Mezar | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Mezar

Siyah23

Kullanıcı
Selamın aleyküm bana da başyardımcısı olurmuştunuz ustalar

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
bu mezarın adını biliyormusun burya ziyaret falan yada şehit diyorlarmı buryı aryıp soranlar varmı

kemal174

Kullanıcı
UOTE="ÇALKAYA 28, post: 131317, member: 112"]bu mezarın adını biliyormusun burya ziyaret falan yada şehit diyorlarmı buryı aryıp soranlar varmı[/QUOTE]
@ÇALKAYA 28 ustam evet koyluler sehit diyorlar. Arayanlarda varmis bircok kisi pesindeymis dediklerine gore. Ama gercek adini bilmiyorum mezarin

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
atnalımı varmış dedin müslümanlar nezamandan beri mezara atnalı işareti yapıyorlar mezara gelince bizimkilerin işine pek benzemiyor şu mezarı vede atnalı olan yari uzaktan çekiver iki mezarın arasınekar adımla yönlerinide yaz büyük ihtimal orada bir yerde haç vede çakılı çivide vardır taşlarda kilise izleri var

kemal174

Kullanıcı
atnalımı varmış dedin müslümanlar nezamandan beri mezara atnalı işareti yapıyorlar mezara gelince bizimkilerin işine pek benzemiyor şu mezarı vede atnalı olan yari uzaktan çekiver iki mezarın arasınekar adımla yönlerinide yaz büyük ihtimal orada bir yerde haç vede çakılı çivide vardır taşlarda kilise izleri var
anladım ustam dediğiniz fotoları almaya çalışacam inşallah bakalım kısmet... Allah razı olsun ustam yorum için

ihtiyar45

Vip Üye
osmanlı nın ilk dönemlerinden kalma bir mezar
yani müslüman mezarı kesinlikle dokunmayın
ters bir mezar değil bu.

Değerli kardeşim bu işaretleri türkmen göçebeleri ile süryaniler kullanmıştır,mezarlarında mal yoktur.Saygılarımla.