Mihrap | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Mihrap

A21MEDLi

Admin
mihrap dediğiniz yer zamane soygunu yemiş olamazmı?
yanii zamanında önü kapalıydıda,daha sonra açılmış gibi görünüyor?
eğer zamane soygunu yememişse? bu oyma,köşe bi yerden bahsediyor..
yaa soldaki köşeden veya resimde görünmeyen kayanın devamındaki köşeden..
sonuç olarak bakacağın yer yukarda kalıyor. toprakta bişey arama...

defineci11

Kullanıcı
dibinde çalıştığınız kayayı fark etmedinizmi?
yoksa üçgen burda girişde burdanmı dediniz :)
Ustam üçgen kayadan ziyade toprak alt tarafta kaldığı için toprağın yerli kaya ile birleşen yerleri şüpheli geldi. Yukarılar hep kayalık. Birde şu var. Bu şeklin önü su yarığı. Sonra kapatılmış bu yarık. Dolayısıyla suyun gideri aşağıya doğru. Aşağıda aramak önemli diye düşündüm. Aynı zamanda bu üçgen taşın hemen sağ yukarısında bir koltuk gibi bir şey var. Oraya gidemediğim için çekemedim henüz.

A21MEDLi

Admin
bu oyma yeri zamanında KASA niyetiyle yapılmış
bu oymanın dönem soygunu yediğine inanıyorum..
yok eğer kasa değil diyorsan? Resim üzerinde çizdiğim yerlere elini yerleştir sağ sol elini terazi gibi kullanacaksın hangi elin öne doğru baskı yapıyorsa? ellerini kaldırmadan oymanın iç kısmın köşesine bak,ve bu köşe kısmı nereye bakıyorsa başını o yöne çevir..dikkat çeken bi yere bakıyordur.,oyumanın iç köşesinin baktığı nokta hedefindir..

yanii sağ elin öne doğru baskı yapıyorsa SİYAH OK yönüne bak...
sol elin öne baskı yapıyorsa KIRMIZI OK yönüne bak..

20170803_165141.jpg

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
bu oyma yeri zamanında KASA niyetiyle yapılmış
bu oymanın dönem soygunu yediğine inanıyorum..
yok eğer kasa değil diyorsan? Resim üzerinde çizdiğim yerlere elini yerleştir sağ sol elini terazi gibi kullanacaksın hangi elin öne doğru baskı yapıyorsa? ellerini kaldırmadan oymanın iç kısmın köşesine bak,ve bu köşe kısmı nereye bakıyorsa başını o yöne çevir..dikkat çeken bi yere bakıyordur.,oyumanın iç köşesinin baktığı nokta hedefindir..

yanii sağ elin öne doğru baskı yapıyorsa SİYAH OK yönüne bak...
sol elin öne baskı yapıyorsa KIRMIZI OK yönüne bak..

Ekli dosyayı görüntüle 7342

ustam affınıza sığınarak birşey söylesem umarım haddi aşmış olmam. Taş işçiliğini yakından inceledim evet tamamen ermeni işçiliği ama işin ilginç yanı bu yahudi asıllı ermeni işçiliği. Yani yahudiler yönde ters V mantığı ile iş yaparlar. Mısır mantığına hakim oldukları için geneli ters V ile kafa karıştırırlar. Pencereye bakınca size solu veya sol altı işaret ediyorsa kesinlikle cevap sağ ve sağ alt önündedir. Yahudi ermeniler kaynak kaya işçiliğinde neredeyse en iyileri denilebilecek düzeyde oldukları için yan kayaya kaynak yapmaz ve ön kayaya muhakkak kaynak yaparlar. Kaynak işleminde çok az miktarda kireç kullanırlar. Bu kendi deneyimlerim ve araştırmalarımın sonucu. Ama sizin dediğinizi de yabana atmak tamamen ahmaklık olur kanaatimce. Çünkü sağ sol ve tam kuzey yönüne hakim değilliz, yerin bir ibadethane olup olmadığından dahi emin değiliz.
cevap vermekteki tek amacım hedef yorumlar arası saygılı tartışma ile doğruya gider mantığından ötürüdür. Eğer edebi aştıysak affola. Selamet ile İnş’ALLAH. 🤲✋

A21MEDLi

Admin
ustam affınıza sığınarak birşey söylesem umarım haddi aşmış olmam. Taş işçiliğini yakından inceledim evet tamamen ermeni işçiliği ama işin ilginç yanı bu yahudi asıllı ermeni işçiliği. Yani yahudiler yönde ters V mantığı ile iş yaparlar. Mısır mantığına hakim oldukları için geneli ters V ile kafa karıştırırlar. Pencereye bakınca size solu veya sol altı işaret ediyorsa kesinlikle cevap sağ ve sağ alt önündedir. Yahudi ermeniler kaynak kaya işçiliğinde neredeyse en iyileri denilebilecek düzeyde oldukları için yan kayaya kaynak yapmaz ve ön kayaya muhakkak kaynak yaparlar. Kaynak işleminde çok az miktarda kireç kullanırlar. Bu kendi deneyimlerim ve araştırmalarımın sonucu. Ama sizin dediğinizi de yabana atmak tamamen ahmaklık olur kanaatimce. Çünkü sağ sol ve tam kuzey yönüne hakim değilliz, yerin bir ibadethane olup olmadığından dahi emin değiliz.
cevap vermekteki tek amacım hedef yorumlar arası saygılı tartışma ile doğruya gider mantığından ötürüdür. Eğer edebi aştıysak affola. Selamet ile İnş’ALLAH. 🤲✋
estağfurullah ne demek ustam,bu tür karşılıklı ''zıt fikirde olsa'' fikirlere açığım ve saygı duyarım.
her insanın kendine has bir tecrübesi illaki var.böylesi karşılıklı fikirler okuyucuya ve bizlere keyf vermektedir..

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
estağfurullah ne demek ustam,bu tür karşılıklı ''zıt fikirde olsa'' fikirlere açığım ve saygı duyarım.
her insanın kendine has bir tecrübesi illaki var.böylesi karşılıklı fikirler okuyucuya ve bizlere keyf vermektedir..
Sağolasın ustam. Vallahi kırmaktan ve edepsizlik etmekten haya ederek yazdım. Şahsen ters tepki alsaydım yüzüm tutmazdı foruma uğramaya. Güzel anlayışın içinde teşekkür ederim ustam. Arkadaş dediğim fotoları atarsa daha sağlıklı yorumu elimden geldiğince aktarırım. ALLAH kimseyi emeğinden nasibinden etmesin. Kimimize hobi kimimize de ekmek kapısı olmuş bu meslek. Şahsen benim tarih merakım yüzünden çizgiyi farkında olmadan fazla aşınca bir baktım arkeolojik saftayım. Sürükeyici değil dersem yalan olur. Selametle İnş’ALLAH 😊🤚