Mihrap Mezari Neresindedir | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Mihrap Mezari Neresindedir

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
genelı zemın altı oda mezar dıyolar ve mıhrabın onunde 3 edet basamak var sızın anladım basamak neyı verıyo zemın altı merdıvenle ınecen oda d3gılmı

öncelikle foruma hoş geldin,
bana kalırsa işaretin gayet güzel, merdiven iniyormu çıkıyormu bilmiyoruzki zemin altı desek :)
3 basamaklı merdiven var evet, sigara paketinin hemen sağında yine kabartma birşey var gibi, bir figür gibi, buranın geriden bir kaç resmini ekle çok geriden değil az geriden olsa yeter.
birde mihrap dediğin yeri yakında net resimle. yakın çevresinde çok yakın çevresinde açılmış biyer yoksa, herkes nasibini yer.
ustalar bir baksında sen resim konusunda cimri davranmışsın yoksa yazarlardı. bunu es geçme.

atakan_x

Kullanıcı
öncelikle foruma hoş geldin,
bana kalırsa işaretin gayet güzel, merdiven iniyormu çıkıyormu bilmiyoruzki zemin altı desek :)
3 basamaklı merdiven var evet, sigara paketinin hemen sağında yine kabartma birşey var gibi, bir figür gibi, buranın geriden bir kaç resmini ekle çok geriden değil az geriden olsa yeter.
birde mihrap dediğin yeri yakında net resimle. yakın çevresinde çok yakın çevresinde açılmış biyer yoksa, herkes nasibini yer.
ustalar bir baksında sen resim konusunda cimri davranmışsın yoksa yazarlardı. bunu es geçme.
tlf bozuk servıse verdım geldıgınde atacam ve cevresınde açılmış hıc bı yer yok

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
resminin pikselini büyüterek çok dikkatli incelemeye çalıştım.
Bozkurt ustamızın ifade ettiği gibi olabilseydi çok net yazabilirdik ama yinede bu resimden gördüklerimi yazayım da gittiğinde dikkat eder inceler bilhassa o kısımları net fotolarsın.
murad-a24c2-7231e.jpg

sağda bitimi görülmeyen ok yönünü çekersin.
burada bana göre tek olarak düşündüğüm ve teşhisini koyduğum yere binaen diğer olabilecek girişleride belirtirsek yanılgıya düşmemiş oluruz. az ihtimal ama görülmeyen sağ kısım.
ortada traşlanmış çizdiğim yer.
gelelim diğer çizimlere,ve bulgulara,
merdivenlerin sağı kapalı gittiğinde dikkat edersin.hafifte olsa sola yön vermiş.
mihrabın sağındaki kabartma bırakılmış kayanın bitimine yakın resme göre sola bakan göz.
ayni yerin altında iki tane yine sola yön veren burunlar. hemen üzerilerinde sola akarlı kanal .
altta zemine doğru saydığım bulgularuın istikametlerinde traşlanmış bölüm.
daha yazayım istermisin.
işi % de % yapmak bir alicengiz oyununa yenilmemek için,
önce sol sonra orta traşlanmış yeri ve devamında sağ kısımda görülmeyen alt zeminde kaya ile toprağın birleştiği yerde boşluk tespiti yapmanı tavsiye ederim. kayanın üzerlerinde de oda tespiti sonra da maden tespiti yaparsan bu tavsiyelerim seni istediğini öğrenmene yetecektir.muhtemelen ilk bakışta bingo diyeceksin.
resmi izin alabilirmisin bilemiyorum. yasdal olmayan bir çalışmayı asla tavsiye etmem.sağlıcakla.

A21MEDLi

Admin
ustalarımızın görüşüne katılıyorum,önceliğin kayanın kendisi olmalı çünkü mihrapta sunu yerleri mevcutt,eğer kayanın genelinde boşluk tespiti yokise sırtını mihraba ver,karşında yığma-tepe-tek kaya benzeri bir emare görebilirsin,bunlardan birini görürüsen orayada yoğunlaşmanı tavsiye ederim.uzaklık yaklaşık 15-150 mt olabilir.

atakan_x

Kullanıcı
resminin pikselini büyüterek çok dikkatli incelemeye çalıştım.
Bozkurt ustamızın ifade ettiği gibi olabilseydi çok net yazabilirdik ama yinede bu resimden gördüklerimi yazayım da gittiğinde dikkat eder inceler bilhassa o kısımları net fotolarsın.
murad-a24c2-7231e.jpg

sağda bitimi görülmeyen ok yönünü çekersin.
burada bana göre tek olarak düşündüğüm ve teşhisini koyduğum yere binaen diğer olabilecek girişleride belirtirsek yanılgıya düşmemiş oluruz. az ihtimal ama görülmeyen sağ kısım.
ortada traşlanmış çizdiğim yer.
gelelim diğer çizimlere,ve bulgulara,
merdivenlerin sağı kapalı gittiğinde dikkat edersin.hafifte olsa sola yön vermiş.
mihrabın sağındaki kabartma bırakılmış kayanın bitimine yakın resme göre sola bakan göz.
ayni yerin altında iki tane yine sola yön veren burunlar. hemen üzerilerinde sola akarlı kanal .
altta zemine doğru saydığım bulgularuın istikametlerinde traşlanmış bölüm.
daha yazayım istermisin.
işi % de % yapmak bir alicengiz oyununa yenilmemek için,
önce sol sonra orta traşlanmış yeri ve devamında sağ kısımda görülmeyen alt zeminde kaya ile toprağın birleştiği yerde boşluk tespiti yapmanı tavsiye ederim. kayanın üzerlerinde de oda tespiti sonra da maden tespiti yaparsan bu tavsiyelerim seni istediğini öğrenmene yetecektir.muhtemelen ilk bakışta bingo diyeceksin.
resmi izin alabilirmisin bilemiyorum. yasdal olmayan bir çalışmayı asla tavsiye etmem.sağlıcakla.