Resimler neyi anlatıyor | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Resimler neyi anlatıyor

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
Cevap: Resimler neyi anlatıyor

muhterem kardeşim, eski yaşanmışlığın izleri bazı kayalarda görünmekte.
bölgenin tarihine bakarsan zamanınıda görebilirsin.ÇOĞU ÖNEMSİZ.önemi olanları bazılarını ustalarımız belirtmiş. bu tür yerler ,mezar ve odalar mahzenler verir.çoğu doldurularak kapatılmış ve içinde hiç bir şey vermeyen,ayni zamanda,odaların 3lü bazenda 5li ,bir birine bağlantılı çıkan,işçiliğide bir o kadar ağır yerlerdir. tıpatıp bu resimde olduğu gibi.
hiç birindemi yoktur sorusunuda duyar gibiyim. kesin hayır diyemeyiz. ama çok az noktada olur. bunu anlamak için mutlak güvenilir bir tesbit gerekir. çoğuda bildiğimiz çanak çömlek işi olur.
bu tür yerler yerine bilinen bizans,roma dönemleri bulgularının olduğu yerleri tercih etmeyi tavsiye ederim.
sağlıcakla ALLAH A EMANET OLUNUZ.

kordelya

Kullanıcı

Boşluk bakmalısın

hocam o işaretlediginiz yerde altında birşey aramalısınız yazmıssınızda dun tekrar gittik oraya isaretli yerde küp var taştan sadece azıcıgı cıkmıs acaba icinde birşeyler olabilirmi saplı falan küp var orasıda kayanın tam ortasında cok zor cıkısı hocam ne diyorsunuz zamanla acıga cıkmıs olabilirmi yoksa bosmudur.

kordelya

Kullanıcı

değerli dostum buralar para yeri değil! para saklamak için uygun yer değil..bu yüzden tılsım olayını burda unut..

bu tarz yerler araştırılması en zor yerlerdir artı tehlikesi vardır,yani bastığın yerler kırılabilir.bir an kendini başka bi yerde bulursun:)

burda hiç bir şey yok diyemeyiz..elbetde vardır ama bulacağın şey mezardan başka birşey değildir..orada en önemli olanı dikili kayanın yanındaki kapı gibi duran yer. muhtemel arkası odadır.mezarlara kazı izni olmadığından bence burayı unut..
selamlar saygılar
hocam istenilen sekilde kazı yapmak mumkun hiç bir Allahın kulu gelipte ne yapıyorsun demez sana kayaları parcalamamız sorun ne yapalım nasıl parcalayabılırız...

cantar

Vip Üye

o sizin küp dediğiniz şey daire içine aldım onlar sanırım kırlangıç yuvaları

kordelya

Kullanıcı

hocam o isaretlediginiz yer tam olarak ne demek istediniz oralarda bi calısma yapalım mı ve o cömlek denilen yer hocam dibine kadar girdik kırlangıc yuvası olamayacak kadar kucuk zaten testinin ucu tutma kulpu falan cok bariz belli oluyor ne dersiniz hocam ne yapmamız gerekiyor ...

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

çok dikkatli incele kuş yuvası ise zarar verme, bahsettiğin gibi küp ise ki küp dediğinin üzerinde dolma yer dikkatle bakılırsa belli oluyor. bu durumda sen dolgu olan yeri açacaksın ve küpü zarar vermeden çıkaracaksın, küpün boş da olabilir. en zararsız şekilde çıkar ki üzerinde emare varsa devamına git ve çıkardığın yönü açıyı da unutma. (bu yorum boşsa, tabi inşallah bişeyler ile doludur)

birde yukarda yuvarlağa aldığım yere bir taş sal taş gidiyormu bak, taş gidiyosa led ışıklı mini kamerada gider göz kırp

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye

Harbici ustama
Katılıyorum
Yapacağınız şey
Boşluk ve metal testi yapmak
Kaçak kazıdan uzak durunuz

kordelya

Kullanıcı

ben simdi gidiyorum ustam oraya bi calısma yapayım hava kararmadan fotolarını cekip tekrar atıcam eger İNCELEME yapabilirsem onuda deniyecem. aksam gorusmek üzere ilgi ve bilgileriniz icin tesekkur ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

cantar

Vip Üye

peki o kuş yuvası dediğimiz şeyin derinliğini ölçtünmü havalandırma bacası olabilirmi hiç çomak soktunmu oraya eşek arısı yuvasıda olabilir dikkat et bence işarediğim yerlere gelince değiştirilmiş yerler olarak gördüm arkası altı önemli diye düşünüyorum...