Meleklerin Muhabbeti | Define işaretleri ve anlamları

Meleklerin Muhabbeti

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Meleklerin Muhabbeti

Efendimiz (s.a.s) ashabi kirama donerek mescide uc gundur gelmeyen Hz.Ebu Bekir'in hatirini sormak icin evine gitmelerini soyler.
O esnada sirtina bir mutaf(keci kilindan dokunmus elbise)giymis Hz Cebrail belirdi..Efendimiz (s.a.s) Cebrail'i bu halde gorunce mubarek sekli degisti.
Ya Cebrail,bu ne haldir? diye sordu.
Hz Cebrail dedi ki Ya Resulullah! malumunuz olsun ki yedi kat gokde,ars ve kurside butun melekler butun Kerubiyun boyle mutaf giydiler.
Efendimiz (s.a.s) bu isin asli nedir,ya kardesim,bana acikla dedi.Hazreti Cebrail dedi ki:Ya Resulullah!Hazreti Ebu Bekir,Allahu Tealanin askina ve senin dinin ugruna seksenbin altin sadaka verdi.
Kirk bini aciktan kirk bini gizliden.
Simdi giyecek elbisesi kalmadigi icin uc gunden beri mescide onun icin gelemedi,namazini evinde kildi.

Menakib-i Cihar Yar-i Guzin kitabindan okudugum,okuyunca bedenimin titredigi,kalbimin urperdigi kendimden utandigim.. degil Allah'in gozunde kendi gozumde dahi yerden goge dogru 2 cm dahi yukselemedigimi dusunerek kahroldugum bir kissaydi sizinle paylastigim..

Sahip olunanlarin asil onemli olmadigini,verdigimiz kadar oldugumuzu dusundum..
Ne kadar yuce ve muhtesem bir seydir ki o;Hz Ebu Bekir'in verdigi sadakadan dolayi uzerine giyecek elbisesi olmayisi ve bu durumu bilen haberdar olan melek evliya ve Allah'in sevgili dostlari Ebu Bekir'in kiligina girmeleri..

Bu nasil muhtesem bir muhabbet..ne kadar yuce bir lutuftur..

Rabbim onlardan razi olsun sefaatlerine mazhar olmayi nasip etsin..Kelimeler kesinlikle az..kesinlikle ifadesiz kalir ve kesinlikle ashab-i kiram'in Efendimize (s.a.s) olan bagliliklari,sadakat ve muhabbeti tarifsizdir..

Sen ne hissediyorsun?

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Cevap: Meleklerin Muhabbeti

S.A

gönlüne sağlık lacivert ustam,

ebubekır sıddık r.a
hey gidi hey

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye

Allah (c.c.) razı olsun ustamallah c.c

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı

allah c.c razı olsun,gönlüne sağlık.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

eğer imkanım olsada zamana geri gitmek imkanım olsa mutlaka ALLLA resulu ve sahabeyi görmek için giderdim

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin

Peygamberi ve sahabeyi sevmek özlemek kavuşmaya vesile olur inşAllah...
tabi onların yolunda gitmek şartıyla mevlam cümlemizi muradına nail etsin amin.

MURATS44

Kullanıcı

CALKAYA28
eğer imkanım olsada zamana geri gitmek imkanım olsa mutlaka ALLLA resulu ve sahabeyi görmek için giderdim

Bazen bende boyle dusunuyorum. imkan olsa o zamanlara gitsek efendimizi ve o mubarekleri gorsek nasil olurdu acaba? Bazen filmlerde kendimi oralarda o zamanlarda hissediyorum. Keske boyle bir imkanimiz olsaydi....