Metal Üstünde Harita | Define işaretleri ve anlamları

Metal Üstünde Harita

sempatik_06

Kullanıcı
ustalarım uzun ömürlü metaller toprak altında acaba hangileridir ve o metal üzerine harita çizilirmi.
eğer öyle ise bir çizim yapıp size örneğini koymak istiyorum tabi harita ise.
resimde pek belli olmuyor...

karanar

Kullanıcı
hava ve nemle karşılaşmayan metaller paslanmaz. altın hiçbir şekilde pas oluşumu sergilemez, kimyada altın oksit diye bir şey yoktur. o yüzden uzun ömürlüdür. çinko da pas tutmayan metallerdendir. yoğun nemli toprakta pas oluşumu gözlenir. bir de yeni metal karışımları var, alüminyum, titanyum gibi pas tutmayan. bazı tunç karışımları da kuru toprakta paslanmaz. sen yine de foto yükle bakalım, bu harita nasıl bir şeymiş. rengi tek renk olarak kararmışsa bronz bi malzemedir, muhtemelen.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
genelde altın platin gümüş kurşun en çok bilinenler tabii sert vede sağlam kayaya tuğlayada harita kroki yapılıyor

sempatik_06

Kullanıcı
ustalarım resmim iyi olmadı için pc çizmeye çalıştım. ama resmi iyi olan bi arkadaşa çizdireceğim şimdilik bunu yüklüyorum. acaba bu resimde birşeyler anlatırmı bize... daha kaliteli resimleri yükleyecegim...

karanar

Kullanıcı
çok küçükmüş gerçktende. bir tür süs eşyasını da andırıyor. harita olduğuna nerden kanaat getirdiniz???

sempatik_06

Kullanıcı
ustam çingene çivisi ve üçken ağaç konum varya orada dede mezarına düzen yaparken çivinin karşısında l tipi kaya yazdığım kömüründe olduğu yerde 1 karıştan bu çıktı bizde öyle düşündük. ama olmayada bilir.