Ne Olabilir? | Define işaretleri ve anlamları

Ne Olabilir?

ASI

Kullanıcı
Cümleten Selamun Aleyküm. Herkese hayırlı sabahlar, hayırlı işler, hayırlı günler. Rabbim her daim yar ve yardımcımız olsun inşaALLAH.

Ağabeyler, kardeşler... bir zaman önce bir abimin başına gelen bir şeyi sizlerle paylaşmak, mümkünse eğer değerli yorumlarınızı almak istedim.
Arkadaşlarla bir yere gitmişler. Gittikleri yer bir tepe. Tepeyi yavaş yavaş düzlemeye başlamışlar. Bir zaman sonra irili ufaklı, insan kafası boylarında taşlar ile örülmüş duvar gibi yapıya ulaşmışlar. Onuda temizlemişler. Sonra tekrar normal toprağa dekgelmişler ve bırakmışlar. Ama hepsinin aklı orada kalmış. Sizce nasıl bir durum söz konusu olabilir. Daha önce böyle bir yapıya dekgelen var mı?

Saygılarımla

wolf_52

Kullanıcı
Cümleten Selamun Aleyküm. Herkese hayırlı sabahlar, hayırlı işler, hayırlı günler. Rabbim her daim yar ve yardımcımız olsun inşaALLAH.

Ağabeyler, kardeşler... bir zaman önce bir abimin başına gelen bir şeyi sizlerle paylaşmak, mümkünse eğer değerli yorumlarınızı almak istedim.
Arkadaşlarla bir yere gitmişler. Gittikleri yer bir tepe. Tepeyi yavaş yavaş düzlemeye başlamışlar. Bir zaman sonra irili ufaklı, insan kafası boylarında taşlar ile örülmüş duvar gibi yapıya ulaşmışlar. Onuda temizlemişler. Sonra tekrar normal toprağa dekgelmişler ve bırakmışlar. Ama hepsinin aklı orada kalmış. Sizce nasıl bir durum söz konusu olabilir. Daha önce böyle bir yapıya dekgelen var mı?

Saygılarımla
bu ceseterlin vucudundamı kafa ta sı , yoksa sadece kafa tasımı. çıkdı bedensiz mi??. bu nokda önemli kafa tasıysa sadece çıkan infaz edlimiş dirr

wolf_52

Kullanıcı
Yok abi insan kafası büyüklüğünde taşlar çıktı. Kafatası vs değil. Yanlış anlaşıldım herhalde.
neye daynarak kazmışlar orayı pekii toprak kazıyorlarsa şayett işlem görmüş yer kendini 80 cm den sonra belli eder dii katman katman çıkar 5 katman ortalaması budur normal toprak diyrosun... ... taşlar ne renk pekii o bölgede olmayan taş çıkdımı kırmızı siyah sarı ama oraya ayit olmayan olmalı.. ona dikkat edinn.. taşın kendisinden olbilr içn de değşik bri taşsaa... benim görşüm bu...

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
sevgili alper, anlatımına kesin cevap vermek çok zor. bunun bir çok nedeni olabilir.
tepenin genişliği ne kadardı acaba. küçükte olsa bir yığma görünümünde olabilirmi?
belki yer belirliliğini kaybetmesin diye ,normal arazi üzerine ,konulan toprağı tutması için,duvar örülmüşte olabilir. o rayı nirengi olarak belirtmiş olabilir.
yine alta doğru konan gizlinin ,üzerine duvar örüldüğüde bir gerçektir. duvarın altında doğal görünen toprak belki,doğal görünüm verilmişte olabilir.
yine bir saklının kuzey doğu güney bati gibi ,ara yönlerine ,yerin doğruluğunu teyit etmek amaçlı küçük duvarlar yapılmıştır. kişi önce o kısmı açar doğruluğunu görerek yeri kesinleştirir.
bunlar bazı olasılıklar.
böyle bir durumda,alan içinde boşluk tespiti,ve cevresinde dikkat çekebilecek yerleri incelemek fayda sağlayabilir.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
acele kalkmam gerektiği için,unuttuğum bir iki detayıda ilave etmek isterim.
wolf ustamızın işaret ettiği gibi,duvarın alt kısımlarında ,değişik yuvarlağımsı bir kaya...
yine bitim köşesinin birinin altında bir adet külçe. konuyu okuyanların bilmesinde fayda olur.

denizliden20

Kullanıcı

Saygılarımla
ustam ikizceli ustamında dediği gibi çubuk tutacaksın bana da enterasan geldi.en güzeli çubuklar ne diyor.

ASI

Kullanıcı
Burada üsteki kesme taşların birinde bir delikli taş çıkması lazım ters çevrilmiş konmuştur,bazen külde çıkar.
Ağabey bir adet taş çıkmış. Yaklaşık 20-30 cm çapında. yuvarlak - elips şekline yakın ölçülerdeymiş. Ortasında yuvarlak bir oyuk mevcut muş. Sanki özellikle yapılmış gibi.

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı
Ağabey bir adet taş çıkmış. Yaklaşık 20-30 cm çapında. yuvarlak - elips şekline yakın ölçülerdeymiş. Ortasında yuvarlak bir oyuk mevcut muş. Sanki özellikle yapılmış gibi.
Bence acemi iseler başlarına gelmeyen kalmamıştır burada,,,Farkında olmadan iki yakın arasındaki duvarla zaman kaybettiler gibi geldi ,zor iş .