ön cam buzlanması çözümü soğuk havada | Define işaretleri ve anlamları

ön cam buzlanması çözümü soğuk havada

kaçak

Kullanıcı
slm,

malumunuz havalar soğudu,ve kar yağışı gelmek üzere,bende böyle bir konu derlemek istedim,

farklı sitelerden farklı yorumlar.
Hava rüzgarlı değilse gazete kağıdı bile iş görür. Sabah aldığınızda tertemiz açılır görüşünüz.
Bunun dışında karton sıkıştırmakta bir çözüm. Karton altındaki kısım kesinle buz tutmuyor. Silecekleride kartonun üzerine koyarsınız onlarda yapışmazlar.
Silecek kaldırmayı zaten tavsiye etmiyorum. Yaylar gevşeyip sonra yeterli baskıyı uygulayamaz hale geliyor silecekler.

Naylon ger.
Naylon ön camdan biraz daha uzun olsun.
Uçlarında don lastikleri olsun.
Naylonu gerip arabanın içinden lastikleri birbirine bağla.
Sonra kapıları kapat git.

Bir tavsiye; aracı park ettiğin yönü değiştir. Aracın çoğu zaman kuzey kısmında kalan camlar buzla kaplanır. Bu durumda aracın arkası kuzeye gelecek şekilde parketmek işimizi kolaylaştırır.

Bir de en guzeli alarm sistemine baglanan zaman ayarli motoru calistirmak. Aksamdan isitma dugmesi acik birak. Evden cikmadan 15 dakika once araci calistir uzaktan. Sen gidince hazir iste araba. Arabasi evin onunde veya yakinda guvenli bir yerde duranlar icin ideal. Zaten alarm yine devrede oluyor. Hirsiz icin vites klidi taktirabilirsiniz

Ankara da camlara akşamdan antifreeze li cam suyu fışkırtmak faydalı oluyor...

İzmir de yaşadığım için bu işleme ihtiyaç pek duymuyorum ama şehir dışına çıktığımda başıma daha önce geldi ve gelebiliyorda. Dışarıda kalan aracın camları bir müddet sonra buzlanma yapıyor. Kaloriferin ısınması ve ön cama etkisi en az 5-10 dk gibi zaman almaktadır. Bunun için en pratik yol aracanızda kolonya bulundurmaktır. Özellikle sprey tarzı kolonya bulundurusanız, ön cama veya yanlarada olabilir 1-2 sn içinde buzların tamamen eriyip size net bir görüş alanı sunduğunu göreceksiniz. Hiç bir yan tesiri olmayan bu işlem size zaman kazandıracaktır

iyi yolculuklar :p

light_celal1

Kullanıcı
Cevap: ön cam buzlanması çözümü soğuk havada

iyi fikir denemek lazım
bide içerde buhar oluyor hemde butüm camlar genelde limon derler ama hiç denemedim

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

güzel konu eline sağlık kardeşim,saolasın.

celal kardeşim buğ için limon değilde,sabunla yaparsan olur.bir beze sabun surup köpük yapmıycak şekılde uygula.sanırım çözüm olur

unalevren14

Kullanıcı

ne ye ugraşıyonuz evden çıkarken cebine bi torba tuz al cama at 1 dakkada çözüm ama benim kaportacı heryıl köşeyi dönüyo:p

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye

En güzeli
Benim gibi
Arabayı çocuk kundaklar
Gibi kundaklamak:D
Eee Ağrı'da yaşamak
Kolay değilsilah?

light_celal1

Kullanıcı

usta az öz yazmışsın :))))

beytanya

Kullanıcı

En güzeli
Benim gibi
Arabayı çocuk kundaklar
Gibi kundaklamak:D
Eee Ağrı'da yaşamak
Kolay değilsilah?
Ben şahidim, ustam hiç erinmeden sabah akşam arabayı kundağa sarıyor. Eee akşamları ortalama sıcaklık -20 olunca mecburen yapmak gerekiyor. Önce ön cama ve arka cama karton, sonra battaniye ön kaputa, sonra büyük bir naylonla arabayı kople sarıyor ve son olarakta don lastik ile naylon uçmasın diye arabanın etrafına bağlıyor:) yazarken ben yoruldum:D

naftabar

Kullanıcı

kaçak ustam faydalı bir konu açmışsınız teşekkürler bu arada beytanya eksik yazmış aliveli ustanın arabanın etrafına sardığı don lastiğini sürekli çocuklar çalıyordu:D

mosfet44

Kullanıcı

şıhım arabaya o kadar eziyet edilirmi yahuu acıdım şimdi. bir elmayı ikiye bölüp camlara sürmen yeterli olurdu.