oyma ''T'' ve oyma ''V'' işareti | Define işaretleri ve anlamları

oyma ''T'' ve oyma ''V'' işareti

serhadlı

Kullanıcı
dsci0405.jpg

dsci04ama.jpg

dsci0407.jpg

dsci0408.jpg

dsci0409.jpg

star21

Kullanıcı
Cevap: oyma ''T'' ve oyma ''V'' işareti

oncelikle boyle guzel ve eksiksiz resim cektigin icin seni kutluyorum...
oncelikle bunlar yardimci isaretler ve seni yine baska isarete yonlendiriyor..cevrende bu isaretten baska isaret var mi aradin mi...ve bu isaretin bulundugu kayada ve 20 mt etrafinda bosluk arastir asi yaparsin..merak etme asker birey demez cunku sadece arastirma yapiyorsun bu yuzden "Yasak Kelime" yapmak haric arastirma ve yer tesbiti serbest...

Alfa Romeo

Kullanıcı

- İşaretin tamamı çıkmamış, tamamını görmek lazım, yani 4. nolu foto açısını biraz daha geriden ve işaretin bulunduğu yüzeyi değişik bir kaç yönden fotolamalısın ...

- İşaretli Kayanın üzerine de çıkarak dört yönü, uzak mesafeyi alacak şekilde, geniş açılı fotolamalısın ki etrafı da gözüksün ...

serhadlı

Kullanıcı

dsci0416.jpg

dsci0417.jpg

dsci0418.jpg

dsci0419.jpg

dsci0420.jpg

öncelikle tüm forum ailesine selamlarımı sunarım.aileye yeni katıldım ve katılmakla beraber hemen konu açtım, umarım kusura bakmazsınız.

mevcut yerimiz bulgaristan sınırında bir köyümüz.bu işaretlere istinaden yakınlarda kayda değer herhangi bir emareye rastlamadım ve siz değerli ustaların değerli yorumlarını sabırsızlıkla beklemekteyim

saygılar

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

hoş geldiniz ,anlayış gösterdıgınız için ayrıca tesekkur ederım.

iyi forumlar dilerim.

ayrıca alfa romeo ustam hoş geldiniz sizi görmek çok güzel.hoş geldiniz.

serhadlı

Kullanıcı

hoş bulduk değerli ustalar, aynı istikamette köyün hemen dibinde yerli kayada belli- belirsiz iki tane küçük haç işareti ve birde yine bunların yanında damıtma kanalları ve çukuru var.ama bunları fotolama gereği duymadım.

saygılar

star21

Kullanıcı

sen yine gerek duy dostum..

Alfa Romeo

Kullanıcı

ayrıca alfa romeo ustam hoş geldiniz sizi görmek çok güzel.hoş geldiniz.

Teşekkürler, hoş bulduk Bozkurt kardeş, bu arada Serhad kardeş sen de hoş geldin, iyi forumlar ..

Konuya gelince; İstediğim açıyı diğer fotolarda da göremedim , her neyse..Bu araziyi ve hedef noktaları veren bir işaret..İşaretin bulunduğu Kayadan etrafına çok dikkatlice bakmalısın, özellikle gölet'in olduğu yön'e.. Gölet'e su gelir ve giderini dikkatlice takip et, arazi yapısı aradan geçen asırlar sonucu biraz değişmiştir ama su yolları kaybolmaz..Orada su yollarının X şekli oluşturduğu bir birleşim noktası mevcut, bu şu an Gölet'in olduğu yer de olabilir veya yakınında da olabilir ve hatta su yollarını takip ettiğinde çatallaşma yapan başka bir yerde var.. Hedef noktaların kuru yada akar su yolunun X ve devamında çatal yapan yerleridir, oraları arazide bulup, dikkatlice yakın mesafe içine odaklanmalısın, şüpheli, doğal yapıya uymayan emareler olucak .. O T ve V işaretinin bulunduğu kabartma kısmı da iyice incele ve şekil olarak bak bakalım hangi Tepe ile uyuşuyor, gözetleme Kulesinin olduğu Tepe de olabilir, fotolar kısıtlı olduğu için tam göremedim ..

Son düzenleme:

METİN

Kullanıcı

bu işaretler normal bir definecinin
boyunu aşacak cinsten
bu işaretlerin sonucunu görmek için
size kepçe gerekli ve
aynı zamanda müzeden izin
almanız gerekir.bu işaretlerin anlamını
benim yorumumdan sonra yazacağınız
yorumunuza göre yazacağım.