Oyma Ve Murç Var Mezar Nerde Olabilir Başka Fikri Olan

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
[/IMG]
[/IMG]
[/IMG]

gandalf

BozkurT
Kullanıcı

mezar burada bir taşyığma çağıl mezar genelde sadece kemik çıkar
ama yinede şansınızı denemenizi isterim.
son resminizde bir kare oyma var oda mezarı anlamını taşır
çevresinde boşluk tesbiti yapmalısınız biraz yorucu olur ama
buna değer şansınız bol olsun.

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
Usta sarıl isaretledigin yerde yığın ucuna doğru dikkatli bakarsan kare oyma dediğin şeyi aynı fotoğrafta görürsün ama o kare değil taşları birbirine gecirmek için açılan delik gibi bişey küçük içine Çakmak girecek kadar bişey. Dikkatli alınca onun yanında da yarım ok gibi v gibi bişey göze çarpıyor. Yerleşim yerine yakın bi yer. Yorum icin Teşekkürler

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

bunu diğer yerle bağdaştırma. ön istikameti ve sağ ön istikameti. ayrıca yakınında küçükte olsa bir yığma veya tepemsi bir yer biliyormusun.

resme göre sol ön açığından farklı yönlerden varsa bir kaç resim paylaş.yoksa yakınsan cek. burada bir çok hesaplar var. burada tünelli mezar odası olduğu gibi ,yakın çevresi ,bilhassa cizdiğim kısımların uc istikameti araştırılması gerekir. en üstte bile cizmediğim küçük oyma var. tamamı görülse kimbilir daha neler çıkacak.

kısaca kendi haricinde alt ve sağ alt çaprazlar da dikkatini çeken yerlere bakılmalı.

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
Iki farklı işaret mutlaka ama aynı yerde 2-3 metre ara ile olunca acaba bağlantılı olabilirmi dedim.(yukarıda resimlerde var ) tarlanin ortasındaki sivri taşta bu oyma yanında dikkat çekici şeylerde var başka resimlerde var akşam atarım.

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
resimlerinde sigara paketi olan oymadan çok uzaklaşma. olayı ya hemen altında yada en fazla 7 metre kadar uzağında olmalı. bakır çubuk alüminyum çubuk pirinç çubuk hangisi olursa olsun orada yanılma şansın yok artık. yeterki alttaki odanın şeklini çizecek kadar çubuğu çalıştırabil.

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
Işte o bende yok ustam ben bakır cubuk yapmak için 120 cm uzunluğunda bakır cubuk aldım sigara kalınlığında yarım kilo geldi.biraz ağır gibi sanki olurmu ustalarım.

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
onu kullanma. bakır çubuk için tariflerimiz var onları iyi okumanı öneririm. bu yüzden ben yazmayacağım. sen sitemizi araştırarak çok faydalı çubuk tariflerine ulaşabileceksin. yeterki sitemizi araştırma gayreti göster. sigara paketi olan yerde tarifini verdiğim şekil çubuk bile senin o alandaki durumu anlatacaktır.

link altta baştan sona tüm mesajları okumalısın !
http://www.definemekani.com/forum/konular/bakır-çubuklarla-maden-tesbiti-nasıl-yapılabilir.12246/page-3