Muhteşem Görünmüyor Mu?

YULA

Kullanıcı
OVzGon.jpg

Ustam manzara ve doğa süper ama burda böylesine güzel ve harika bir anıtı sayenizde gördüğüm için teşekkürediyorum.Döneme damgasını vurmuş Aziz yada Papazın anıtsal büstü ve mezarı mevcut.İşaretlediğim yerde de görceksiniz 2 şekilde yapılmış gerisini çizmeye gerek yok,ben olsam resmin çekildiği yere gelip semaverimde çayımı demlerim.Sonrada oturup içerken nasıl yaptın diye düşünürdümm :))bundan daha güzel, keyif ve zevk olamazdı herhalde.Sizede acizane tavsiyem o olur .Çünkü başka yapılcak birşey yok burda,Zor iş.SAYGILAR

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
konuyu önceden görmüştüm. resimlerin çok silik olmasından,yeterli aydınlatıcı bilgileri net veremeyeceğim düşüncesiyle olmalı yorum yapmamıştım.
Yula kardeşimiz gündeme getirmiş,bu vesile ile bir kaç cümlede bizim katkımız olsun inşaallah.
arkadaşımız önemine değinmiş. statülü olduğunu işçilikler veriyor. yeri veren bulguların zaten herkesin idrakinde zorlanacağı düzeyde itinalı ve yapıtların yerlerininde anlaşılmasını zorlaştıran bir seviyede yapılmış olduğu görülmekte. bir oda mezarını veren kare dikdörgen vb klasik işaretlerin ,yönüne mesafesine kısaca noktasına kadar sadece bir bakışta anlaşılmasına rağmen burası böyle değil.
ben ihtimali yüksek olan bir iki yere değindim. bizim gözümüzle istediğimiz yerler net resimlenmiş olabilse yada birebir görebilsek tabii ki emin olarak yorumlarız. benim arkadaşıma tavsiyem,bu tür bulguların pikseli yüksek makina ile görüntülemesi hayrına olacaktır.
burada daha farklı noktalar şüphesiz var ama resmi büyütünce hep karışıyor ve anlaşılmasını engelliyor. birde uzak çekimi üzerine ekleyince,yaptığınız işten bıkıyorsunuz. arkadaşımız kusura bakmasın ama emin olmak istiyoruz.olamayınca da ancak zihin yoruluyor moral bozuluyor. üyelerimizden ricam kendinizde yoksa bile emanet olsun,net görüntü alabilecek türde makina kullanmaya çalışınız.
Yula ustamız bir cepheden görüntü kullanmış bende diğer bir cepheye değindim.
img2953-7dcca.JPG

img20140901170902-min-7566f.jpg

yapıtların olabileceği bir kaç şüpheli yerde boşluk tespiti yapmanı öneriyorum. sağlıcakla.

Beardly85

Kullanıcı
Ustalarım çok kıymetleri yorumlarınız için teşekkür ederim Allah razı olsun.
İkizceli hocam en son fotoğrafta işaretlediğiniz yerler de bana çok sıcak geldi.Malum kayanın dibine kadar girmişliğim var ama fotoğraf almamışım.Bu defa dediğiniz gibi sağlam bir fotoğraf makinesi şart oldu.Keşke gidip birebir gösterebilsek size buyrun misafir edelim

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
Ustalarım çok kıymetleri yorumlarınız için teşekkür ederim Allah razı olsun.
İkizceli hocam en son fotoğrafta işaretlediğiniz yerler de bana çok sıcak geldi.Malum kayanın dibine kadar girmişliğim var ama fotoğraf almamışım.Bu defa dediğiniz gibi sağlam bir fotoğraf makinesi şart oldu.Keşke gidip birebir gösterebilsek size buyrun misafir edelim
bu görüntülerden ,olabilecek yerler bu kadar anlaşılabiliyor. ammmaaa bir nokta da yanılınmış olsa bile ya hepsinde ya da çok yakınlarında yapıtlar olacaktır.
davetine teşekkür ederim kardeşimde ,biz neredeyiz siz kimbilir neredesiniz. hayat ve zaman şartları nasıl seyreder bilemeyiz ki.