Roma Dönemi Mezar Odası | Define işaretleri ve anlamları

Roma Dönemi Mezar Odası

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
B4bmdQ.jpg
gyYz0Z.jpg
m5NjWP.jpg
RBpLla.jpg
n2NVqa.jpg
kJ835v.jpg
OBznP3.jpg
1rZmX1.jpg
Selamun Aleykum değerli arkadaşlar,Güneybatı istikametine bakan mezar odası 4.resimde de anlaşıldığı gibi çift sedirli olup 5.,6.,7. resimlerde göründüğü gibi malisef boşaltılmış son resimde dikkatinizi çeken detay olabilir mi acaba!!!Teşekkürler ve iyi seyirler

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
roma mezarıysa ikinci odasıda olur orayı buldunmu asıl hedef ikinci odadır üçüncü yeri bulup almak çok zordur tuzağa düşersin birde bu mezarın işaretleri nelerdir biraz ayrıntılı resim varmıçevrede neler var

babahalit

Usta
Kullanıcı
tek,olmaz,kapıya,dıkıi,sol,taraftakı,kayalikta,arastır,122m,arası2bul,

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
roma mezarıysa ikinci odasıda olur orayı buldunmu asıl hedef ikinci odadır üçüncü yeri bulup almak çok zordur tuzağa düşersin birde bu mezarın işaretleri nelerdir biraz ayrıntılı resim varmıçevrede neler var
İşim icabı tarama yaparken bu mezarla karşılaştım roma olma olasılığı yüksek çünkü burası romalıların leodikya yaşam bölgesi birçok yeri sit alanı olduğunudan tellerle kapatılmış, dünyanın 6.büyük yer altı kilisesi buraya yakın bir bölgeden arkeolokların vesilesiyle bulundu fakat sit alanının dışında burası,ikinci mezar odası ihtimali bencede olması gerekir bu kanuda boş zamanımı orada inceleme yapmakla öğrenecem,İşaret çevreye ne kadarda baksam giriş işaretleri hariç sunu filan görmedim burada girişin sağ kısmını kepçeyle parçalamışlar bu yüzdende işaretlerin kaybolduğunu düşünüyorum