Ok ve yay | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Ok ve yay

Veli

Kullanıcı
İşaretin bulunduğu yer bir kayanın yan yüzündemi yerdeki bir kayadamı nasıl bir yerde bulunuyor..Geniş açılı resmi varmı çevresi filan. açıklama yaparmısınız. yada geniş resim atarmısınız.
Dik kayda dikey şekilde doğu batı yönlü

TRUVA

Admin
ok ile işaretlediğim yönde bir kaç adım mesafede tabanda yerde yada karşıda ne var?

Ekli dosyalar

• IMG-20211020-WA0001.jpg
    IMG-20211020-WA0001.jpg
    877.4 KB · Görüntüleme: 6

KOMAGENE

Vip Üye
veli kardeşim öncelikle resim yetersiz işaret dili anlamlı bir dildir bir şekli herhangi birşeye benzeterek sonuca ulşamayız örnek;sarp bi kayayı insan veya hayvan kafasına veya herhangi bir uzva benzetmek sağlıksızdır burdan yola çıkarak bunun ok ve yay olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz
o zaman bu kısıtlı imkan ile yorumlayacak olursak
işaretin en önünde bir kısmı görünen oymanın üçgen olduğunu varsayıyorum dik kayaya çizildiğine göre sırtını kayaya ver 1 ile 6 metre mesafede yerde giriş olmalı giriş kapalı maximum 4 metre derinlikte kapak olur kırıp odaya girersin odanın içi temizse odanın tam ortasında başka bir kapak kırıp kuyu şeklindeki yerden aşşağı inersin kuyunun dibinde duvara monte edilen taşı çekip tünelle asıl odaya girersin

KANAS_USTA

Admin
11 m ilerisinde yerde muhtemel basamak(figür olarak 1 karış toprak altında) bunu pas gec yaklasık 1 km ileride duzluk ve orda eskı cesme asırlık ağaçlar) o duzlugun alt taraf aşağısında dere, dere kıyısında bir kac parca iri kaya var mı

Veli

Kullanıcı
veli kardeşim öncelikle resim yetersiz işaret dili anlamlı bir dildir bir şekli herhangi birşeye benzeterek sonuca ulşamayız örnek;sarp bi kayayı insan veya hayvan kafasına veya herhangi bir uzva benzetmek sağlıksızdır burdan yola çıkarak bunun ok ve yay olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz
işaretin en önünde bir kısmı görünen oymanın üçgen olduğunu varsayıyorum dik kayaya çizildiğine göre sırtını kayaya ver 1 ile 6 metre mesafede yerde giriş olmalı giriş kapalı maximum 4 metre derinlikte kapak olur kırıp odaya girersin odanın içi temizse odanın tam ortasında başka bir kapak kırıp kuyu şeklindeki yerden aşşağı inersin kuyunun dibinde duvara monte edilen taşı çekip tünelle asıl odaya girersin
Bu
kilise haçı zor mezarlardır. SEVGİLEREkli dosyayı görüntüle 7592
Ok ile gösterdiğin yönde taş vardı dikili gibiydi birde burası tas v yaptığı yerde kayalar birbirine ve yapyo birbirlerine uzantılı
ok ile işaretlediğim yönde bir kaç adım mesafede tabanda yerde yada karşıda ne var?
Okun baktığı yer kapalı kaya var

Veli

Kullanıcı
Bu

Ok ile gösterdiğin yönde taş vardı dikili gibiydi birde burası tas v yaptığı yerde kayalar birbirine ve yapyo birbirlerine uzantılı

Okun baktığı yer kapalı kaya var

İşaretin bulunduğu yer bir kayanın yan yüzündemi yerdeki bir kayadamı nasıl bir yerde bulunuyor..Geniş açılı resmi varmı çevresi filan. açıklama yaparmısınız. yada geniş resim atarmısınız.
Evet ustam Kaya'nın yan yüzeyinde başka resim yok şu an elimde o
Çevreyi görmeden bu haliyle zor.
Kuyudan girilen bir mahzen yada kapalı mağara.
Ustam baska resim yok şu an elimde ama gittiğim de çekerim çok küçük olduğundan yakın cektim işaret dikkat li bakmazsan görünmüyor

Kader25

Admin
Evet ustam Kaya'nın yan yüzeyinde başka resim yok şu an elimde o

Ustam baska resim yok şu an elimde ama gittiğim de çekerim çok küçük olduğundan yakın cektim işaret dikkat li bakmazsan görünmüyor
İşaretin yanına varınca,
4 ana yönü 15-40-70 adim mesafelerle fotoğraflayınız.
Bir de bu alanı hafifde olsa yukarıdan gösteren bir foto olursa (200-400 metre uzak bile olsa olur) çok daha iyi olur.

KOMAGENE

Vip Üye
resim sağlıklı çekilmediği için buda 2.yorum çevrende 2 tane dikili taş varmı yada daha önce dikili olan ve zamanla düşmüş olan?