Mihrap Ve Iki Üçgen | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Mihrap Ve Iki Üçgen

zaman34

Kullanıcı
Ilk resimde kaya kutlesinden kesim yapılmış kalan artık ise yaramaz taşları da sağa sola atmislar bu taşları başka yerlerde kullanmislar zeminalti kaya mezarinda yani civarda zemin alti kaya mezari var hayırlı olsun

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
@ECE07 10 nolu mesajda güney yazan yeri ve kızmızı yuvarlak daireye aldıüğınız noktayı çok iyi inceleyin.
5 nolu mesajda @ASİAVCI nın sağdaki kırmızı kareye aldğı yeri iyice inceleyin.
ve bir ihtimal olarak yerdeki kırma kayaların hemen altına boşluk varmı diye bir bakıverin... bir dramos olabilir mi? olabilir...
ama en şüpheli yerler kayanın soluna doğru ...

ECE07

Kullanıcı
Özelden konu linki vererek konuna ulaşmamı kolaylaştırdığın için teşekkür ederim. Özelden konusunu incelememi istiyen makan sakinlerinden ricam konu linki vermeleridir.
Konunuza gelecek olursak; bir çok noktaya değineceğimizden yorum yapmamamız sizin için daha hayırlı olacaktır. Resmi kazı baş vurusu yaptığınızda gerekli bilgileri mekan üzerinden elde edebilirsiniz.
Unutmıyalım; Gecelerin Tek Aydınlatıcı Unsuru Aydır
(ağla)

A21MEDLi

Admin
konu bayağı ilerlemiş çokta güzel yorum ve resimler işaretlenmiş.
ben burada 2 yere değineceğim.
1-pencerenin iç kısmının sol tarafında zeminde mezar olabilir?
2-pencerenin tam karşısında,yaklaşık 1000-1300 mt karşısında tepe olacak 2 odalar O tepede saklı.

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı
Güzel konu kaçırmışım, bu kadar taş yığını varsa kesin orada şahsi güzel şeyler var esas parayı bulmak meşakkatli bu güne kalmamış kesin dönem soygunu yemiştir, eski mezarlık üçgendir kaleyi bul onuda bulursun!

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı
Unutma şahsi eşyaları bulmada mihrabın eğimi dahi önemli ama taş kırığı varsa kesin Tuzaklıdır.

wolf_52

Kullanıcı
:)slm sayın ece07 usta,ben daha evelden de bu resme, yorum yapmışdım, gene fikrim aynı,soru işareti olan nokda,her ne kadar da yığma örme taş yığını göz alıcı,al benisi olsada ben 1 nolu yerden yanayımi havlandırmanın dirsek yaptığı nokda burası olması gerek,tuzağa yakalanmadan girişin en sağlam ve burdaki sistemin en zayıf nokdası,olduğu kantindeyim,saygılarımla.....

ECE07

Kullanıcı
konu bayağı ilerlemiş çokta güzel yorum ve resimler işaretlenmiş.
ben burada 2 yere değineceğim.
1-pencerenin iç kısmının sol tarafında zeminde mezar olabilir?
2-pencerenin tam karşısında,yaklaşık 1000-1300 mt karşısında tepe olacak 2 odalar O tepede saklı.
Ustam değerlendirmelerin için teşekkür ederim. Bu bölgede şimdiye kadar görebildiğimiz ve noktalarda tespit edilip her hangi bir işlem yapılmayan önemli noktaları Aşağıdaki resim üzerinde belirttim. Resim üzerindeki en sağda "Yuvarlak Oyma" yönünün devamında 3 adet 2 mt. yüksekliğinde minik yığmalar (site içinde paylaştım) ve zeminde diktörtgen oyma mevcut. Yani buradaki mezar noktaları benim tespit edebildiğim kadar tepelerden ziyade ovaya yakın en fazla ovadan 10 met uzaklaşılıp yamaçlara yapılmış. Pencerenin bakış yönünde 50 mt. önünde yarım bir tepe var. Güneyinde yüksek bir zirve var, orayı da detaylı inceleme fırsatım olmadı.

A21MEDLi

Admin
o zirvenin buraya uzaklığı yaklaşık 1000 veya 1300 mt. varmı?

wolf_52

Kullanıcı
Ustam değerlendirmelerin için teşekkür ederim. Bu bölgede şimdiye kadar görebildiğimiz ve noktalarda tespit edilip her hangi bir işlem yapılmayan önemli noktaları Aşağıdaki resim üzerinde belirttim. Resim üzerindeki en sağda "Yuvarlak Oyma" yönünün devamında 3 adet 2 mt. yüksekliğinde minik yığmalar (site içinde paylaştım) ve zeminde diktörtgen oyma mevcut. Yani buradaki mezar noktaları benim tespit edebildiğim kadar tepelerden ziyade ovaya yakın en fazla ovadan 10 met uzaklaşılıp yamaçlara yapılmış. Pencerenin bakış yönünde 50 mt. önünde yarım bir tepe var. Güneyinde yüksek bir zirve var, orayı da detaylı inceleme fırsatım olmadı.
resim görüntülenemiyor,malesef..