Mineral Eleme Sistemiii.....

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
Ustam üç veya dört tarafından bağlayıp 15-20 cm. yukarda iki kablo ile birleştirsek olurmu ?
Hamzadan ustam, görsele dikkat ederseniz ,üzerine sarılan kablonun,soyularak ,sensöre temas ettiğini görürsünüz. mutlaka sensöre bağlanan kablonun ucları soyularak çıplak olarak enerjiyi alması sağlanacak.
çubuklarla sensörün elektrik alımı sağlanacak. arada kesinti olmayacak.kullanılacak kıskacın dahi bu yüzden metal olması gerektiğini yazmıştım.kablonun senwsöre fazla sarılmasının hiç bir mahzuru yok.
göz kararıyla ,karşılıklı saralım hafifçe kablolardan tutarak yerden kaldıralım. eğer bir tarafa meyilli olur düz durmuyorsa,hangi tarafa meyilli ise ,bir miktar yerini az sağa veya sola kaydırarak düz durması kolaylıkla sağlanabiliyor.onu sorun yapma ustam. belki en iyi düz durmasını sen sağlayacaksın inşaallah.

ikizceli

Vip Üye
İkizceli ustam sizin ricanız bile benim için bir emir. Dediğiniz gibi belki birbirlerini Hayır duasını almış oluruz.
Bu yöntemi yapacak olan arkadaşlar şunuda bilsinler bu yöntemi hart disk sizde kulanabilirler.
ALİÖME ustam saygından böyle yazdığını biliyorum. teşekkür ederim. lakin yanımda çalışan işçiye bile rica ile konuşan bu abin senden ancak rica da bulunur. sana emir veren emrin altında kalsın.

aliömer

Kullanıcı
Sensörün farklı şekilde kulanabilirsiniz ancak öncelikle sensörü yapıp hazırlalyalım ondan sonra nasıl kullanılacak bunlarıda sırayla öğrenmeye çalışalım.
Sensörü yapacak olan arkadaşlar öncelikle sensörü çubuğa bağlayıp biraz pratik yapsınlar. İlk kullanımda denge sorunu yaşana bilinir.

ikizceli

Vip Üye
Ustalarim Birde altinin orani ne olacak, ceyrek, yarım,tam,
Aliömer ustamız değinmişti. çeyreğine küçüğünü kullanabilirsiniz,
benim kullandığım 1 gr dan daha küçük 70 sent falan gelmişti.mal senin elinde varsa daha büyük koyabilirsin:D