roma dönemi eşkiyaları | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

roma dönemi eşkiyaları

gıral

Vip Üye
Roma dönemi eşkiyaları varsa ?isaretleeri mezar sunu,niş vs.olarak kullanmamışlar,onların işaretleri insanın kabullenemeyecegi büyüklukteki kayaların zirvesine veya alnına,Sadece bir açıdan bakıldığında üç boyutlu hayvan veya insan suretleridir.onların irengi isaretleridir,diye düşünüyorum.
Örneğin;avatarımdaki kelle gibi. :)
Usta bi örnekte benim avatar

gıral

Vip Üye
Bizim burda kayalık bi tepede roma dönemine ait gizli bi yerinde deve kabartması görülmüştü,ben o tepeye earthten bakınca inanın o tepeyi deve kafası şeklinde görünce,hayretler icinde kaldım.
Usta bazı işaretleri çokbüyük yapmışlar mesala büyükçe bi kurt kafası bitümülüs kadar bikayayı yapmış V yapmış yine büyük vs

A21MEDLi

Admin
İnsanın yağmurdan korunmak için altına sigındığı şapkali kaya var gibi,yogunlugunu ona versen daha iyi.

gıral

Vip Üye
Usta burdan konuyu fazla dağıtmadan şunları eklemekte fayda var bendeki avatar a eşkiya eli değmiş aslını medeniyet yapmış karşısında deve ve ilerisinde şapka gibi bikaya onun üstünde kurbağa devenin yanında dikili taş. Bunların hangisini eşkiya yapmıştır

gıral

Vip Üye
Avatarın yönü kuzeydoğu tamdoğusunda güneş işareti güneşin doğduğu vakitte doğudan avatara bakınca. Kuzeybatıya bakan bikuş, kafası çıkıyor usta

A21MEDLi

Admin
Konu ve başlıgı gayet güzel,bizler sadece işi yaziya dökerek boğmamak adına,ister sizin avatarıniz ister benim veya başka bir arkadaşımızın bu konuya resimli bir örnektir vede konuya renk katmaktadır,bundan dolayi konu kendi mecrasında devam ediyor..
Avatarın roma işidir..ilk yorumumdada anlattiğim gibi avatarındaki akıl almaz muhtesem işcilikli bu tip görseller eşkiya isidir,ister Roma,ister wolcan.

A21MEDLi

Admin
Wolcan işaretlerinde eger bir kayadan hayvan figürü yapılmışsa,bu figür mesafe ister yakın,ister km.sorun degil illaki kayaya veya kayalığa bakıyor..wolcan vb.eskiyalar gördüğüm kadariyla,isaret olarak hep tekli hayvan figürlü kaya yapılmış,uzaktan bakınca, tavuk veya dikilmiş kobra..yakindan bakınca doğall.iste bu tip isaretleri hep karşısındaki kayayı anlatır,bu tip işaret goruruseniz karşısındaki kaya ilk hedefiniz olsun.