mezar çiçeği

atmaca

Kullanıcı
roni usta beni kastediyorsun.ben bitkileri çok iyi tanıyorum ömrüm çifttçilikle geçti halen dağlardayım. sen internette gördün herhalde mezar çiçeği diye. adam boş vaktinde rıskını arıyor sen yanlış bilgi veriyorsun

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
roni usta beni kastediyorsun.ben bitkileri çok iyi tanıyorum ömrüm çifttçilikle geçti halen dağlardayım. sen internette gördün herhalde mezar çiçeği diye. adam boş vaktinde rıskını arıyor sen yanlış bilgi veriyorsun
Öncelikle Selamûn Aleykûm. Ben kesinlikle seni kastetmedim fakat siz ayanbeyan yalancılıkla suçluyorsunuz. Bu ithamdır. Ben ithama karşı savaşırım. Kim olursa olsun. Sizin ne iş yaptığınız ne ile aşina olduğunuz beni zerre ilgilendirmez. Sizin bilmiyor olmanız bunun olmadığı anlamına gelmez. Buyrun çıkın gelin siz beni dilediğiniz noktadaki bu bitkiye götürün veya siz gidin dilediğiniz bitkiyi getirin ben size ne olduğunu söyleyeyim. Şayet benim dediğim çıkmaz ise bir tanesinde dahi yanılırsam kazara dahi ben sahtekarlığımı yapmacık ustalığımı (ki kendimi usta olarakta görmüyorum) kabul eder kenara geçerim. Bu sitede benim o bitkiye yaptığım yorumdan açıklamadan birinin yanlış döndüğü olmamıştır zira ben yalan bilgi vermekten ALLAH a sığınırım. Bir diğer husus isim vermekten de çekinmiyorum @SiyahBeyaz bu konudaki bilgimin gelip burada birkaç gün misafirim olarak bizzat tadına varmış şahitlerimdendir. Kendisine bilakis bu bitkinin her cinsini öğrettim. Kendisi de bizzat gidip başka şehirlerde bunu şahsen test edip tecrübeledi. Buna istinaden kendisinin dahi beni yalanlamasına razıyım buyursun dile getirsin. Desin ki Roni yanıldı cihazım yanılmadı yada desin cihazım yanıldı ama Roni yanılmadı. Ben her türlü diyeceğe razıyım.
Beni görmeden görüşümü alıp hareket eden dönüş yapanlara da sorabilirsin
@kocyigit01
@Necat.
@balkaya34
Buyursun bunlarda konuşsun. Daha aklıma gelmeyenler de var onlarda gelsin Roni bizi kandırdı boşa kürek sallattı desin.
Sizin bitkiyi nerden tanıdığınız beni ilgilendirmiyor ben bunu başkaları gibi internetten değil bizzat güneş yüzü görmeden eğitimini aldım.
Benim anladığımdan sen anlamazsın senin anladığından ben anlamam. Kalkıp bunun tartışmasını seninle yapamam. Burada direk cevap yazıp ithamda bulunmak yerine bana özelden yazsaydın ben yine senle alakası olmadığını söyler düzeltirdim mesajımı ama şu an itibari ile değil düzeltmek bizzat sana hitaben konuşuyorum. Bitkinin define ile alakasına istinaden zerre bir bilgin yok. Bilmiyorsan da milletin kafasını bulandırma. Yada biliyorum sen bilmiyorsun Roni dersen o zaman da bırak bunu uygulayacak karar versin yalancıya. Bilgi paylaşanın değil alanındır. İşine gelir seninkini alır işine gelir benimkini alır. Bırakta alan karar versin kim yalan kim doğru. Şayet var ise çok iyi bilgin gel tezi mi çürüt. Normalde haksız olan kızar ilk kızanıda geçtim ben senin ithamına üslubuna kızdım bu böyle bilinsin.
Yaptığın cüssen kadar ayıptır.

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Üsluba dikkat edelim. Karşılıklı değil kullanıcıya hitaben cevap verelim. Roni usta bitkileri işaret olarak kullanmakta çok deneyimli bir ustamızdır. Bu konuda farklı sebeplerle istisnalar çıkabilir. Size düşen buna aykırı bir şey gördüğünüzde bunu genel adab içerisinde izah etmenizdir. Sen internette görmüşsün gibi yakışıksız üslup ve ithamda bulunmak yerine bunu düzgün bir dille izah edemiyorsanız hiç yazmayın. 2 fotoğrafla yardım isteyen üyelere herkes kendi bilgisi ve tecrübesi dahilinde yardımcı oluyor. Yorum yapanlardan bazılarının ki doğru bazıların ki ise doğru çıkmayacaktır. Amaçları yanıltmak değil yardımcı olmaktır. Farklı görüşlerden kullanıcı hangisini uygun görürse onu uyguluyor.
Suçlayıcı cümleniz yüzünden 3 gün uzaklaştırıyorum.

