mihrap | Define işaretleri ve anlamları

mihrap

babuba

Kullanıcı
arkadaşlar makinem yanımda olmadığı için fotosunu çekemedim. her zaman gezdiğim yerde dün kazılmaya çalışılmış bir yerle karşılaştım. daha önce buranın ham halini ben çekmiştim. sanırım çobanlar biraz uğraşmış burada. kazılmış halinin resmini yapmaya çalıştım.
şimdi mihrabın üstündeki sunu çukurunun izlediği yolu çizdim.mihrabın yer seviyesinin altına doğru giden taşın toprak altında tam ortasında dikdörtgen gördüğünüz şekil var. suyun izlediği yolda alttaki taşta elle yapılmış bir çıkıntıdan akarak aşağı gidiyor. taşın ön kısmında taşa bitişik olmayan oval ve 20 cm genişliğinde birleştirilmiş 2 adet taş var. bundan sonra kazmamışlar. yaklaşık yarım metre kazılmış. fikriniz yorumunuz nedir.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
muhterem kardeşim,yasal olmayan bir çalışmaya yorum yazmıyoruz.ama başkaları bir miktar karıştırmış ,bırakılmış şeklinde olması ve seni bilgilendirme hesabıyla bir kaç ayrıntı yazalım.
bana göre öncelikle yanlış yerden bilinçsizce uğraşı 0lmuş.orda bir kaç dolgu taşı olması yanıltmasın. başlangıç,son resim aldığın noktanın ,bir hayli gerisinden olacak. muhtemelen o kısımda meyilli ve resimde görünen yerden daha düşüktür. resimde görülen yere son odası gelir ama kaç metre derindir ALLAH BİLİR.tahmin istersen 7-8 m. den aşağıda değildir. eğer boşluk tespiti yapabilirsen görürsün. sağlıcakla.