Merhaba Kuyu | Define işaretleri ve anlamları

Merhaba Kuyu

comanche

Kullanıcı
bu resimle ilgili yardımcı olabilecek bir arkadaş varmı

Ekli dosyalar

• Kuyu.jpg
    Kuyu.jpg
    84.3 KB · Görüntüleme: 109

gıral

Vip Üye
Merhaba hoşgeldiniz mekana
Öncelikle burası su kuyusumu idi yoksa siz kazıp kuyumu dediniz

comanche

Kullanıcı
tşk ederim tüm arkadaşlara başarılar dilerim
aynen sıfırdan kazdım daha öncesi normal topraktı

gıral

Vip Üye
Bu belirtiler iyiye işaret horasan tarafta bişeler olması muhtemel.
Ancak gaz işi sıkıntılı indiğiniz metrelerde çokçok fazla
Bura hakkında detaylı resim olsaydı çokdaha isabetli olurdu
Buhaliyle horasana devam etmenizi söyleyerek başarılar dilerim

bloods

Kullanıcı
merhaba defineci değilim bu tarz konulara pek yorum yapmam ancak metan sıkışması da olabilir, illa define olacak diye birşey yok,define konusunda arkadaşlar daha iyi aydınlatırlar ama sonuçta kazı yapıyorsun ve olayın jeolojik boyutlarını da değerlendirmek zorundasın, metanın zehirli hatta yer altındaki sıkışmalar sebebiyle patlayabilen bir gaz olduğunu unutmayın bir kıvılcım bile yeterli dikkatli olmanı tavsiye ederim.

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Mekana hoş geldiniz kardeşim hayırlara vesile olsun inşAllah...
Dostum anladığım kadarı ile burada 8m. Çalıştıktan sonra bazı emarelere denk geldiniz tabi hiç kimse durup dururken bu kadar emek vermez...
Yüzey bulguları önemli burası hakim bir nokta veya tepecik olmalı eğer böyle bir yerse odaya tepeden giremezsiniz tünel girişini bulup devam etmelisiniz...
Yüzey bulguları dediğim gibi değilse horasan zannettiğiniz yapı ve katmanlar mıntıkanın tabii yapısıdır metan gazı veya çöküntüye maruz kalabilirsiniz hayatınızı riske atmayın derim kolay gelsin...

comanche

Kullanıcı
cevaplar için tşk ederim
risk çok büyük çünkü derinlik fazla duvardaki delikde bulunan 30 cm boşluk kafamızı kurcaladı çünkü odanın bacası dedikleri için devamında mutlaka aşağı doğru gidildiğinde oda vardır mantığı daha kuvvetli geldi bana
ben defineci değilim anladığım bulunduğun bölgede eski insanlar yapaılarını nasıl yapıyormuş bunu bilmek çok önemli 10m aşağıya 3m horasan neden yapılır ve muhtemelen yerdeki 1m horasanın tamamı 3m dir ve ikisi arasına 3 katman kum koymaları bence burada bu yapının ne olduğunu bilmeden girmek çok tehlikeli hayırlısı
saygılar

MAVRAN

Super Moderatör
@comanche kardeşim aramıza yeniden hoşgeldin diyelim. 2017 de bir merhaba dedin ve şimdi geldin dilerim bir sonraki merhaba 2023 olmaz sürekli aramizda olmayı tercih edersin. Saygılar

MAVRAN

Super Moderatör
Konunuza bakınca ustalar yorumladı ancak birkaç yere bende dikkat çekmek isterim. Bu yerin resimlerini görmek isterim ve yakın çevresinde su, çeşme ve çökme olan yerler varmı. Eğer düşündüğümüz gibi ise bir Tümülüs mezar ise lütfen pacadan girmeye çalışmayın bu hem çok tehlikeli ve risk teşkil eden ve çok zaman alır ve yorucu olur.çoğu zaman da sonuca ulaşılmadan bırakılır. Eğer Tümülüs ise öyle düşünüyorum sizin paylaşımınızı göz önüne alarak Tümülüs diyorum mutlaka doğru girişi bularak ve çalışmalarınızı yasallaştırarak yapın. Lütfen kaçak kazılardan uzak duralım . ALLAH yardımcınız olsun.

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
@comanche ustam
Konu başlığınız
Konu içeriği ile alakalı olmalı
Kaçak kazıdan uzak duralım
Bu konulara lütfen dikkat ediniz

Bu kuyuyu oluşturmanızda ki sebep nedir acaba