NecatNecat kimdir ? | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

NecatNecat kimdir ?

Sessiz fırtına

Kullanıcı
Yasaklı
Yok lo tek dediğim keşke ben olaydım matematik öğretmenin😂 iki ders boyunca seni döverdim 😂😂😂
Valla kusura bakma ama bende öğretmene karşı boş değildim
tarsus fevzi çakmak ilk öğretim okulunda okudum
öğretmenlere yaptığımızın haddi hesabı belli deyildi 😁

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
@necatnecat özetini okurken duygulandım ve cok samimi buldum
Ne Mutlu sana diyorum başkada birsey demiyorum ...

sayılarla ilgili kısmında bir tebessüm ettim 😊
sebebiyse kendimi anımsadım
ilk okul 3 ten terkim bende
ama o 3 seneyi matematik dersinde
yediğim dayağı bir ben bilirim bir allah

yanlız ne var biliyormusun ustam
şuan metematik bana dünyanın en basit işlemi gibi geliyor
bazen bu kadar basitti madem?
ben onca dayağı ne diye yedim 🙄
bu soruyu yıllar yılıdır sorarım kendime
her aklima geldiğinde yada hatırlatıcı bir durumla karşı karşıya gelince

örnek olarak bu aksamda senin sayende
yine sordum kendime
"boşuna mi yedim yani şimdi onca dayağı" 🤨
Ustam eğer bir şey öğretirken şefkatle davranmazsanız ya nefret ettirirsiniz ya anlattıklarınız kalıcı olmaz. Maalesef öğretmenler bazan hata yapabiliyor. Resim dersinden soğutan öğretmen bile gördüm :) Herkesin yeteneği farklı ama maalesef eğitim sistemi buna göre dizayn edilmiyor. Bu hatanın bedeli de ömür boyu çekiliyor. Beden dersinden öğrenciyi sınıfta bırakan öğretmen o çocuğun ileride jimnastikçi veya sporcu olmayabileceğini başka yeteneklerinin olduğunu düşünebilse belki bir çoğumuzun yaşantısı değişebilirdi. Yabancı videolarda üzülerek seyrediyorum öğrencilerin yetişmesini. Onun bir robot değil bir birey olmasına uğraşıyorlar. Bizim eğitimde aldığımız yol ortada. Neyse konuyu kısa tutayım inan ben de üzüldüm anlattığına. Keşke okul süresinin yarısı kadarını çocuklarımıza iyi insan olmaları için ayırabilsek. Zorlayarak değil de severek öğrenmelerini sağlayabilsek. Benim okul da bütün dersler kör topaldı ama hiç kalmamayı becerdim :) Matematik dersindeyken bir süre sonra kopardım dersten anlamazdım, daha sonra sınav yaklaşınca becereceğimi düşündüğüm konularda antreman yaparak 5 almaya çalışırdım :) Senin dayak boşuna olmuş değil, halen hatırladığına göre kendi çocukların bir derste başarısız olunca bütün suçun çocukta değilde başka yerde olabileceğini farketmeni sağlamıştır sanırım ya da yanında çalışan elemanın hep aynı tür hata yaptığını farkettiğinde belki ona yardımcı olmanı sağlamıştır :) Hayat zaten yediğimiz dayaklardan sonra aklımızın başımıza gelimesine çok benziyor , bunada tecrübe diyoruz :)

Sessiz fırtına

Kullanıcı
Yasaklı
Ustam eğer bir şey öğretirken şefkatle davranmazsanız ya nefret ettirirsiniz ya anlattıklarınız kalıcı olmaz. Maalesef öğretmenler bazan hata yapabiliyor. Resim dersinden soğutan öğretmen bile gördüm :) Herkesin yeteneği farklı ama maalesef eğitim sistemi buna göre dizayn edilmiyor. Bu hatanın bedeli de ömür boyu çekiliyor. Beden dersinden öğrenciyi sınıfta bırakan öğretmen o çocuğun ileride jimnastikçi veya sporcu olmayabileceğini başka yeteneklerinin olduğunu düşünebilse belki bir çoğumuzun yaşantısı değişebilirdi. Yabancı videolarda üzülerek seyrediyorum öğrencilerin yetişmesini. Onun bir robot değil bir birey olmasına uğraşıyorlar. Bizim eğitimde aldığımız yol ortada. Neyse konuyu kısa tutayım inan ben de üzüldüm anlattığına. Keşke okul süresinin yarısı kadarını çocuklarımıza iyi insan olmaları için ayırabilsek. Zorlayarak değil de severek öğrenmelerini sağlayabilsek. Benim okul da bütün dersler kör topaldı ama hiç kalmamayı becerdim :) Matematik dersindeyken bir süre sonra kopardım dersten anlamazdım, daha sonra sınav yaklaşınca becereceğimi düşündüğüm konularda antreman yaparak 5 almaya çalışırdım :) Senin dayak boşuna olmuş değil, halen hatırladığına göre kendi çocukların bir derste başarısız olunca bütün suçun çocukta değilde başka yerde olabileceğini farketmeni sağlamıştır sanırım ya da yanında çalışan elemanın hep aynı tür hata yaptığını farkettiğinde belki ona yardımcı olmanı sağlamıştır :) Hayat zaten yediğimiz dayaklardan sonra aklımızın başımıza gelimesine çok benziyor , bunada tecrübe diyoruz :)
Hayatta öğrendiğim bir çok şey ve etkenler oldu
bunların en başında
önemsiz de olsa gözle görünmeyen de olsa büyük olması şart deyil her ne olursa olsun herşeyden ders çıkarmak...

ben okumadım göçler yaşadık o yüzden okuyamadım
ama asla ilk 3 kadar öğrencilerim lede yetinmedim...!

Kağıt Kalem defter kitap elimden düşmedi
isten gelir o küçük yaşta yemek yer yemez sanki isten deyilde okuldan gelmiş gibi üzerinde
yazı olan herşeyi okurdum
buna Market Magza poşetleri de dahil...

bugünki birikimim ozaman ki hırs ve hevesime borçluyum vede cok mutluyum

17 ağustos depreminde
o gece ben kitap okurken depremi yasayanlardanim
Ömer Hayyamin kitabını okuyordum o sirada

Deli Fırat

USTA
Super Moderatör
Valla kusura bakma ama bende öğretmene karşı boş değildim
tarsus fevzi çakmak ilk öğretim okulunda okudum
öğretmenlere yaptığımızın haddi hesabı belli deyildi 😁
Öğretmen var matematik dersini bile sevdirir öğretmen var resim dersinden nefret ettirir 😉 seninki yaramış bak şimdi matematikte iyisin 😂

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin