Program Vasıtası Ile Arşivlerindeki Kayıtlı Yerleri Tespit Edebilme

A21MEDLi

Admin
Eğerki bahsettiğiniz devletin buişte biparmağı varsa buiş çoksakıncalı adamlara kendielimizle malların koordinatlarını vermiş oluruzki benbunu hiçmihiç kabullenemem neoyerin konumunu veririm nedebusistemle malçıkarırım ordakalsın kardeşim adamlara resmen harita çıkarmakbu başkabişe değil
kurtkaya usta konu başlığını devlet arşivi deyince,aklıma Türkiye geldi,bende devletinin harita üzerinde nokta vereceğini düşünmediğimden dolayı yazma gereğini duydum.
bu konuda sizinle hem fikiriz.

A21MEDLi

Admin
Sevgili A21MEDLİ üstad,
Devlet arşivi kayıtları derken, Türkiye devletinden bahsetmemiştim.Ama Konu başlığını üyelik yetkilerim dahilinde olmadığı için değiştiremiyorum. Yanlış bir kavram olmuş, sizler yönetici olarak sadece kayıtlarda diye düzeltebilirseniz sevinirim.Böylelikle yanlış anlaşılabilme ihtimalini de ortadan kaldırmış olabiliriz.
Program adı geçen devletin yapımı bir program o nedenle o ülkenin ismi geçti.Ayrıca bende başlarda bunun sadece izotopi ve katman görüntülerine benzer görüntüler olabileceğine inanmıştım.
Ama zaman içinde deneyimler ve burada da gördüğünüz gibi işaretlerin mevcut yerdeki odalar yada mezarlar, lahitler ile ilgili olduğu ortaya çıkıyor.Buraya yazmamdaki sebep gerçek anlamda buna güvenebilirmiyiz ve nasıl yorumlamalıyız olayına açıklık getirmek içindi.
Saygılarımla
kurtkaya usta,sizin proğramda kordinat sistemi varmı,yanii örneğin haçın-mezarın-tünelin olduğu yer kordinatlamı teyitlenmiş? yoksa sadece görüntümü var?.
bunu şunun için sordum,bu tür proğram çıktısını bir arkadaşımda görmüştüm,köyün ismi ve haç resmi vardı,ben o çıktıda haçın hangi kordinatta olduğunu göremedim sadece resim var,köyün nerde olduğu bellide,ötesi yok buda bize samanalıkta iğne aramak gibi bişey.
bu proğramla ilgili BABACONDA ustamızın görüşünüde okumak isterim.

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
Ben yine uyducuları görünce kaçın diyorum..
Devlet arşivlerindeki yerlerin koordinatları eline geçmiş, bi yerde varmı yokmu teyit edilecekmiş vs vs vs. Devlet arşivindeki yerleri ele geçirip bende var diye servis etmeye çalışan şahsın, kozmik odadan belgeleri çalıp tüm düşmanlarımıza ppeşkeş çekenden ne farkı var ?
Allah başka dert vermesin.

Mirkut

Vip Üye
@wtrk merhabalar ustam. Ozeliniz kapali mesaj atabilirmisiniz. Bende eski sovyetlerden kalma pullar var eger bilginiz varsa size birkac sey danismak isterim.
Selametle kalin

ersan

Admin
kurtkaya kardeşim aramıza hoş geldiniz
anlattıklarının hepsi doğrudur bundan 5 ay önce başka şehirde bulunan değerli bir ustamızın yanına ziyarete gittim kendisi benim hocamdır bilgi birikimi çok fazladır öğrettiklrinden Allah razı olsun kendisine her zaman duacıyım
5 saatlik muhabbetimiz oldu yanından ayrılmak üzereyken birazda otur sana çok önemli bilgi vereceğim aramızda kalmak şartıylan dedi tapleti çıkardı sen eskişehirden geldin çevrende neler var bakalım dedi ben ne olduğunu anlayamadım tabletten nagavasyon indirdi eskişehirin köylerinden birini buldu o köyüde ben biliyorum çevresi eski yerleşim bölgesi tablet üzerinde biraz oynama yaptı haç şeklinde oda karşıma çıktı mezar odasını gördünmü dedi ben şok oldum
gelelim ikinci olaya masa üstü bilgisayarını açtı daha önce tespit etmiş olduğu odaları gösterdi bunlardan bir tanesinin çıktısını a4 kağıdına taşımış renklendirmiş odaların tünelleri tüneldeki tuzaklar giriş kapısına kadar yerler belirlenmiş buda ikinci şokum oldu sana bunun programını vereyim dedi ustam bende bunu kullanacak kafa yok dedim ben bilgisayarı 10 senede zor öğrendim dedim programı cep telofonuma yükledi ogün bugün hiç deneme yapmadım kurtaya kardeşim noktaya varabilmek için yandeksi kullanman gerekiyor
bu bigileri ben anlatsam kimseyi inandıramazdım kurtkaya kardeşimizin konuyu açması bende kardeşimize yardımcı olmak bilgisinin doğuluğunu ispatlamak istedim bu yazıyı yazmak bile bir saatimi aldı ah gençlik ah saygılar
MERHABA USTAM
yazdiklarini okudum basetin ustanin anatiklari ve gusterdikleri seni skoe etmis ama soke olacak bir olay yok ortada er sey cok basit bir sistem ben basetim sistemlen 2 seneden fazla calisiyorum ve bilki 30--40 mt uzakliklara dayma atma oluyor buyuk mahzen ve eski yasam yerlerini buyuk ve derinde hava almamis maralari ratliklan gure biliyor tam giris tunelerine kadar sindik tam ustanin yaptiklarini sana az bir baaesdem kimleri bu basetim programi kafa almayacak bir paraya satiyorlar o yine 10 tl etmeyen ve nete er sey tam detayina kadar bulunan bir program.
navigasiyon programini indiriyorsun ve tabletine yasa androyit teline koruyorsun .
ondan sonra ,,turkiye ,,haritasini cekiyorsun
ondan sonra ,,gunduz,,moduna ayarliyorsun
ve aradin sehir ve kuv varsa yaziyorsun orda tablete cikiyor
sindik gelelim renklerine bu programin
,,koyu yesil-buyuk genise --yer alti maralari
renkli kucuk ic ice kare renkleri varsa yesil ve acik kahverengi----derin mezar
tek sade yesil kare seklinde renk varsa renkli malzeme
ince uzun kahverengi tunel sekli varsa onlar tunelden baseder kapali giris yerleri.
ve gelelim nokta alma sistemine.
tableteki bakilacak ve guruntu olan renk max--genisletiliyor ve tam ortasina tikladimi ordaki yerin kordinatlari cikiyor ortaya
ordaki kordinatlari ,,Eyart,,,programina yukleniliyor ve yer tam nerde kaldi ve bulundu beli oluyor .
ondan sonra ordaki ,,Eyart,,guruntusunu
bir program var.
,,Pikasa,,deye leptoba yasa bilgisayara yukleniyor ve kuruyorsun eyart guruntu resmini bu ,,pikasa,,programinlan isletiyorsun ordaki er sey ortaya tam net cikiyor odanin sekli ve duvardaki tas ve tuneler er sey az bir dikatli islersen programi odanin icindeki metalere kadar tam guruyor ama neresi var ki ustam derinlik alamiyorsun bu pikasa programinlan .
ve pikasa programindan aldin noktanin guruntusunu ,,eyart,,program ustune ust uste koydumu er sey ortaya cikiyor tam girisi nerden oldunu odanin nerde kaldi ve ta da uste ,,kapali ,,kuyular bilem cok net beli oluyor.
ustalarim sizde deyecem buyle program tuzaklarina tutulmayin paraya karsi basetim sistem kadar guzel is gurmezler bunlari sizlere yaziyorum nedense urastim seyler basimdan gecen seyler basetim sistemlen 7 yer baktim 6 tanesi tam bulundu ama bilinki cok derinde olan yerleri guruyor ustalarim .

