Power Pulse Gradyometre ile Yeraltının Derinliklerine İnen Teknoloji! | Define işaretleri ve anlamları

Power Pulse Gradyometre ile Yeraltının Derinliklerine İnen Teknoloji!

ELEKTRONİK TASARIM

Kurumsal
Kullanıcı
Merhaba Değerli Forum Üyeleri,

power pulse gradiometer.jpg Bugün sizlere, yeraltı dünyasının gizemlerini çözmek ve keşfetmek için tasarlanmış olan Power Pulse Gradyometre'yi tanıtmaktan mutluluk duyuyoruz.

Power Pulse Gradyometre Nedir? Power Pulse Gradyometre, güçlü manyetometre teknolojisi ile donatılmış bir yeraltı görüntüleme cihazıdır. Yüksek hassasiyeti ve gelişmiş gradyometre özellikleri sayesinde, yeraltında bulunan nesneleri ve yapıları hızlı ve doğru bir şekilde tespit etmek için tasarlanmıştır.

Özellikleri:

1. Yüksek Hassasiyet ve Çözünürlük: Power Pulse Gradyometre, yeraltındaki hedefleri inanılmaz bir hassasiyetle belirler. Yüksek çözünürlüklü manyetik veriler sayesinde, detaylı bir yeraltı haritası oluşturabilirsiniz.
  2. Gelişmiş Gradyometre Teknolojisi: Gradyometre özellikleri, farklı manyetik alan değişimlerini tespit ederek yeraltındaki yapıları daha hassas bir şekilde belirlemenizi sağlar.
  3. Kullanıcı Dostu Arayüz: Power Pulse Gradyometre, kullanıcı dostu bir arayüzü ile hem profesyonellerin hem de amatör araştırmacıların rahatlıkla kullanabileceği bir cihazdır. Kolay taşınabilirliği ve hafif tasarımı ile her türlü arazi şartlarında kullanım için idealdir.
  4. Çeşitli Uygulama Alanları: Arkeoloji, madencilik, jeofizik araştırmalar ve define avcılığı gibi birçok alanda kullanılabilir. Power Pulse Gradyometre, geniş bir uygulama yelpazesi sunarak çeşitli keşif projelerine uygun bir çözüm sunar.
Neden Power Pulse Gradyometre? Power Pulse Gradyometre, keşfetme tutkunuzu daha da güçlendirecek bir teknoloji harikasıdır. Yüksek performansı ve güvenilirliği ile tanınan bu cihaz, yeraltındaki gizemleri açığa çıkarmak isteyen herkes için vazgeçilmez bir araçtır.

Eğer siz de yeraltındaki sırları keşfetmek ve bilinmeyenleri ortaya çıkarmak istiyorsanız, Power Pulse Gradyometre tam da ihtiyacınız olan araç olabilir. Forumda bu muazzam cihaz hakkında düşüncelerinizi paylaşabilir ve diğer üyelerle deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.

Unutmayın, keşfetmek için gücünüzü Power Pulse Gradyometre ile birleştirin! İyi keşifler!

SiyahBeyaz

Renksiz arkadaş
Kullanıcı
Hocam sonunda Tanıtım kısmına geçmiş olmanıza sevindim. :) Benim sorum olucak musadeniz olursa.
1-) Gpr cihazlar killi zeminlerde tespit yapmakta başarısız oluyorlar malumunuz. Bu cihazda böyle bir dezavantaj varmı ?
2-) Islak zemin yada kuru zemindeki avantaj dezavantajlar nelerdir ? Toprak ve kayada cihazın artı ve eksileri nelerdir ?

Kader25

Admin
Dolaylı bir soru da ben sorayim:
Erzincandaki toprak kaymasinda kaybolan ve halen bulunamayan 6 işçi kardeşimizi neden bulamıyorlar?
Kamyon ve.prefabrik toprağın altında hâlâ. Bulunamamış sebebi derinlik hususunda cihazların yetersizliği mıdır? Başka sebepler var mı sizin bilgi ve tecrübenizde olan?

Cihaz üreticisi ve Bayisi olanlar o alana gidip cihazlarını daha iyi tanıma ve tanıtma yan gayesi olarak tespitlerini yapsalardı daha iyi olmaz mıydı?

ELEKTRONİK TASARIM

Kurumsal
Kullanıcı
Selamlar arkadaşlar, siyahBeyaz ve Kader25 arkadaşlar katılım için teşekkür ederim. GPR cihazları konusunda, bu cihazları kullanan arkadaşlarımız definecilik konularında büyük sorunlar yaşadıkları doğrudur. GPR radar cihazları toprak killi ve nemli ise ölçüm yaparken yanıltmaktadırlar.
Gradyometre ve manyetometre gibi ölçüm cihazları ile çalışma yaparken toprağın cinsi nemli ölçüde etkilemez, fakat ıslak zeminlerde kullanılmasını önermiyoruz.
Kader25 kardeşimizin Erzincan'da olan facia karşısında göstermiş olduğu duygusal hislerini anlıyorum ve ben de çok üzülüyorum. Erzincan faciası aslında yeni bir çernobil vakası diyen insanlar var. Çok yakındaki baraj ve akarsulara büyük miktarlarda siyanür karıştığı söyleniyor. Siyanür, hücrelerde oksijen kullanımını engelleyerek çalışır. Bu durum, vücuttaki hücrelerin enerji üretimini bozar ve hücrelerin normal fonksiyonlarını yerine getirmesini engeller. Bildiğim kadarı ile az miktarlarda alınsa dahi uzun zamanda kanser gibi ölümcül hastalıkların önemli tetikleyicisidir. Bölgede insanların bulunması ve siyanürlü havanın solunması son derece ölümcül olabilir.
Erzincan altın madenini işleten işletme bu konuda dünyanın en büyüklerinden. Ülkemizde hükümete çok yakın büyük ortakları da var.
Madencileri olay sonrasında hemen tespit etselerdi bile iş makinaları ile çıkartmaları günler alırdı. Yani tespit edilemedi demeyelim de bu işin sonuçlarının çok kötü olduğundan bahsedelim. Allah madencilerin ailelerine sabır versin. Kendilerine de rahmetini esirgemesin.

