Ormandaki Kayalıklar - Yuvarlak oyma ve kanalları

FANYA

Kullanıcı
Selam Aleyküm,

Cumartesi günü ailemle piknik için gittiğim göl kenarında otururken karşı kıyıda ağaçların arasında ki kayalıklar dikkatimi çekti. Gittim ve inceledim. Burası ormanlık alan içersinde, o yüzden uzak çevre fotoğraflarını çekemedim. Fotoğraflara yorumlarınızı rica ediyorum.

saygılar...

Kayanın sağ çaprazından görünümü,

4213Goruntu855-1.jpg

Kayanın ön tarafı yakın çekim

8991Goruntu812.jpg

7235Goruntu849.jpg

Sol tarafı

9523Goruntu816.jpg

2722Goruntu817.jpg

1462Goruntu818.jpg

Kayanın sol tarafı yakın çekim, sarı ve kırmızı daire içersinde insan yüzü var gibi, kayanın üstünden gelen kanal, oymanın solunda gelen kanalın devamı.

951Goruntu814-01.jpg

Kayanın üzerinde ki oyma, oymadan çıkan kanal sağa ve sola ayrılıp kayanın aşağısına doğru devam ediyor.

2986Goruntu823.jpg

Kayanın üzerindeki yuvarlak oymanın olduğu yerden arka tarafın görünüşü. Kayanın arkasında toprak zemin balık sırtı gibi yükseliyor ve kayayla hemen hemen aynı hizada.

7570Goruntu832.jpg

293Goruntu833.jpg

Kayanın arkasından kaya ve ön tarafın görünüşü, Gölün olduğu yerde eskiden dere vardı sonradan baraj yapıldı.

2155Goruntu835.jpg

9230Goruntu836.jpg

cantar

Vip Üye
Cevap: Ormandaki Kayalıklar - Yuvarlak oyma ve kanalları

yerin çok güzel......
kaplumbağa ölü kuş yılan kayalarla yapılmış...
kayadan çıkan ağacın olduğu yer mühim...
50aaa1462Goruntu818.jpg

Son düzenleme:

İRON

Kullanıcı

yerin çok hoş vede çok güzel.sana hayırlı vede uğurlu olsun diyorum .yanına bi kaliteli buyuteç al ve işaretlere onunla bak.bak bakalım işaretin içinde gizli işaretler görebilecekmisin.ben şahsen burdan az çok görebiliyorum.sana tavsiyemdir bu ama yinede sne bilirsin.saygılar svegiler selametle...
:NOT: odalrın ve mezarların var habrin ola..

FANYA

Kullanıcı

yerin çok güzel......
kaplumbağa ölü kuş yılan kayalarla yapılmış...
kayadan çıkan ağacın olduğu yer mühim...
50aaa1462Goruntu818.jpg

Usta yorumun için çok teşekkür ederim. Bu fotoda ki ağacı diyorsun sanırım. Fotoları çekerken çoğu şeyi farketmedim. Evde incelerken gördüm. Birde etraf hafta sonu nedeniyle kalabalık olunca fazla temizleyemedim. Eline sağlık usta.

saygılar...

FANYA

Kullanıcı

yerin çok hoş vede çok güzel.sana hayırlı vede uğurlu olsun diyorum .yanına bi kaliteli buyuteç al ve işaretlere onunla bak.bak bakalım işaretin içinde gizli işaretler görebilecekmisin.ben şahsen burdan az çok görebiliyorum.sana tavsiyemdir bu ama yinede sne bilirsin.saygılar svegiler selametle...
:NOT: odalrın ve mezarların var habrin ola..

Fakir--baba usta yorum için çok sağol. Nasip kısmet artık.

saygılar...

FANYA

Kullanıcı

Ustalarım bu yukarıda ki resimlerde sarı daire içine aldığım yüz işaretinin olduğu kayanın sağından çekilmiş fotosu. Kayanın üst kısmı insan eliyle şekillendirilmiş gibi. Üzeride horasanlı gibi geldi bana. Kasa gibi bir yer olabilir mi?

saygılar...

5657Goruntu846.jpg

Sarpedon

Kullanıcı

Ustalar yazmislar. Kolay gelsin. Incelemeye devam. Once gorunen kaba tasarimdir. Inceledikce ayrintilari goruceksin.

cantar

Vip Üye

hakkında hayırlısı ne ise o olsun o yer uğraşılmış özen gösterilmiş bir yer iyi bir etüd ve çalışma ile sonuca ulaşılır....