Son düzenleme:

BABACONDA

DiScOvErY
Kullanıcı
fazla soze gerek yok mta gayet guzel aciklamiş olayi.

Sıkça Sorulan Sorular
bar2.gif

OK.gif

Uydu görüntüleriyle yerin altını görmek ve bilgi edinmek mümkün mü?

Optik Sensörler ile yer yüzeyinin altından bilgi edinmek mümkün değildir. Ancak aktif algılayıcıların (SAR, Radar, vb.) uygun koşullarda yer yüzeyi altından bilgi edinmesi bir dereceye kadar mümkün olabilir. Maalesef bu mesafe çok sığ kalmakta ve jeolojik amaçlı kullanılması mümkün olmamaktadır.

OK.gif

Uydu görüntüleri kullanılarak deniz dibindeki fayların tespit edilmesi olanağı var mıdır?

Uydu görğntüleri ister optik ister radar olsun deniz gibi yoğun su kütlesini aşamaz. Bu nedenle uydu görüntüleri ile deniz dibindeki faylar belirlenememektedir.

OK.gif

İnternet üzerinden bazı programlar ile uydu görüntüleri kullanabiliyorum, bunları analizlerde kullanabilir miyim?

İnternet üzerinden yayın yapan bazı özel yazılımlar sadece halka yönelik genel bilgi verme amaçlıdır. Bu yazılımların herhangi bir Meta Verisi olmadığı için güvenilirliği, hassasiyeti ve görüntü tarihi bilgileri tartışılır. Bir diğer husus da bu veriler sadece görünür bantlara ait bilgileri içermekte ve bu bilgiler internet üzerinde sunuma uygun hale getirildiklerinden görüntü derinliği sınırlandırılmaktadır. Dolayısıyla internet üzerinden ücretsiz uydu görüntüleri uzaktan algılama çalışmalarında analiz yapmak için uygun olmayıp, sadece genel görsel bilgi verme amacıyla kullanılabilir.

OK.gif

Bazı uydu görüntülerinde evleri, arabaları ve binaları görürken, neden bazılarında bu detayları görememekteyim?

Uydu görüntülerindeki detay sensörlerin yer üzerindeki birim alanı ifade etme şekline göre değişir. Uydu sensörleri farklı amaçlar için tasarlanmaktadır. Her bir uydu görüntüsü farklı çözünürlük dediğimiz piksel (resim elemanı) boyutuna sahiptir. Örneğin IKONOS ve Quick Bird görüntüleri 1m ve 0.7m yersel çözünürlüğe sahiplerdir ve genellikle şehir plancıları tarafından kullanılırlar. Landsat, ASTER ve Hyperion gibi 15m ile 30m arasında çözünürlüğe sahip görüntüler yer bilimlerinde, botanikte vb. çalışmalarda kullanılır. Bu görüntülerin alansal çözünürlükleri yüksek olmamasına rağmen spektral çözünürlükleri oldukça yüksektir bu da mineral ve kayaç ayrımlarında kullanılmaya olanak sağlar.

OK.gif

Görüntüleme uydularından her koşulda ve her zaman görüntü almak mümkün müdür?

Her bir ticari uydu dünya yörüngesinde sürekli dolanmakta ve bu hareket sırasında görüntüleme yapmaktadır. Ancak optik sensörler için görüntülerin alındığı atmosferik koşullar önemlidir. Bulutluluk ve atmosferdeki nemlilik görüntü kalitesini doğrudan etkiler. Ayrıca mevsimsel faktörler de görüntü kalitesini etkileyen bir diğer önemli unsurdur. Kullanılan optik uydu görüntüleri yorumlamayı kolaylaştırmak amacıyla yerel saate göre 10:00 - 10:30 arası görüntü almaktadır.

