Öncelikle Bütün Ustalarıma Hayırlı Akşamlar Dilerim Yoldan Geçerken Gözüme Ilişti Tümülüsmü???

A21MEDLi

Admin
dere yok arkasında çeşme var hocam biraz atl tarafında bilgileriniz çok saolun hacam
bu çeşmenin (kurumuş olabilir) akarı,geniş veya dar kanal şeklinde,bu tepeyi içine alacak şekilde kıvrılıyormu? biz bu tür kıvrıma OMEGA diyoruz.
eğer böyle bir kanal oluşumuda varsa? bana göre tümülüstür.

akıncıı

Kullanıcı
USTALARIMIZDAN ÜYELERİMİZE KADAR,
kesin değildir diyen olmamış. bende demiyorum.:D en güzelini ve doğrusunu sen anlayabilirsin. ama şu yıllardır anlatmaya çalıştığım boşluk tespitini bir başarabilseniz.
diğerlerini bir kaç yönden alırsan daha net anlaşılmasını sağlamış olursun.
selametle inşaallah.
saygılarımla ustam yorumlarını özlemişim ustam gerisi teferruat

akıncıı

Kullanıcı
ustam tümülüslerin bi çoğu gogle earttan rahat görünüyor eğer seninkide görünüyosa tümülüs olabilir amma bu tür yerleri boşluk tesbiti yapmadan anlama şansı yok bana göre çünkü @ikizceli ustamın da demesiyle doğal tepelerede oda yapılırmış bunların örnekleri var uydudan net gözüken tümülüsler var bu gibi yerlerin tümülüs denmesi için uydudan net gözükmesi gerek bence benim bi kaç tane var net gözüküyor hatta yörede gitmeden gogle earttan bakıyom gidiyomki tümülüs veya yığma(beğendim)
dediğin işlemi yapacam ustam bakalım neymiş burdakiler saygılarımla

akıncıı

Kullanıcı
bu çeşmenin (kurumuş olabilir) akarı,geniş veya dar kanal şeklinde,bu tepeyi içine alacak şekilde kıvrılıyormu? biz bu tür kıvrıma OMEGA diyoruz.
eğer böyle bir kanal oluşumuda varsa? bana göre tümülüstür.
ustam yok çeşme buraya kıvrılmıyor gerisinde düzlükde kalıyor