgeye hiç gitmedim soru sorulursa cevap vermeyeceğim zaten bildiklerimi yazacağım, fotoları gönderen arkadaşın resimleri yüklüyorum. Ben işaretten anlamadığım için hiç bir fikrim yok. Orada olsaydım çubukla ve cihazlarımla bakardım ama gitmeye değecek mi (çok zorlu bir yermiş hissi verdiğinden) bilemedim. çok zayıf bir insanın yan olarak girebileceği yarıkta karşılıklı 2 halka ve birinde yüz diğerinde yılan (onlarda tam emin değil ama beziyormuş). devamında sanırım 4-5 metre sonra biten bir mağara...başka da ayrıntı yok maalesef. belki daha evvel benzeri ile karşılaşılmasa da ustalarımızın "ben olsam şuraya daha çok dikkat ederdim" şeklindeki tüm yönlendirmeler dikkate alınacaktır...
al6d15.jpg
5aBLDR.jpg
5aBLyR.jpg
YQAq66.jpg
lqV3ZJ.jpg
8aJPa7.png
P1gn75.jpg

esrarengiz2828

Kullanıcı
hitit yada hattuşa sembollerine benziyor tahta oturan bir kral ve ona hediye veren bi kral yada kraliçeli bi figürler var bunlar mezar hediyesi olabilir krallık hediyesi olabilir iresimler daha geniş tutulmalı bu kayalık ve yüksekten arazi görünümü olmalıki fikirlerimizi belirte bilelim önemli bi yer önemli bi yazıt

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Kıymetli kardeşim hiç bir tahribata kesinlikle müsaade etmeyiniz ve elinizdeki resimlerle birlikte müzeye bilgi verin define ile ilgisi yok çok önemli tarihi figürler var yazık olmasın selamlar...

Abdullah313

Kullanıcı
Kıymetli kardeşim hiç bir tahribata kesinlikle müsaade etmeyiniz ve elinizdeki resimlerle birlikte müzeye bilgi verin define ile ilgisi yok çok önemli tarihi figürler var yazık olmasın selamlar...
Allah razı olsun, benim elimde olan bir durum değil ama benim de üzerimde vebal kalmasın diye verdiğiniz bilgileri soran arkadaşlara ileteceğim inşaallah.