SiyahBeyaz

Renksiz arkadaş
Kullanıcı
Selamlar arkadaşlar, siyahBeyaz ve Kader25 arkadaşlar katılım için teşekkür ederim. GPR cihazları konusunda, bu cihazları kullanan arkadaşlarımız definecilik konularında büyük sorunlar yaşadıkları doğrudur. GPR radar cihazları toprak killi ve nemli ise ölçüm yaparken yanıltmaktadırlar.
Gradyometre ve manyetometre gibi ölçüm cihazları ile çalışma yaparken toprağın cinsi nemli ölçüde etkilemez, fakat ıslak zeminlerde kullanılmasını önermiyoruz.
Kader25 kardeşimizin Erzincan'da olan facia karşısında göstermiş olduğu duygusal hislerini anlıyorum ve ben de çok üzülüyorum. Erzincan faciası aslında yeni bir çernobil vakası diyen insanlar var. Çok yakındaki baraj ve akarsulara büyük miktarlarda siyanür karıştığı söyleniyor. Siyanür, hücrelerde oksijen kullanımını engelleyerek çalışır. Bu durum, vücuttaki hücrelerin enerji üretimini bozar ve hücrelerin normal fonksiyonlarını yerine getirmesini engeller. Bildiğim kadarı ile az miktarlarda alınsa dahi uzun zamanda kanser gibi ölümcül hastalıkların önemli tetikleyicisidir. Bölgede insanların bulunması ve siyanürlü havanın solunması son derece ölümcül olabilir.
Erzincan altın madenini işleten işletme bu konuda dünyanın en büyüklerinden. Ülkemizde hükümete çok yakın büyük ortakları da var.
Madencileri olay sonrasında hemen tespit etselerdi bile iş makinaları ile çıkartmaları günler alırdı. Yani tespit edilemedi demeyelim de bu işin sonuçlarının çok kötü olduğundan bahsedelim. Allah madencilerin ailelerine sabır versin. Kendilerine de rahmetini esirgemesin.
Ustam cevap için teşekkürler ama 2. Numaralı soruyada yanıt verseydiniz. Kaya ve toprak arasındaki farklılık ? Misal kayada daha başarılı toprağa göre daha derinlere iner gibi veyahut tersi... Yanıtlar için teşekkürler..

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Ustam cevap için teşekkürler ama 2. Numaralı soruyada yanıt verseydiniz. Kaya ve toprak arasındaki farklılık ? Misal kayada daha başarılı toprağa göre daha derinlere iner gibi veyahut tersi... Yanıtlar için teşekkürler..

Benim tespitlerrimce aslında ikiside bir birine yakın oranda benzerlik gösteriyor. Kayanın aşırı nemli toprak üzerinde durması veya yoğun suya yağmura mağruz kalması cihaz atışında yaş topraktan daha çok yanıltabilir. Toprak yayıcı kaya ise itici bir tepkimeye sahiptir. Tabi bunlar benim tespitlerim. Gerçeklik oranını en iyi işin ehli olanlar bilir. Yanılıyor olabilme ihtimalim de olabilir.

SiyahBeyaz

Renksiz arkadaş
Kullanıcı
Benim tespitlerrimce aslında ikiside bir birine yakın oranda benzerlik gösteriyor. Kayanın aşırı nemli toprak üzerinde durması veya yoğun suya yağmura mağruz kalması cihaz atışında yaş topraktan daha çok yanıltabilir. Toprak yayıcı kaya ise itici bir tepkimeye sahiptir. Tabi bunlar benim tespitlerim. Gerçeklik oranını en iyi işin ehli olanlar bilir. Yanılıyor olabilme ihtimalim de olabilir.
Roni ustam yorum için çok teşekkür ederim. Birde firma sahibi Murat beyi dinleyelim bakalım ne diyicek. Daha çok soru varda tane tane gitmek istiyorum :)

ELEKTRONİK TASARIM

Kurumsal
Kullanıcı
Selamlar arkadaşlar bazen geç dönüş yapıyorum kusuruma bakmayın. Manyetik anomali toprak zemin ve kaya alanlarda çok az fark eder. Kayanın üzerinde bulunduğu toprak ve aradaki nem bir şey fark ettirmez. Sadece yoğun su hüzmeleri fark ettirebilir. İzlemiş olduğumuz Manyetik anomali dünyanın Manyetik alan kuvvetlerindeki değişim olduğu için muazzam miktarda bir güçten bahsediyoruz. Yani değişime sebep olacak etki biraz büyük olmalıdır.

SiyahBeyaz

Renksiz arkadaş
Kullanıcı
1/-) Cihazla yönümüzü kuzeye dönüp tarama yapmamiz gerekiyor mu ? Yoksa hangi yöne dönsek farketmez mi ?
2-) Cihazın size göre inebilicegi maksimum derinlik nedir ? Kullanıcıların ulaştıkları en yüksek derinlik nedir mahsuru yoksa ?