Son düzenleme:

nik

USTA
Super Moderatör
Roni ustamıza yapılan bu çirkin ithamı kınıyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Roni ustama yazilan bu yazıyı kınıyorum ki ustam bu konuda deneyimli

Moderatör tarafında düzenlendi:

oymak beyi

Kullanıcı
ben bu çiçekten bu konuya ekledigim foto da ki gibi bir cok alan da gördüm ama ustamizin hakkini yememek lazım çünkü hep tarihi geçmişi olan yerlerde vardi . sanırım cogumuzun yaptigi hata şu: roni ustanin bu bitkiden var tamam orda hazine var .. dedigini zannediyoruz ama adam bu bitkinin yapraklarina bakarak hayvan mezarindan kaynakli oldugunu soyluyor yani her mezar cicegi altinda define var demek degil mezar var demek değil , cicegin yogunlugu , yayılıma açısı , yaprak kalınlığı şekli vs .. roni usta bunları irdelio ama cogu kisi sadece mezar cicegi olarak bakio. tartismada bu gozden kactigi icin oldu sanırım. @Roni ustam bu alan musait bi alan. yılda yaklaşık 5 defa gittigim bir bölge. yuvarlak icine aldigim yerde yer alti görüntüleme tutmustum sandik seklinde bosluklar verdi ben mezarlik alani yada kaya bosluklari diye pas gectim ama bu kayalik alanda dip kisimlara bakmistim bisey yoktu ama bu yukledigim kayaya cihsz tutmadim. depremden dolayi bu kayalar cok buyuk kutleler seklinde kopmus yuvarlanmis bende yukaridan da bakayim diye çıktım tepeye , cok ilgin biseyle karsilastim yukluyorum fotoyu . tepede kayanin bir yerinde demir curufu var ne anlama geldigini anlamadim. simdi bu bilgiler isiginde bana nasil bir yol izlememi onerirsiniz ustam ?

Ekli dosyalar

• 20230423_134935.jpg
    20230423_134935.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 14

Deli Fırat

USTA
Super Moderatör
Anlamadan bilmeden parlamak iyi değil öncelik insanlık ve yaratılanı yaratandan dolayı sevmek boşuna dememişler hayvanlar koklaşarak insanlar konuşarak anlaşır kalp kırmaya değmez herşeyin başı Sevgi saygı ve anlayış biz burda Sevgi ve saygıyı ön plana çıkarmışız lütfen herkes buna göre hareket etsin Sevgi ve saygılarımla

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
ben bu çiçekten bu konuya ekledigim foto da ki gibi bir cok alan da gördüm ama ustamizin hakkini yememek lazım çünkü hep tarihi geçmişi olan yerlerde vardi . sanırım cogumuzun yaptigi hata şu: roni ustanin bu bitkiden var tamam orda hazine var .. dedigini zannediyoruz ama adam bu bitkinin yapraklarina bakarak hayvan mezarindan kaynakli oldugunu soyluyor yani her mezar cicegi altinda define var demek degil mezar var demek değil , cicegin yogunlugu , yayılıma açısı , yaprak kalınlığı şekli vs .. roni usta bunları irdelio ama cogu kisi sadece mezar cicegi olarak bakio. tartismada bu gozden kactigi icin oldu sanırım. @Roni ustam bu alan musait bi alan. yılda yaklaşık 5 defa gittigim bir bölge. yuvarlak icine aldigim yerde yer alti görüntüleme tutmustum sandik seklinde bosluklar verdi ben mezarlik alani yada kaya bosluklari diye pas gectim ama bu kayalik alanda dip kisimlara bakmistim bisey yoktu ama bu yukledigim kayaya cihsz tutmadim. depremden dolayi bu kayalar cok buyuk kutleler seklinde kopmus yuvarlanmis bende yukaridan da bakayim diye çıktım tepeye , cok ilgin biseyle karsilastim yukluyorum fotoyu . tepede kayanin bir yerinde demir curufu var ne anlama geldigini anlamadim. simdi bu bilgiler isiginde bana nasil bir yol izlememi onerirsiniz ustam ?
Konunuzun dağılmasına sebep olduğum için hakkınızı helal edin. Türü şekli çeşidi ne olursa olsun çıktığı yerde tarih kokusu vardır. Ama dediğiniz gibi bu demek değildir ki orada define veya başka bir yapı vs. vardır. Yüzyıllarca olan sel, deprem ve felaketler bir çok coğrafi şekli değiştirmiştir. Bu sebeple taşınmış göç toprağında da olacağı gibi bir kamyon toprağın taşınmasıyla da olur. Dikkat edilmesi gereken rengi şekli biçimi cinsidir. Birçok insan internetten bakarak yazık emek sarfediyor. Garibim ne bilsin birde bunlar arasında bir değişkenlik söz konusu. Bazıları kemikten başka birşey vermez bazılarıda insana nokta atışı yaptırır bazısıda hiçbirşey vermez. Bilmek tanımak tecrübe etmek gerek.
bahsettiğiniz kayaya gelince sizinde dediğiniz gibi curuf mevcut buda bir yanardağdan gelen parça olduğunu gösterir. Şayet orada yoğun bir demir işçiliği olmamış ise ya alan sönmüş yanar dağdır yada sönmüş yanar dağa yakındır. Yapmanız gereken aldanmamak için yoğunluk miktarına bakmanızdır. Selametle İnş’ALLAH. 🤚