Merhaba bu kaya bir anlam ifade ediyor mu | Sayfa 5 | Define işaretleri ve anlamları

Merhaba bu kaya bir anlam ifade ediyor mu

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Evet ege bölgesi doğrudur. Sarp kayalık tam arkasında ön tarafı ise bayır alan hiç dere yok etrafında
Dere kesinlikle var. Bu alan kurumuş dere ile altlı üstlüdür. Yani alanınızı az çok tahmin edebiliyorum. Patikalı yolu olan bir alan. Yeri yakın uzak görselleyin. Bazı yerleri incelerken bitki örtüsüne de özen gösterin. Bu benim için önemli

lojistik45

Kullanıcı
Dere kesinlikle var. Bu alan kurumuş dere ile altlı üstlüdür. Yani alanınızı az çok tahmin edebiliyorum. Patikalı yolu olan bir alan. Yeri yakın uzak görselleyin. Bazı yerleri incelerken bitki örtüsüne de özen gösterin. Bu benim için önemli
@Roni sen haklı çıktın aşağısında kurumuş dere var ben bu durumda nasıl bir çalışma yapmam gerekiyor

TRUVA

Admin
Kardeş üstteki kayayı yana devir demiştim. ne yaptın. buraya test yap dedim. ayrıca sana işaret ettiğim yöndeki yeri bul dedim.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
@Roni sen haklı çıktın aşağısında kurumuş dere var ben bu durumda nasıl bir çalışma yapmam gerekiyor
Benim size sunacaklarım sizin kafanızı bi hayli karıştırabilir. Haliyle bakmanız gereken unsurların sayısı çoğalacak. İşaretten ziyade benim nezdimde işaret niteliğinde olan kısımlar taş kaya toprak ağaç bitkilere bakmanız gerekecek. Derenin yok olduğunu söylemeniz gibi sizden isteyeceklerimin herhangi birisine var olduğu halde yok demeniz veya görmemeniz veyahutta dikkatinizden kaçması birçok şeyi yönü mesafeyi alanı ve istenileni bizden uzaklaştırı işimizide zorlaştırır.
Ben orada nelerin olduğunu görmesemde biliyorum. Biliyorumdan kastım çok bilmek herşeyi bilmek veya ukala anlamında değil. Yanlış anlaşılmasın. Sadece birikmiş analiz tecrübelerime istinaden söylüyorum.
Öncelikle sizi bu incelediğiniz alan ile alakalı olarak oraya nekadar aşina olduğunuzu bilmek adına tanımak lazım. Buraya ne kadar hakimsiniz? Mesela bahar ayında ilk çıkan bitkiler çiçek ot türleri nelerdir. Alanda ağaç mantarları dışında zehirli veya yenilebilir mantar baş gösteriyormu? Bahar ayı sonlarında yaza yakın ilk kuruyan bitkiler hangisi? Ormana veya çam alanına geniş açıdan baktığınızda hiç kurumuş yeşermeyen çam var mı varsa ne sıklıkta ve ne mesafede var. Kuruyan çamların etrafındaki kayaları incelediniz mi gözünüze ilişti mi dikkat ettiniz mi? Bu çamlar arasında bir kaçtane şemsiye gibi görünen çam olacak bunlar ne durumda. Kısacası sizin değirmene ve mezarlığa olan mesafenizi bilmek için bunlar şart. Evet hepimiz sizin evin içinden seslendiğinizi biliyoruz önemli olan evin hangi bölümünde olduğunuzu tespit etmek. Selametle. 🤚