Merhabalar Bana yardımcı olurmusunuz? | Define işaretleri ve anlamları

Merhabalar Bana yardımcı olurmusunuz?

Giz1

Kullanıcı
Merhabalar lale ve yanında çiçek yonca ya benziyor bu sembol ne anlama geliyor ?

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Eski bir yapıt oymaları boyamıslar
Yapıt ise buna diyecek pek birşey yok ermenilere ait bölge demektir çok daha eskiye gidersen roma.
Definede ise en kolay açılan işlemlerden biridir. Her yerde define anlamına gelmediği gibi definede de yüklü ziğnet demektir. Konyadan izmire kadar batıya doğru sık görülen ama herkese denk gelmeyen işaretler arasındadır. Bir nevi odalı toprak altı mezar demektir.
Sizin merak ettiğiniz nedir?

Giz1

Kullanıcı
Yapıt ise buna diyecek pek birşey yok ermenilere ait bölge demektir çok daha eskiye gidersen roma.
Definede ise en kolay açılan işlemlerden biridir. Her yerde define anlamına gelmediği gibi definede de yüklü ziğnet demektir. Konyadan izmire kada batıya doğru sık görülen ama herkese denk gelmeyen işaretler arasındadır. Bir nevi odalı toprak altı mezar demektir.
Sizin merak ettiğiniz nedir?
Cevabınız için çok teşekkür ediyorum. Mezarlık bölgesinde zaten işaretler .Merakım define konusu ile olcak. Böyle birşey olduğunu varsayacak olursak define için nasıl bir yol izlenmeli sizce ?

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Cevabınız için çok teşekkür ediyorum. Merakım define konusu ile olcak. Böyle birşey olduğunu varsayacak olursak define için nasıl bir yol izlenmeli sizce ?

Bunun için doğru cevapları sizden almam gerek. Çiçek yani papatya güneşin doğup geldiği yöne doğru mu bakıyor? Buna asla kışın cevap vermeyin yaz mevsimini kaale alarak cevap verin. Lalenin dik değil eğik olması lazım buda mesafeyi gösterir. Mesafe sonucunda güneş istikametinde tekrar çiçek figürünü andıran işaretler görmen gerekir. İşte bu son noktadır ve toprak altında mezar vardır. Mezar boş çıkmalı buna üzülmeye gerek yok zira mezarın uç kısmında bir odaya giriş olacak. İkinci oda tamamen ziğnettir.

Giz1

Kullanıcı
Bunun için doğru cevapları sizden almam gerek. Çiçek yani oapatya güneşin doğup geldiği yöne doğru mu bakıyor? Buna asla kışın cevap vermeyin yaz mevsimini kaale alarak cevap verin. Lalenin dik değil eğik olması lazım buda mesafeyi gösterir. Mesafe sonucunda güneş istikametinde tekrar çiçek figürünü andıran işaretler görmen gerekir. İşte bu son noktadır ve toprak altında mezar vardır. Mezar boş çıkmalı buna üzülmeye gerek yok zira mezarın uç kısmında bir odaya giriş olacak. İkinci oda tamamen ziğnettir.
Bunun için doğru cevapları sizden almam gerek. Çiçek yani oapatya güneşin doğup geldiği yöne doğru mu bakıyor? Buna asla kışın cevap vermeyin yaz mevsimini kaale alarak cevap verin. Lalenin dik değil eğik olması lazım buda mesafeyi gösterir. Mesafe sonucunda güneş istikametinde tekrar çiçek figürünü andıran işaretler görmen gerekir. İşte bu son noktadır ve toprak altında mezar vardır. Mezar boş çıkmalı buna üzülmeye gerek yok zira mezarın uç kısmında bir odaya giriş olacak. İkinci oda tamamen ziğnettir.
Yön kısmını tam hatırlamıyorum tekrar baktığımda net bilgi vermiş olacagım. Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ediyorum tekrardan sizinle iletişime geçmek isterim.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Yön kısmını tam hatırlamıyorum tekrar baktığımda net bilgi vermiş olacagım. Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ediyorum tekrardan sizinle iletişime geçmek isterim.
Özel mesaj haricinde konu altından devam edecek şekilde dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz. Tek yapmanız gereken bana seslenmek için ismimin başına @ işareti eklemenizdir. ( @Roni gibi ) selametle. ✋

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Selamün aleyküm
Öncelikle mekana hoş geldiniz
Arkadaşım bu isaretin elbette çevre fotoğrafları olmalı sadece isareti zumlamissiniz ustalarim cevresinide isaretin dört bir yanından gormek isteyecektir bu bayan mezarını yerini teyit icin bu lahit te olabilir konunuzu takip edin bilgilerinize teşekkür ediyorum