Mezar Kitabasi Burda Mezar Nerde | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Mezar Kitabasi Burda Mezar Nerde

Devrim

Kullanıcı
konu içinde ilgili detayların paylaşımı konuyu bölmez bilakis daha zenginleştirir.
her mezar odası malzeme vermez. bunda en önemli etken,ayni aileye mensup kişilere ait olanlarda rastladım. iki odalı birinde en küçük bir sinyal yok. o zamanlar garibime gitmişti. yaklaşık 40-50 m. yakınında yine iki odalı bir yerde ise,her türlü tespitte maden görüldü. neden bunda varda diğerinde yok sorusuna bir anlam verememiştim.yıllar sonra elime kaydı geçti ve ayni aileye ait olduğunu ve malzemenin olduğu odaların statüsü yüksek bir bayana ait olduğunu ve dolaysıyla bir yerde toplandığı bilgisine ulaştım. işaretide zaten bir dikdörgendi.
boş olan odaların doğu ve batı yönlerinde oda dışına doğruda içten çocukları koymuşlardı.aile çocuklarını bile boş olan bölüme koymuştu. bu ve benzeri durumlar her zaman göz önünde bulundurularak tespitler yeterli yapılmalı. tümülüste bile hiç bir oda olmaması düşünülebilirmi. ama çıkabiliyor. odasıda yakın bir noktada belirsiz şekilde gizlenmiş çıkabiliyor. bu insanlar soyguna karşı bazı dönemler akla gelmeyen düzende çalışma yapmışlar. umarım katkısı olmuştur.

Teşekkür ederim ustam bilgiler için.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
burada kartal boğa var en yüksek seviyede güzel yer

wolf_52

Kullanıcı
bingoo ağaçlık alandaki admın bakdığı nokda demişdim açılmış;)(keyif)