Polis nezaretinde define avına çıktı! | Define işaretleri ve anlamları

Polis nezaretinde define avına çıktı!

Serhat

Kullanıcı
İzmir’de yaşayan Mehmet Şen, bir rivayete göre Osmanlı dönemine ait altınları bulma ümidi ile harekete geçti ve 8 bin TL ödeyerek, polis nezaretinde yasal olarak define avına başladı. Şehrin orta yerinde yapılan define arama çalışmaları verirse, diyabet hastası olan Mehmet Şen ilk olarak tedavi olacağını ardından da diyabet merkezine bağışta bulunacağını söyledi.

İzmir’in Buca ilçesinde yaşanan olay, 1974 yılında yönetmenliğini Ertem Eğilmez’in yaptığı ve başrollerini Kemal Sunal’ın paylaştığı ‘Salak Milyoner ‘ filmini hatırlattı. Buca’nın Fırat Mahallesi’nde de, uzun yıllardır Osmanlı İmparatorluğu dönemine ait olduğu rivayet edilen altınların bulunduğu rivayeti, yasal olarak arama çalışmalarına dönüştü. 44 yaşındaki Mehmet Şen 2012 yılının Şubat ayında ilgili birimlere başvurular yaptığını ancak 8 ay sonra kazı için gerekli izni çıkartabildiğini söyledi.

Başvuru öncesinde bölgede 10’a yakın dedektör ile arama-tarama işlemleri gerçekleştirdiğini ve aldığı olumlu sonuçlar sonrasında girişimde bulunduğunu açıklayan Mehmet Şen; “Buca içerisinde zaten bu tarz bir rivayetten uzun yıllardır bahsediliyordu. Resmi başvurumu yaptım ve Kaymakamlık da devlet birimlerine gerekli evrakları gönderdi. 4,5 metre kadar "Yasak Kelime". Kazıda yeşil renkte topraklar çıktı bu da oksit olduğunu gösterir bu da bir metalin olduğunun göstergesidir.

1 TON DEĞERİNDE ALTIN PAYLAŞILACAK

Yasal işlemler doğrultusunda gerçekleşen şehrin orta yerinde trafik akışının yoğun olduğu bölgede yapılan kazılar sonrasında söz konusu altınlara erişildiği takdirde yüzde 40 pay sahibi olduğunu sözlerine ekleyen Şen; “ Yasal kazıda yüzde 50'si devlete, yüzde 10'u mülki amirliğine yüzde 40'ı da aracı kişiye verilicek. Tahmine göre bin 80 kilogram civarında Osmanlı altını bekliyoruz. En önemli önceliklerim arasında diyabet hastası olduğu için kendi tedavimde kullanacağım daha sonra da bir diyabet merkezine bağışta bulunacağım” diye konuştu.
Rivayetten haberi olan ancak maddi yetersizlik yüzünden girişimlerde bulunamayan mahallelinin yapılan kazıyı meraklı bakışlar eşliğinde seyrettiği dikkatlerden kaçmadı..

enver

Kullanıcı
Cevap: Polis nezaretinde define avına çıktı!

Selamun Aleykum Serhat Kardes!Merak ettim sonucunu!saygilar!

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

s.a

aynen sonucu bende merak ettım.

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye

Sonucu bekliyoruz
Hayırlısı:p

star21

Kullanıcı

e inşallah allah yardım ederde çıkar..

naftabar

Kullanıcı

ellerine sağlık:p umut/ümit dünyası umarım emeği boşa gitmez

Serhat

Kullanıcı

Zaten başka bi habere göre oksitli toprak çıktığı söyleniyor dostlar haberin devamını araştırıyorum elime geçince paylaşacağım..Saygılar herkese

star21

Kullanıcı

unutmayalım ki rutubetli toprak da küf tutar yani oksitlenir