OK.gif

Uydu görüntüsü satın almak istiyorum ne yapmalıyım?

Amacınıza yönelik uydu verisini elde etmek için bu uydu görüntülerinin Türkiye dağıtımcılarından veya bu kuruluşların internet sayfaları ile bağlantı kurarak istenilen koordinatlara göre veri elde edebilirsiniz.

OK.gif

Türkiye'ye ait görüntüleme uydusu var mı?

Ülkemizde görüntüleme amacıyla fırlatılan ilk uydu olan BİLSAT, TÜBİTAK-UZAY ve Surrey Satellite Technology Limited Şirketi (SSTL) birlikteliğinde teknoloji transferi ile 2003 yılında gerçekleştirilmiştir. Tamamıyla uydu teknolojisini ülkemize getirmeyi ve uygulamayı amaçlayan bir uydu projesidir. BİLSAT uydusu, Ağustos 2006 tarihi itibarı ile görevini tamamlamıştır.

17 Ağustos 2011’de uzaya fırlatılan ve Türkiye’de tasarlanıp üretilen ilk yer gözlem uydusu olan RASAT, Türkiye’nin ve TÜBİTAK UZAY’ın BiLSAT uydusundan sonra sahip olduğu ikinci uzaktan algılama uydusudur.

RASAT’ın ardından 18 Aralık 2012’de GÖKTÜRK-2’nin de uzaydaki yerini almasıyla ülkemizin mevcut gözlem uydusu sayısı ikiye yükselmiştir. GÖKTÜRK-2 uydusu, RASAT uydusuna göre 3 kat daha yüksek görüntü çözünürlüğüne ve 4 kat daha yüksek kütleye sahiptir.

OK.gif

Bazı uydu görüntülerde bitki örtüsü kırmızı gözükmekte bunun sebebi nedir?

Uydu sensörleri insan gözünün göremediği dalga boylarında da görüntü almaktadır. Bu görüntüler kullanıcı kişilerce farklı renk kompozisyonunda açılabilir. Bitki örtüsü, özellikle yakın kızıl ötesi dalga boyunda yüksek yansıma değerleri vermektedir. Bu nedenle önceleri botanikçiler tarafından uygulanmaya başlayan bir yöntemde bu dalga boyuna ait görüntü bandı kırmızı renge atanmış ve ortaya çıkan görüntüde bitki örtüsü ayrımı rahatlıkla yapılabilmiştir. Daha sonraları bu görüntüleme tekniği "Yapay Renklendirme" olarak adlandırılarak bir çok uygulamacı tarafından kullanılmıştır. İnsan gözünün göremediği dalga boyu aralıklarına farklı renkler atayarak algılanan objeler farklı renklerde görüntülenebilmektedir.

sprtcs

Kullanıcı
Eğerki bahsettiğiniz devletin buişte biparmağı varsa buiş çoksakıncalı adamlara kendielimizle malların koordinatlarını vermiş oluruzki benbunu hiçmihiç kabullenemem neoyerin konumunu veririm nedebusistemle malçıkarırım ordakalsın kardeşim adamlara resmen harita çıkarmakbu başkabişe değil
birnevi haklısın usta illaki sistem kullanıldığı zaman kayıt yapıyordur pek aklımız ermesede derinlemesine bilgi sahibi olmasakta o sistem çalışınca kordinatlarda ifşa olacaktır

asterix

Kullanıcı
yukarda çok detaylı açıklama yapılmış bence..hemde en yetkılı birimin raporuna atıf yapılarak.nacizane fikrim.böyle proğramları kullanarak kendi elinizle proğram yapımcısına koordinatları vermeniz.bu proğramlarda belki bu amaçla yapılmıştır.kullanmayın derim öyle bi,şey varsa .saygılar