Nal işaretleri

Egeli43

Kullanıcı
eski kervan yolu üzerinde bi kaya işaretler fotoda okadar belli olmuyor aşınmış kırmızı boya fotoda belli olsun diye yaptık görüşünüz nedir nasıl bi yön izlemeli nal olarak düşünüyorum

Ekli dosyalar

• IMG_7389.jpeg
    IMG_7389.jpeg
    2.1 MB · Görüntüleme: 41
  • IMG_7390.jpeg
    IMG_7390.jpeg
    2.1 MB · Görüntüleme: 40
  • IMG_7391.jpeg
    IMG_7391.jpeg
    2.1 MB · Görüntüleme: 40
  • IMG_7388.jpeg
    IMG_7388.jpeg
    2.5 MB · Görüntüleme: 42

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Selamün aleyküm
Arkadaşım bu nal mı diyelim (U) isaretimi nal diyorsanız civi veya nalin uçları biraz kıvrımlı olur U isareti açık tarafinda dere olur o kısımlarda magaradan bahseder

Deli Fırat

USTA
Super Moderatör
Nal değil ama mağarada güzel bir yer var diyor sağ ve sol tarafı geniş açıdan çevreyi görecek şekilde foto iki üç yüz mesafede yüksekte bir mağara varmı mekânda 🤔

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
eski kervan yolu üzerinde bi kaya işaretler fotoda okadar belli olmuyor aşınmış kırmızı boya fotoda belli olsun diye yaptık görüşünüz nedir nasıl bi yön izlemeli nal olarak düşünüyorum
Sunum çok zayıf. Olduğun yerin tepe kısmının uç yani üçgen yaptığı yerin karşı tarafındaki yamaçta etek altına doğru kayalık olacak. Nal ise ve gerçekten kervan yolu ise hedefin dediğim yerin tam karşısındadır. Diğer türlü ne hanı ne hamamı nede kiliseyi bulabilirsin bu halde.

Egeli43

Kullanıcı
Sunum çok zayıf. Olduğun yerin tepe kısmının uç yani üçgen yaptığı yerin karşı tarafındaki yamaçta etek altına doğru kayalık olacak. Nal ise ve gerçekten kervan yolu ise hedefin dediğim yerin tam karşısındadır. Diğer türlü ne hanı ne hamamı nede kiliseyi bulabilirsin bu halde.
yön olarak anlamadım ustam tepe tarafında araştırma yapıcam sizlere

Egeli43

Kullanıcı
Selamün aleyküm
Arkadaşım bu nal mı diyelim (U) isaretimi nal diyorsanız civi veya nalin uçları biraz kıvrımlı olur U isareti açık tarafinda dere olur o kısımlarda magaradan bahseder
Açık tarafı dere baya iniş var tam tepede değil tepenin biraz altında bu işaretler ustam sizin yorumlarınızla yani nal olmayabilir u olabilir

Egeli43

Kullanıcı
Benim bol bol havuç suyu içmem lazım.
Hicbirsey göremedim malesef.

Burası kuru derenin yamaci mi?
Cevap evet ise; karşı çapraz yamacdaki ufak kayaligi fotograflayiniz.
Evet ustam tamam gidince araştırcam ağaçlık alan bölgede yaşayan birisi sadece olduğu yeri gösterdi sizle paylaştım yakınımda sizin için keşif yapcam