Örnek2:Acılmış zemin altı kaya mezar.

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı
Selamlar arkadaslar,patıka kenarında basıt gıbı gorunen bır kaya,oymalaryamuk yumuk,basıt gıbı gorunsede ort 3mtde acılmıs zemın altı kaya mezar,hepımıze ornek olsun.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
Cevap: Örnek2:Acılmış zemin altı kaya mezar.

muhterem kardeşim ,işaretlerin önemini veren yapılışındaki kaliteden ziyade,verdiği anlamdır.her işaret ustaya değil bazen kalfaya bazende çıraklara yaptırıldığı bir gerçektir.bazı konularda yazmışımdır ve çok önemsiz görünen bulguların,çok itinalı yapılanlardan daha fazla öneme haiz olabileceğinide.
ellerine ve yüreğine sağlık,bu çalışman çok aydınlatıcı olmuş.
kalbi saygılar.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

marcuss usta eline sağlık,paylaşımın ıcın tesekkurler,örnekleme ile aydınlık kazandırman çok hoş.

saolasın ,iyi forumlar

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye

Çok güzel örnek
Eline sağlık ustam(alkış)

İRON

Kullanıcı

elinize sağlık.devamınıda bekleriz...
yanlız benim anlamadığım konu şu,...
madem böle bir oda yapılıyor ne diye boş yada kıymetsiz
malzeme konuluyor.
bunun için mi deniyorki fakir mezarları.
fikri olan varsa beni aydınlatsın.
selametle kalınız inş...

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

yeraltı küçük oda tipi mezarlar için konuşuyorum.

işaretsiz mezarlara karşı ve basit işaretli mezarlara karşı ben de önyargılıydım. boşa emek veriliyor sanıyordum. hepsini aynı kefeye koymamamız gerektiğini gayet iyi idrak ettim. 4 ay önce yanıldığımı anladım :p

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

elinize sağlık.devamınıda bekleriz...
yanlız benim anlamadığım konu şu,...
madem böle bir oda yapılıyor ne diye boş yada kıymetsiz
malzeme konuluyor.
bunun için mi deniyorki fakir mezarları.
fikri olan varsa beni aydınlatsın.
selametle kalınız inş...
önemsiz olduğunu kim söylüyor,kıymetli dostum. bildiğimiz inançta olan bir insan yemeğe ekmek bulamazken,sert bir zemine veya kayaya onca derinliğe,yolunu yapacak,odasını koyacak ve öylesine muhkem kapatacakta biz o kişiyi fakir kabul edeceğiz.hiç edilebilirmi sence.
eski medeniyetlerin bir kısmında bizce değersiz görünen türden çıkabilir.biraz milattan sonrasına inersek sizlerin aradığı vasıfları taşıdığını görürüsünüz.
bunların bakir olanına boş diyen,genellikle ikinci odaya ulaşamayan yada gizli kapamayı bulamayandır. çünkü hepsi açıkta olmaz.
sağlıcakla kal kardeşim.

ASİAVCI

Kullanıcı

güzel örnek için tşklr anlaşılması ve yeni arkadaşların algılaması acısın güzel örnekte dikkat edilecek hususları belirtmeye calıştım umarım yanlışım yoktur

Son düzenleme:

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı

Asi abi on numara acıklayıcı olmuş,hıc bır hata eksık yok,fakirbaba ikizceli abim guzel acıklayıcı cevap yazmış,sunları ekleyebılırız,antık donemde statu vardı,asiller soylular krallar ve koller 3 cesıt ınsan,normal halk koyleler hepsı kole sayılırdı,soylular asil kandan geldıklerını dusunurdu,kralalr ve kan hattı ayrı,kaya mezar yaptırıcak bırının ılk sartı parası olmalıydı,cunkı kaya mezarları para ıle yapılıyor ve yuksek rakamlar,bir kole hıc bır zaman kaya mezqarda yatmadı,asillerın bedenı toprak goremez cunkı tas kutsaldır,bunlarda sonuc olarak 3 grup mezar turunu onumuze getırdi, kolelere aıt olan sanduka,ufak yıgma taş,blok kesme ufak taslarla yapılan basit kesme mezar,vs bunlar yıne ayak altına tarla bag bahcede oaln duzde bulunan mezarlar,soylular statu geregı bunlardan yuksege gomuldu,oda,kaya,mahzen,yada kesme taslardan yıne oda yapılarak lahıtlere,kayaya oyma sandukalara gomuldu,krallar ve kan hattı bılındıgı gıbı tumulusler ve cevresıne gomuldu kral ısterse tek,ıstersede aılesıyle defnedıldı,işte dromoslu tumulusler bunlara ornektır ve aıle mezarlarıdır,dromos yoksa kral tektır,para işine gelınce bu işler kader kısmet,antik doneme ait oda mezarlarda mezar hedıyelerı cıkması muhtemeldır,abimizin dedıgı gıbı bos odaya denk gelındıgınde gızlı gecıt yada 2.oda aranmalı,hristiyanlık sonrası yanı bızans ve romanın son donemlerındekı odalrın bos cıkması bence ılancla alakalıdır,cunkı onlarda artık tek olan Allaha inandılar ve bılınclendıler,ahırete ınandılar,antık donemde ıse ınsanlar bunalrı bılmıyordu varlıgıyla gomuluyordu,şundan mutlak bahsetmelıyız grup para nedir,mezarlık alanlara yakın cogu zaman ıcınde tam orta kısmlarda hazıneler bulundu,yapılan ıncelemelerde paranın mezarlarda yatanların toplu parasının soygunlar ıcın baska bır noktada mahzen yada kaya ıcı saklandıgı goruldu,dıger mezar ve odlaar bos cıkmıstır,bırde donem soygunu var ,eskıya var,,ya nasipp ..konusucagımız cok olay var sayfalar yetmez bence tum dostlara saygılar.