Salihli Lidya Tümülüsleri (görsel) | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Salihli Lidya Tümülüsleri (görsel)

metin77

Kullanıcı
Şöyle gozu kara bir ekip kuramicam anlasilan. Konustular mi mangalda kül, calistilar mi kayada horasan birakmayan adam lazim :) kendine guvenen yok ki kimse cesaret edemedi tumuluse :)

esrarengiz2828

Kullanıcı
Şöyle gozu kara bir ekip kuramicam anlasilan. Konustular mi mangalda kül, calistilar mi kayada horasan birakmayan adam lazim :) kendine guvenen yok ki kimse cesaret edemedi tumuluse :)
Ustam nece ekipler gördümki aylarca çalışıp başaramayan yada açıp boş çıkan yer bana yakın olsa şöyle yarım saat felan beni ekibe dahil et dicem ama uzak şansımızdan artık yakınlardan birini bul [emoji6]

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

metin77

Kullanıcı
Ustam nece ekipler gördümki aylarca çalışıp başaramayan yada açıp boş çıkan yer bana yakın olsa şöyle yarım saat felan beni ekibe dahil et dicem ama uzak şansımızdan artık yakınlardan birini bul [emoji6]

Benim tanidigim bir ekip var ki boyle calismaya devam ederlerse turkiyede tumulus birakmayacaklar. Kepceyle gunduz hemde. Bunlarin ekibi ayni ilden degil hepsi farkli farkli illerden. Her uye farkli yerde arastirma yapip yer tespit ediyorlar. Sonrada sirayla aciyorlar. @esrarengiz usta tumulus manisada ben adana sen trabzon muydu aklimda kalmadi, hep beraber ayni noktada bulusup plan kurup 3 gunde sonuclandirmak en dogrusu. Atiyorum boyle bir yerimiz var olsun. Birde manisada ekipten biri olsun. Manisali arkadas tum plani yapip kepceciyi de ayarliyor. Bizler manisaya vardigimizda yemek yiyip dogru tumuluse gidiyoruz ve gunus gozlugunu cikarmadan alip cikiyorsun. Ben boyle bir ekip kurmak istiyorum iste.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

esrarengiz2828

Kullanıcı
Senin bu dediğin kayıtlı olmayan tapulu tümülüslerde geçerli kayıtlıyı zor açarsın istediğin kadar ekip kur geçnde daha birisi bi konu açmıştı sonun o konu gibi olur ustam zor iş

Abdullah313

Kullanıcı
Harika bir plan gibi görünüyor ilk bakışta. Ben de varım İstanbul dan 6 saatte gelirim. :) O nasıl ekipmiş öyle yav, bilmedikleri yerde makina çalıştıracak güçleri var? Dayın kültür bakanı olsa, bu işler bu kadar basit olabilir mi?

Mobil cihazdan gönderildi...

Abdullah313

Kullanıcı
Kayıtlı derken bu devletteki kayıt mıdır? Veya engel nedir? İzin verilmemesi midir?
Bir yandan bakınca 100 tümülüsün kayıtsız olma ihtimali yok. Diğer yandan bakınca hepsinin üzerinde buğday ekilip biçilmiş tapulu tarla gibi. Yarın da ceviz ekmek için kepçe getirse adam, uydudan bakıp da müdahele için gelecek kimse çıkmayacak gibi. Traktörle, biçerdöver girdiğine göre... İlginç bir durum.

esrarengiz2828

Kullanıcı
Kayıtlı derken bu devletteki kayıt mıdır? Veya engel nedir? İzin verilmemesi midir?
Bir yandan bakınca 100 tümülüsün kayıtsız olma ihtimali yok. Diğer yandan bakınca hepsinin üzerinde buğday ekilip biçilmiş tapulu tarla gibi. Yarın da ceviz ekmek için kepçe getirse adam, uydudan bakıp da müdahele için gelecek kimse çıkmayacak gibi. Traktörle, biçerdöver girdiğine göre... İlginç bir durum.

O iş işe başladımmı belli olur ustam isterseniz bi deneyiverin bizde öğrenmiş olalım

BABACONDA

DiScOvErY
Kullanıcı
LOZAN ANTLASMASi
Madde 65 — 29 Ekim 1914 günü Müttefik Devletler uyruğu bulunan kişilerin olup işbu Andlaşmanın yürürlüğe konulduğu gün Türk kalacak topraklar üzerinde kimliği belirlenecek mallar, haklar ve çıkarlar, bulundukları durumda, hak sahiplerine hemen geri verilecektir. Buna karşılık, Türk uyruklarının olup 29 Ekim 1914 günü Müttefik Devletlerin egemenliği ya da koruyuculuğu altında bulunan, ya da Balkan Savaşları sonunda Osmanlı İmparatorluğundan ayrılarak bugün söz konusu Devletlerin egemenliği altında tutulan topraklar üzerinde kimliği belirlenebilecek mallar, haklar ve çıkarlar da, bulundukları durumda, hak sahiplerine hemen geri verilecektir.
Madde 66 — 65. Maddenin birinci ve ikinci Fıkraları hükümlerinin yerine getirilmesi için, Bağıtlı Yüksek Taraflar, hak sahiplerini, en ivedi bir yöntem ile, kendilerinin rızası olmaksızın yüklenmiş olabilecek her türlü yüklem ya da yararlanma haklarından [charges ou servitudes] arınmış olarak malları, hakları ve çıkarlarına tasarruf edecek duruma koyacaklardır. Söz konusu mallar, haklar ve çıkarları, geri verme işlemini yapacak olan Hükümetten daha önce doğrudan doğruya ya da dolayısıyla elde etmiş olup da, geri verme yüzünden zarar görmüş bulunacak üçüncü kişilerin zarar- giderimi de o Hükümete düşecektir. İşbu zarar - giderim konusunda ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkların çözümlenmesi genel mahkemelerin [Tribunaux de droit commun] yetkisi içine girecektir.

asagisi sakal yukarisi biyik modeli cikarsak elimizden alacaklar cikartan kisiye zararini odemek zorundayiz en iyisi boyle kalsin antlasma bitincxe bakariz bi caresine

Abdullah313

Kullanıcı
"Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Enver Duran, 24 Temmuz 1923 yılında imzalanan Lozan Antlaşması'nın süresinin 100 yıl olduğunu öne sürerek, '2023 diye dilimizde pelesenk oldu, ama bu antlaşma 2023 yılında bitiyor. " dedi...
Bakalım neler olacak. Devamlı kuyumuzu kazmaya çalışan batı ne diyecek? İnşaallah bizim için hayırlı, onlar için kötü olur.