Porcoz Hakkinda | Define işaretleri ve anlamları

Porcoz Hakkinda

disikedi

Crazy Cat Lady
Kullanıcı
Degerli ustalarim.hemen heryerde horasanli yere porcoz ve benzeri birsey dokuldugunde kopurecegi yonunde bilgiler var.ben horasandan suphelendigim cesitli yapidaki kayalarda bunu denedim.ancak emin olmak amacli kayalarin farkli bolgelerine de uyguladim.ustalarim ben nereye doksem siddetle kopurdu.siradan bir kayada bile kopurdu.ben bu isten anlamadim.bu neden olur?puf noktalari nelerdir?bana yardim ederseniz cok sevinirim.deneyen bilen ustalarimdan yardim rica ediyorum.cok tesekkurler..

ersan

Admin
teşekkür ederim ustam..
hanim usta sindik sana bir sey tavsiye edecem cok guzel ve maliyeti dusuk ve cok guzel horasani beli ediyor porcoz ve sirke de ayni isi guruyor ama acemio oldunuzdan zor ayrim yapamiyorsunuz .
500 gram su
400 gram sirke
100 gram, sofra tuzu
bunlarin ucunu karistiriyorsun
supe cektiniz yer varsa butun tasa puskurtun ve bekleyin
3-5 dake nerde horasan varsa sade o yer reyaksiyona gecer
ve kaynar neresi yine dola kayilik sa bu puskurtun su akip gideerr hic bir reraksiyona girmez.

disikedi

Crazy Cat Lady
Kullanıcı
Tesekkur ederim ustam.siz bana boyle kiymetli bilgiler ogrettikce inanin cok seviniyorum.tum ustalarima sonsuz tesekkurler..

aliömer

Kullanıcı
Ustam kayada kapak ile Horasan harcı farklı şeydir. Eski tarihi yapılara bakarsanız Horasan harcını tanırsınız günümüz çimentosuyla çokta bir farkı yok gibi. Ancak kapak farklı bir şey bunu anlamak uzmanlık ister. Kayalarda mal saklamak için yapılan kapaklar Hemen hepsi kayaların dik yüzeyinde olur dolayısıyla her hangi bir sıvı dökme nin çokta bir etkisi yok. Porçöz dökeceğiniz yüzeyi önce iyice temizleyin ki toz kalmasın aksine toz varsa yine kaynama yapar.

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Horasan olduğundan şüphelendiğinizde alternatif basit yöntemler var. Umarım işinize yarar.

TRUVA

Admin
Kardeş horasani çözmek en zor şeydir. Alacan oksijen tüpünü purmuzle ısıtıp patlatacan en kolayı bu .