P Harfindeki Işaretler

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
7830qv.jpg

P harfi=Tünel;Bu tünelin girişi aşikar,Bulunduğu zemin düz asvalt yol gibi kayalık ve genişlemesinede uzunlamasınada ortalama 1000mt kare,Bu işarette anlatılanları okuyabilen arkadaşlarım ve Ağabeylerimden ricam bilgi edinmek,Bilgilerini esirgemeyen tüm ustalarımdan ALLAH TEALA Razı Olsun

karanar

Kullanıcı
p harfi
4 ile 7 yuzyıları arası ve daha sonrası, çokça kulanılan bir işarettir. p işareti; yunanca; imdat, baş, kafa, lider, bey anlamındadır ve 100 rakamına denk gelir,
(το δε ρ σημαινει βοηθεια, ψηφιζομενων) 100 . (βοηθεια) türkçe imdat demek (βοηθεια) kelimesi alfabetik sıralama ile 100 numaralı rakamı veriyor, yani, βοηθ(ε)ια (2+70+8+9+10+1)=100 . p harfi 4 yuzyıldan sonra para, eski yazılar ve mezarlara işlenmeye başlanmış. buna roma ile anadolu arasında sıkça rastlayabiliriz, ve daha sonralar bu harf bati roma illeri içinde kullanılmaya başlanmış. p harfi, kesin mezar işaretidir.

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
p harfi
4 ile 7 yuzyıları arası ve daha sonrası, çokça kulanılan bir işarettir. p işareti; yunanca; imdat, baş, kafa, lider, bey anlamındadır ve 100 rakamına denk gelir,
(το δε ρ σημαινει βοηθεια, ψηφιζομενων) 100 . (βοηθεια) türkçe imdat demek (βοηθεια) kelimesi alfabetik sıralama ile 100 numaralı rakamı veriyor, yani, βοηθ(ε)ια (2+70+8+9+10+1)=100 . p harfi 4 yuzyıldan sonra para, eski yazılar ve mezarlara işlenmeye başlanmış. buna roma ile anadolu arasında sıkça rastlayabiliriz, ve daha sonralar bu harf bati roma illeri içinde kullanılmaya başlanmış. p harfi, kesin mezar işaretidir.
Kesin mezar olduğuna bu anlamda katılıyorum ustam fakat burada mahzen tünelinin yerini vermiş

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
genel anlamını karanar ustamız izah etmiş.
sevgili erdem kardeşim emin olunuz ,kaya olarak ilk defa görüyorum. yazı olarak görmüşlüğümüz elbette çok.
sayende görmüş olduk.
benim bildiğim kadarıyla P tek yığma türü yerleri verir.haritalama sistemlerinde de kullanılmıştır. diğer anlamları haricinde ,bir yerin mahzen olarak kullanılmış olduğunu verir. sağlıcakla.

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
1nlkQb.jpg

Tünel sol taraftan geliyor,Yaklaşık 20mt burasıyla arası,Burdan girişiyle resimin arka kısımlarındaki odalara uzanıyor,Bu P harfinin üzerinde bulunan oyma işaretler merak konusu

NormiA

Kullanıcı
Ben neden paintten çizim yapıp resim yükleyemiyorum:(

Son düzenleme: