Mezar Mı? Yorum Alabilirmiyim | Define işaretleri ve anlamları

Mezar Mı? Yorum Alabilirmiyim

Jet Lee

Kullanıcı
Ustalar ben mekana gitmedim. arkadaşım resimleri getirdi nasip olursa bu hafta sonu gideceğim. gitmeden de sizlerin bilgisini almak isterim, bakmam gereken yer varmı sizce

KERİM40

k!R$EH!R
Kullanıcı
Usta asiavci ustanin dedii gibi ilkin sapka cikacak sonra cekecen pirinc kiliclari klavuzun zaten gosterecek ya (Allah1 c.c) BİSMİLLAH

@suikast usta
Lütfen forum kurallarına riayet ediniz
Mesajlarda kaz kır eş dalacan gibi ifadeler kurallar gereği ceza almanıza sebeptir.
Daha öncede bu konuyla ilgili uyarı almıştınız.
Bu son uyarıdır.
Tekrarı halinde siteden uzaklaştırma cezası alırsınız.

Komana

Moderatör tarafında düzenlendi:

Jet Lee

Kullanıcı
KARE (KUKIR) ustam güzel tespit inş. gittiğim de bakacam foto yanılması mı değilmi tşk ediyorum

KERİM40

k!R$EH!R
Kullanıcı
Usta asiavci ustanin dedii gibi ilkin sapka cikacak sonra cekecen pirinc kiliclari klavuzun zaten gosterecek ya (Allah1 c.c) BİSMİLLAH

@suikast usta
Lütfen forum kurallarına riayet ediniz
Mesajlarda kaz kır eş dalacan gibi ifadeler kurallar gereği ceza almanıza sebeptir.
Daha öncede bu konuyla ilgili uyarı almıştınız.
Bu son uyarıdır.
Tekrarı halinde siteden uzaklaştırma cezası alırsınız.

Komana
Eyvallah @komana ustam dikkat ederim bu uyarilar ayda bir silinmiyomu

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Kutsal mezar kapsamında ele alınabilecek bir yapı
Ana kaya önce her taraftan traşlanarak şekil verilir, daha sonra Doğu bazende g.dogu yönünden zemin kot seviyesinin altına inilerek kayanin toprak altinda kalan uzantısına kaya yontularak oda acilir.
Bazen bir bazende iki üç sedirli olur.
Ölü kültünün gereği olarak bazı ritüellerden sonra ölü veya ölüler içeriye hediyeleri ile birlikte konur.
Mezarın girişi genellikle taş ile örülüp sıvanır.
Büyük taş bloklar doldurularak üzeri toprakla kapatılır.
Senenin belli günlerinde yakınları tarafından burada ayinler düzenlenir ve tanrılara adaklar adanir kurbanlar kesilirdi.
Eğer dikkatli incelenecek olursa kaya üzerinde sunu çanağı stel yuvası ve mitolojik varlıklara ait betimlemelere rastlanabilir.
Şu hususu belrtmektede fayada görüyorum.
Bu bölgede tanınmış ünlü kişilerin anısına yapılmış fakat içerisine gömü yapılmamış CENOTAPHE denilen boş mezar anıtda olma ihtimali var.
Selametle

babahalit

Usta
Kullanıcı
kömanaustaguzelanlatmis.dogusunda,kayalıkalanvarsa,bırazuzakca.orda.kaya.mezarıvar..ornegı.var